Playtech соработува со Buzz Bingo за да воведе игри со еден паричник

Софтвер

2022-11-22

Benard Maumo

Лансирана во 1999 година, Playtech е една од водечките технолошки компании во индустријата за iGaming. Покрај создавањето на некои од најдобрите онлајн казино игри, Playtech обезбедува решенија за платформа за онлајн казина и спортски книги. 

Playtech соработува со Buzz Bingo за да воведе игри со еден паричник

На 24 август 2022 година, компанијата со седиште во Лондон достигна уште една пресвртница по партнерството со Buzz Bingo за да го објави беспрекорниот проект за игри со еден паричник. Buzz Bingo е најголемиот Бинго оператор во ОК, со до 92 физички локации. Операторот нуди и онлајн слотови, игри на маса и казино игри во живо обезбедени од никој друг освен Evolution Gaming.

IMS платформата на Playtech го напојува ново лансираниот Wallet. Овој проект ќе обезбеди непречено поврзување на сите онлајн и копнени платформи на Buzz Bingo. Со други зборови, играчите на Buzz Bingo ќе пристапуваат до автомати, игри на маса и други вертикали на една сметка за копнена и онлајн игра. 

Single Wallet, исто така, ќе им овозможи на играчите да ги финансираат своите паричници онлајн или преку една од продавниците на Buzz Bingo. Покрај тоа, играчите можат да ги повлечат своите добивки на која било од физичките локации на Buzz Bingo. Играчите на Buzz Bingo треба да очекуваат повеќе беспрекорно искуство со оваа најсовремена технологија. 

Значајна пресвртница за Playtech и Buzz Bingo

Без никакво одлагање, еве што рече Марат Кос, потпретседател на интерактивни игри на Playtech за договорот:

„Ова е голема пресвртница за Buzz Bingo и Playtech и нашето долгорочно партнерство. Неверојатна количина на работа е вложена во постигнувањето на беспрекорна поврзаност со еден Паричник во сите малопродажни и онлајн операции, како од нашиот тим, така и од сите во Buzz Bingo. Ние многу сме горди што сме дел од обезбедување на подобрено искуство за играчите во секој Buzz клуб и Buzz Bingo онлајн“

Директорот за дигитални операции на Buzz Bingo, Дејвид Еванс, исто така ги сподели ставовите на Марат Кос за договорот. Тој ја пофали Playtech дека е сигурен партнер и рече дека најновото достигнување не може да се прецени. 

Еве ги неговите целосни коментари:

„Playtech е витален партнер во патувањето Buzz Bingo од првиот ден, а постигнувањето на испорака на единствен примерок на паричник низ целиот наш малопродажен имот и онлајн присуство не може да се прецени. Наспроти позадината на многу предизвикувачки времиња со долгорочно затворање клубови за време на пандемијата СОВИД-19, нашето партнерство создаде нешто навистина револуционерно“

Playtech испеа договор со повеќе држави во САД со 888 холдинг

Во други Вести за Playtech, водечката компанија за коцкање објави на 28 јули дека склучила договор со 888 Holdings за да ги понуди своите игри во повеќе држави во САД. 888 Holdings е едно од најпочитуваните онлајн казина и оператори со спортски книги ширум светот. Компанијата поседува некои од најдобриот сајт за онлајн казино, како 888casino, 888sport, William Hill и Mr. Green. 

По договорот, иновативните RNG игри на Playtech и вертикалите на казино во живо ќе дебитираат во САД преку 888casino. Ова онлајн казино е лиценцирано од DGE (New Jersey Division of Gaming Enforcement) да го понуди своето онлајн казино игри и живи казино наслови во "Градина држава." Веб-страницата е легална и во Онтарио, неодамна лансираниот пазар на iGaming во Канада. 

Шимон Акад, главен оперативен директор на Playtech, рече дека е воодушевен што нивните доверливи партнери, 888casino, решиле да ги однесат своите титули во неколку држави во САД. Официјалниот претставник рече дека ова претставува возбудлив чекор во плановите за проширување на компанијата во САД. Акад рече дека нивните игри во живо ќе им ја дадат на операторите во САД многу потребната разновидност.

Од своја страна, Хауард Митман, претседател на 888 САД, рече дека се задоволни што го прошируваат своето партнерство со Playtech и нудат RNG на развивачот и живи вертикали во САД. Службеникот беше уверен дека оваа зделка ќе го подобри нивното искуство со играчите со обезбедување подинамични и забавни игри. Тој резимира велејќи дека онлајн казиното сака да го зголеми своето партнерство со Playtech.

Најнови вести

Божиќни бонус казина 2022 година
2022-12-08

Божиќни бонус казина 2022 година

Новости