Playson се проширува во Романија; Склучен договор со MaxBet Entertainment Group

Playson

2021-08-30

Eddy Cheung

Онлајн казино игри и развивач на софтвер Playson неодамна се согласи на договор со операторот за игри MaxBet Entertainment Group Plc за договор за снабдување со содржина. Договорот се фокусира на нивниот бренд на онлајн казино со кој се соочува Романија, MaxBet.ro .

Playson се проширува во Романија; Склучен договор со MaxBet Entertainment Group

Договорот отвора пристап до богатото ширење на Playson на големи опции за игри, вклучувајќи ги Wolf Power: Hold and Win, Legend of Cleopatra: Megaways и 3 Fruits Win: Double Hit со темата на дивиот свет. Овој договор дојде во пресрет на проширувањето на Playson во Латинска Америка. Новиот пар значително го зајакнува портфолиото на Maxbet, што доаѓа како резултат на континуираното патување на Playson кон меѓународен раст. Компанијата ја подобри својата понуда на содржини со цел да го зголеми своето меѓународно ширење, што доведе до значителен развој ширум светот.

Бланка Хомор, која е директорка за продажба на Playson, објасни дека MaxBet е „добредојден чекор за компанијата“ бидејќи „зазема водечка позиција на клучниот пазар во Романија. Таа потоа спомена дека понудата на компанијата „номинирана за повеќе награди продолжи да се шири и подобрува во последниве недели со иновативен опсег на нови механички и гејмерски наслови, така што не се сомневаме дека тоа ќе се покаже како многу корисно за нашиот нов партнер“

За MaxBet

Во текот на последните две децении, Maxbet Entertainment Group Ltd процвета во еден од водечките оператори за игри и семејна забава и во Источна и Централна Европа. Компанијата сега зафаќа повеќе од 160 копнени локации, а исто така има и над 8000 места за обложување низ 50 градови. Оваа меѓународна доминација го става Maxbet во позиција каде што може да понуди некои од најдобрите онлајн казина, како и низа физички казина во Бразил, казина во Италија и казина во Романија.

Оние кои работат високо во Maxbet исто така се уверени во партнерството, при што извршниот директор Виктор Русинов тврди дека е „воодушевен што започнува со Playson, провајдер од светска класа кој може да се пофали со широка и разновидна палета на производи кои биле успешни низ целиот свет. "

Поконкретно, движењето на Playson низ Латинска Америка вклучува договор со обезбедувачот на платформа BetConnections, кој нуди оперативна мрежа за онлајн казино игри и содржини. Овој континентален развој се надоврзува на листата на фактори кои го одразуваат нивниот брз раст, со низа интелигентни и продуктивни договори кои сега се воспоставени со водечките корпорации на пазарот.

Понуда на производи на Playson

Неодамна, и самата понуда на производи на Playson никна, со развојот на низа успешни игри, како и нивната нова промотивна алатка Reel of Fortune. Оваа функција, која вклучува мрежни џек-потови и турнири, им овозможува на корисниците да собираат монети со ставање облози во слот - кога ќе пристигнат на Ролна на среќата, тие се соочуваат со можност да освојат низа парични награди.

Растот на Плејсон е повеќеслоен, а нивните партнерства за глобално трчање се знак за тоа. Хомор изјави дека компанијата преминала од „сила во сила“ во Латинска Америка, а нивното партнерство со „напреден добавувач на платформа како што е BetConnections е доказ за тој успех¨.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости