Топ 10 Quickspin Online Casino

Quickspin е шведска компанија основана од тројца ветерани и пријатели на казино игри, Матс Вестерлунд, Даниел Линдберг и Јоаким Тимерман, во септември 2011 година. нивните први неколку слотови.

Quickspin носи лиценци од познатите пазари за коцкање, вклучувајќи ја и Малта преку Орган за игри на среќа на Малта (MGA) и ОК преку Комисија за коцкање на Обединетото Кралство (UKGC). Инвеститорот има седиште во Стокхолм, Шведска и поддржува до 50 јазици, овозможувајќи лесен пристап и употреба низ целиот свет. Со нивната неверојатна графика, висококвалитетен звук и дизајни базирани на податоци, нема сомнеж дека секој играч ќе го има најдоброто искуство во секоја гејмерска сесија.

По неколку години развој на иновативни игри, Playtech го купи Quickspin на 24 мај 2016 година. Денес, фирмата е дел од големата гејмерска група и продолжува да ја импресионира својата клиентела со висококвалитетни видео слотови.

Единствени карактеристики на Quickspin

Quickspin испорачува уникатно искуство со игри, одлични карактеристики за наградување, брилијантни бонус кругови, и повеќе. Нивните игри можат да се пофалат со огромна патека на задоволни играчи кои секогаш се подготвени да се вратат за исклучително искуство. Меѓу работите што го издвојуваат Quickspibn од неговите конкуренти вклучуваат:

 • Одлични алатки за гејмификација
 • Високо иновативни видео слотови
 • Највисоко оценети графики
 • Има повеќе од 95 уникатни и квалитетни слотови за играчи
 • Играчите имаат шанса да уживаат во нова игра секој месец
 • Quickspin е лиценциран да работи на бројни пазари за игри
 • Пристап за игри на прво место на мобилниот, што ги прави насловите достапни со одличен квалитет за мобилните гејмери
 • Напредни функции кои ги прават игрите попривлечни и попријатни

Специјални промоции и алатки за бонус достапни за играчите со наслов Quickspin

Додека игрите Quickspin имаат ограничени карактеристики на Џекпот, има многу бонус кругови за играчите да уживаат. На пример, овие игри доаѓаат со исклучителни проценти за враќање на играчот (RTP) и уникатни карактеристики за игри, вклучувајќи достигнувања, флексибилни бесплатни натпревари и наградни настани.

Освен бесплатното вртење, добредојде, без депозит и другите депозити достапни за сите играчи на казино, гејмерите на Quickspin исто така можат да уживаат:

Флексибилни бесплатни рунди

Тие се исти како бесплатни вртења. Тие му овозможуваат на играчот бесплатно да ужива во омилените игри на кое било ниво од нивното обложувачко патување. Quickspin нема никакви правила во врска со користењето на бесплатни кругови. Сепак, играчот ќе мора да се придржува до правилата на врвните казино сајтови во врска со овој бонус.

Активирање на функција

Функцијата за бесплатен активирач е достапна на сите видео слот игри. Активира круг на слободно вртење.

Достигнувања

Функцијата Achievements воведува ново ниво на игра, овозможувајќи им на играчите да повратат дел од нивните загуби. Оваа функција се состои од четири нивоа и играчите можат да добијат награди на секое ниво.

Игра Настани

Секоја гејмерска сесија е предмет на шест настани, кои играчите можат да ги користат за различни промоции. Играчот постигнува пресвртница со секој настан и добива награди од системот.

Награди Quickspin има постигнато

Иновативната технологија и високите перформанси на Quickspin не беа во загуба. Компанијата има многу да слави во текот на периодот на работа. Некои од нивните многубројни достигнувања и награди вклучуваат:

 • Наградите за софтверска ѕвезда во подем на годината на EGR B2 B за 2013 и 2014 година
 • Наградите за „Игра на годината“ на EGR B2 B за 2013 и 2014 година
 • Наградите за иновации на EGR B2 B за 205 и 2016 година во софтверот RNG
 • Награди за снабдувач на годината за казино содржини на EGR Nordic за 2016 година
 • Наградите за иновации во мобилните уреди на EGR B2 B за 2017 година
 • Валентина Русо, менаџер за сметки на компанијата, ги доби наградите „Women in Gaming Diversity“ за 2019 година „Ѕвездата на иднината“.
Топ 10 Quickspin Online Casino
За QuickspinQuickspin StudiosQuickspin Портфолио10 ЧПП за Quickspin
Quickspin Studios

Quickspin Studios

Quickspin прво ги отвори своите виртуелни врати преку своето седиште во студиото во Стокхолм, Шведска. Потоа, компанијата ги прошири своите граници за да ги зголеми своите услуги. Денес тие имаат уште две локации, едната во Киев, Украина, а другата во Малта.

Quickspin продолжува да ги воодушевува играчите и казината преку извонредни иновации и страст за коцкање и е-игри. Нивните студија имаат возбудливи карактеристики и се управувани од група вработени со многу ентузијасти кои сакаат да влијаат врз животите на нивните играчи.

Според компанијата, Тајната за квалитетно играње и одлично искуство со играчите доаѓа од нивното ниво на почит кон нивните гејмери. Нивните над 100 вработени ја разбираат потребата за квалитет и секогаш се подготвени да претераат и да го воспостават задоволството на своите играчи.

Компанијата работи само од трите студија, но нивните игри се достапни за играње од различни места ширум светот. Quickspin се интегрира со врвни казино сајтови со лиценци за работа од различни јурисдикции на глобално ниво. На тој начин, тие лесно можат да ги понудат своите игри на играчите без оглед на нивната физичка локација.

Нивните студија се вистинска дефиниција за различноста, имајќи предвид дека 100 вработени во компанијата потекнуваат од 29 различни земји. Тоа носи мултинационален аспект на компанијата и ги поттикнува иновациите.

Quickspin Studios
Quickspin Портфолио

Quickspin Портфолио

Во својата потрага да ја револуционизира индустријата за слотови за казино, Quickspin го исполнува својот сон. Компанијата може да се пофали со над 95 наслови, со најмалку 92 игри од нивното портфолио компатибилни со мобилни уреди. Бројот постепено се зголемува, а компанијата произведува околу два нови наслови месечно.

Компанијата не може да се пофали со богата листа на игри на маса во живо во казино. Но, нивната категорија на слотови има се што им е потребно на нивните играчи за постојано да се враќаат. Меѓу нивните врвни титули вклучуваат:

Слот за скриена долина

Слот за скриена долина ги зема своите играчи авантуристичко патување до познатата Шангри-Ла, измислено свето царство на Хималаите за кое се верува дека е дом на бесмртни суштества и многу богатства. Во патувањето, играчите уживаат во прекрасните графички убавини и авантури заедно со двајцата патници, кои се главните ликови на играта.

Покрај убавината и забавата, Hidden Valley има и неколку можности за победа за своите играчи. Тоа е игра со пет ролни со до 40 различни линии за плаќање. Играта доаѓа и со 96,47% RTP.

Голем лош волк

Со 97,34% се издвојува ГОЛЕМИОТ лош волк слотот за казино со највисок RTP во портфолиото на Quickspin. Играта го позајмува својот концепт од класичната приказна за Три мали прасиња. Како и во фикцијата, примарна цел на играчот е да ја разнесе куќата користејќи го волкот.

Добивањето на три или повеќе симболи на Месечината за активирање на функцијата Blow-Down и House му доделува на играчот повеќе слободни кругови на вртење. Заплетот на играта е забавен, со одлична графика за да го врати секој играч во своето детство.

Џуџиња диви

Dwarfs Gone Wild е уште еден огромен наслов на Quickspin со возбудлива приказна. Тоа е една од продукциите од високата класа што ќе остане гордост за развивачот дури и по години од неговото прво објавување. Позајмува концепт од басната за Снежана и 7-те џуџиња, во која секое од џуџињата поседува уникатни моќи. Играта е придружена со бесплатни вртења и други бонус функции. Тоа има 20 линии за плаќање, RTP од 96,38%, и пет ролни.

Други наслови на Quickspin

Покрај првите три игри, Quickspin може да се пофали со уште една огромна листа од речиси 100 титули. Некои од нивните најдобро оценети слотови вклучуваат:

 • Див Арлекин
 • Змеј потера
 • Рено 7
 • Вампир Сенпаи
 • Скриена долина
 • Самовила порта
 • Дивата потера
 • Источни смарагди
 • Глиф на духови
 • Северното небо
 • Локо мајмунот
 • Лепливи бандити
 • Златни прамени
Quickspin Портфолио
10 ЧПП за Quickspin

10 ЧПП за Quickspin

јас. Што е Quickspin?

Quickspin е а Шведски софтвер за игри провајдер со рекорд на висококвалитетни видео слотови за социјалните и онлајн пазарите за коцкање.

ii. Дали Quickspin е регулиран?

Да. Quickspin работи под лиценцирање и регулирање на неколку пазари за коцкање, вклучително и органот за игри на среќа на Малта (MGA) и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство (UKGC).

iii. Кој е основачот на Quickspin?

Quickspin започна да работи како заедничко вложување во 2011 година, откако тројца пријатели, и ветерани од казино игри ја формираа компанијата. Основачи биле Матс Вестерлунд, Даниел Линдберг и Јоаким Тимерман.

iv. Кој е сопственик на Quickspin?

Групата Playtech е новиот сопственик на Quickspin откако ја купи компанијата во мај 2016 година.

v. Кои се најпознатите Quickspin игри?

Quickspin има мноштво висококвалитетни и највисоко оценети игри од своето основање. Речиси сите нивни титули привлекуваат огромна корист од нивните играчи. Сепак, Big Bad Wolf, Dwarfs Gone Wild, Crystal Queen, Hidden Valley и Ark of Mysteries се најпознатите наслови.

vi. Може ли да играм бесплатно видео слотови Quickspin?

Да. Речиси сите казина кои се интегрираат со Quickspin нудат бесплатна верзија за нивните наслови на слот за казино.

vii. Дали игрите Quickspin се достапни за играчи ширум светот?

Да. Quickspin е партнер со бројни казина кои ги нудат своите услуги на меѓународните пазари. Нивните игри се разновидни и поддржуваат до 50 различни јазици за да се олесни пристапот.

viii. Дали Quickspin развива казино игри на маса во живо?

Не. Компанијата во моментов не обезбедува игри во казино во живо. Нејзиниот примарен фокус е на видео слотови.

ix. Дали игрите Quickspin имаат бонус кругови?

Да. Освен типичното добредојде, без депозит и други бонус кругови, игрите на Quickspin имаат специјални промоции и награди за нивните играчи, вклучувајќи настани и достигнувања.

x. Дали Quickspin некогаш освоил некакви награди?

Да. Quickspin е наградуван развивач на слот игри. Како и многу даватели на софтвер за казино во живо, компанијата има освоено неколку награди од EGR Gaming и други признанија во индустријата. Овие награди го вклучуваат софтверот Награди за ѕвезда во подем на годината, добавувач на содржини во казино на годината и награди за иновации во софтверот RNG.

10 ЧПП за Quickspin