Уживајте во мистично искуство со Начините на Феникс на Playtech

Playtech

2021-12-06

Katrin Becker

Се сеќавате на хитот на Betsoft Dragon & Phoenix? Да, така стана вообичаен дуелот Змеј против Феникс во повеќето прегледи на онлајн казино. Но, уште пред лансирањето на оваа игра, Playtech веќе го претстави онлајн слотот Ways of the Phoenix.

Уживајте во мистично искуство со Начините на Феникс на Playtech

Значи, што ја прави оваа игра потпора во високо рангираните онлајн казина и покрај речиси трите години во конкурентната индустрија?

Преглед на играта

Ways of the Phoenix е видео слот 5x5 што се игра на златното небо. Оваа онлајн казино игра им нуди на играчите до 3.125 победнички начини, со плаќање доделено по совпаѓање на соседните икони од лево кон десно. Играчите можат да добијат 1,6x до 20x нивните првични влогови за слетување петка од еден вид.

Симболот Феникс е стациониран на едната страна, а иконата Змеј ја окупира другата рака. Иконата на Феникс е премиум симбол што им дава на играчите до 500 монети за да слетуваат петка од еден вид. Змејот е диви симбол, кој ги заменува сите редовни симболи кога ќе слета.

Покрај овие два симболи, ќе добиете и стандардни симболи како Златните монети, Тапаните и Скрол. Пет различни скапоцени камења ги претставуваат симболите со ниска вредност. Иако симболите на почетокот може да бидат огромни, ќе ги добиете доволно брзо.

Функцијата на играта Rising Kingdom

Стандардниот прозорец на играта започнува во распоред 1-3-5-3-1 со 45 победнички начини. Погодете последователни победи и стартувајте ја функцијата Rising Kingdom за да ја проширите мрежата на играта до целосниот распоред 5-5-5-5-5. Дополнително, победничките патеки ќе се искачат на 3.125.

Настрана, играчите ги зголемуваат начините за победа од 45 на 135 со првиот победнички спин. Потоа, вториот победнички спин ќе го зголеми на 405 начини, при што третиот ќе достигне 675. Но, не завршува тука; вашата четврта последователна победа ќе понуди 1.125 победнички патеки и петтата која ќе достигне 3.125 победи.

Запомнете, губењето на вртење нема веднаш да ги врати победничките начини на оригиналната поставка. Наместо тоа, бројките постепено ќе се намалуваат додека повторно не постигнете победа. Ова драматично ги зголемува шансите за слетување повеќе и уште поголеми победи.

Бонус врти

Функцијата Бесплатни вртења е несомнено главната продажна точка на онлајн слотот Ways of the Phoenix. Тоа е затоа што оваа игра ви овозможува да освоите до 62.500 пати почетен влог најдобрите онлајн казина.

Во овој случај, приземјувањето 5, 4 или 3 скетери ќе даде 50, 20 или 8 бонус вртења, соодветно. Згора на тоа, се применува победа на монети од 50x, 20x или 3x множител.

Исто така, со слетување од 2 до 5 скетери за време на бесплатните вртења ќе добиете 2 до 50 бонус вртења за секоја рунда. Запомнете, оваа функција продолжува бесконечно.

Нестабилност, RTP и ограничувања за облози

Ways of the Phoenix е онлајн слот со голема варијанса. Накратко, победите може да бидат невообичаени. Но, кога ќе дојдат, тоа може да биде сума што ќе го промени животот. Исто така, 95,98% RTP е под просекот. Но, за среќа, привлечноста да се постигне џекпот од 62.500 пати е вредна за маката. Играта може да се игра на мобилни телефони и десктоп компјутери со минимум 0,25 монети и максимум 100 монети.

Начини на Феникс: Конечна проценка

Playtech дефинитивно заврши фантастична работа на онлајн слотот Ways of the Phoenix. Функцијата Rising Kingdom брзо го проширува вашиот потенцијал за победа на максимум 3.125 начини бидејќи функцијата за бесплатни вртења ви нуди до 50 бонус кругови.

Забележете, сепак, дека ролните ќе се вратат во форматот 1-3-5-3-1 по секое изгубено вртење. Исто така, високата нестабилност и нискиот RTP може да ги одвратат нетрпеливите играчи. И покрај тоа, победничкиот потенцијал на оваа игра е неодолив.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости