Топ 10 Pulse 8 Studio Онлајн Казино

Релативно новодојденец во индустријата за онлајн казино, работата на студиото Pulse 8 е инспирирана од азиската култура и наследство и, според нејзината веб-страница, се заснова на тоа дека е бестрашен, жесток и енигматичен.

Ова се претвора во некои импресивни онлајн слотови кои прикажуваат голема доза на иновации за да се истакнете на преполн пазар. Темите и заплетот се мистериозни, но привлечни, а графиката, под големо влијание на јапонското аниме, е со многу висок стандард. Знак за квалитетот на неговите онлајн казино игри покажува фактот што Microgaming ги потпишал.

Популарните казино игри вклучуваат Carnaval Jackpot, 777 Royal Wheel и Relic Seekers.

По кои казино игри се најпознати студиото Pulse 8?

Pulse 8 Studio е ан провајдер на онлајн казино игри кој нуди возбудливи игри за играчите ширум светот. Лансиран во 2019 година, овој развивач на софтвер напредува во создавањето видео слотови со теми од азиската култура за нивниот целен пазар. Компанијата нуди софтвер за развој на игри и коцкање на различни казина. Компанијата исто така соработуваше со други развивачи на софтвер како што се Microgaming да ги дистрибуира своите онлајн казино игри.

Section icon
По кои казино игри се најпознати студиото Pulse 8?

По кои казино игри се најпознати студиото Pulse 8?

Нејзините три високо истакнати игри се Carnival Jackpot, 777 Royal Wheel и Relic Seeker. Тие се карактеризираат со иновативни и шарени графички дизајни кои се привлечни за играчите. Игрите се карактеризираат со бестрашни, жестоки и загадочни фигури како што се змејови кои можат да дишат оган, имаат зголемени духови и никогаш не можат да бидат оковани. На пример, играта на карневалскиот џекпот им носи на играчите ритам на дивината и поблиску до победата на џекпот.

777 Кралското тркало ги носи играчите во големата ера на Гетсби додека трагачот на реликвии го препушта играчот во лов на богатство. Игрите имаат софтвер за коцкање кој содржи бесплатни вртења, бонуси и џекпот достапни на сите уреди. Покрај тоа, игрите може да ги играат ентузијасти онлајн или во физичка зграда на казино.

По кои казино игри се најпознати студиото Pulse 8?