Прагматична игра допира до рајот со портите на Олимп

Pragmatic Play

2021-03-15

На 24 февруари 2021 г Прагматична игра објави уште едно забавно видео процеп во последното издание, играчите ќе патуваат до планината Олимп, митскиот дом на Зевс. Затоа, подгответе се да ги откриете изненадувањата што ви се подготвуваат во овој видео слот со грчка тема.

Прагматична игра допира до рајот со портите на Олимп

Преглед на играта

Прво и основно, овој видео слот се заснова на 6 ролни, 5 редови и нула линии за плаќање. Наместо тоа, има систем „Плати насекаде“, што значи дека играчите можат да слетуваат соодветни комбинации насекаде, без оглед на позициите на симболите. Сега тоа е прилично иновација.

На првиот екран, ќе видите прекрасна сцена во близина на замокот на Зевс. Ќе видите високи, златни столбови околу замокот со пламен на врвот. На десната страна, ќе видите пловечки Зевс подготвен да се нафрли со завртки и да додаде множители.

Сепак, пејзажот има малку шанси за време на Бесплатни вртења Мод. златните столбови сега ќе имаат син оган бидејќи топлите бои во основата на играта се менуваат во светло сина. Ова значи дека играта стана малку сериозна.

Карактеристики на играта

Можете да спуштите најмалку 4 симболи Scatter и да ја отклучите функцијата Бесплатни вртења. Овде, ќе освоите до 15 бесплатни вртења, што може да ги претвори неможностите во можности. За да го додаде шлагот на тортата, Зевс додаде симбол за вкупен мултипликатор што се појавува на левата страна на екранот. Во овој случај, симболот на мултипликаторот што се појавува на ролните на победничкиот спин се додава на „вкупниот множител“. Исто така, вкупната вредност на мултипликаторот важи за сите победи во кругот на бесплатни вртења.

Бесплатните вртења се важни настрана; играчите ќе ја добијат и функцијата Tumble. Како што сугерира името, оваа карактеристика се однесува на тоа како симболите паѓаат на макари. Во овој видео слот, играчите можат да направат повеќе добитни комбинации со едно вртење, за разлика од другите онлајн слотови за Прагматично играње, како што се Мистериозниот Египет и Раката на Мида.

Во меѓувреме, симболите што ја создаваат функцијата Tumble ќе исчезнат по победата и брзо ќе се заменат со нови примероци одозгора. Затоа, играчите можат да создадат сосема нови добитни комбинации. Запомнете дека паѓањето продолжува додека нема повеќе победи од падот.

Режимот Ante Bet

Изненадувачки, Gates of Olympus им овозможува на играчите да изберат мултипликатор за работа. На пример, стандардниот мултипликатор на облози 20x им овозможува на играчите да купуваат бесплатни вртења до 100 пати од вкупниот долг. Од друга страна, множителот на облози 25x ги зголемува вашите шанси за активирање на бесплатни вртења со отстранување на дополнителни распрснувачи.

За жал, функцијата Купи бесплатни вртења не е достапна во овој режим. Со оваа функција, играчите можат веднаш да активираат бесплатни игри за 100 пати повеќе од влогот. Ќе видите случаен број на распрснувачи откако ќе ги завртите ролните само еднаш. Ова, за возврат, ја отклучува оваа долгоочекувана функција.

RTP и износ на облог

За почеток, Gates of Olympus има стандардна стапка на RTP од 96,5% со зголемена нестабилност што му дава оценка 5/5 на Pragmatic Play. Сепак, потенцијалот на играта добива огромен удар надолу од 21.100x на само 5000x. Ова е показател дека претходните критики против преголемиот потенцијал на инвеститорот стигнаа дома.

Можете да ги отворите портите на домот на Зевс со обложување помеѓу 0,20 и 100 евра. Сепак, ова не се единствените достапни опции. Кликнете на копчињата (-) и (+) на дното на екранот за да го отворите менито Обложување. Освен прилагодување на облогот, можете да ја поставите и деноминацијата на монетата. Вредноста на монетата започнува од 0,01 € до 0,50 €.

Портите на Олимп: Конечна пресуда

Играјте ја оваа игра ако сакате максимално да уживате во моќта на Зевс. Играта има повеќе множители, бесплатни вртења, приспособливи опции за обложување и просечен RTP. Сè на сè, Pragmatic Play направи одлична работа со дотерување на играта, давајќи им на Gates of Olympus сосема ново и понестабилно чувство.

Најнови вести

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина
2022-09-17

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина

Новости