Искуство во казино со игри во реално време: Преглед на игри

Real Time Gaming

2021-08-18

Eddy Cheung

RealTime Gaming го започна своето патување назад во 1998 година. Иако првично беа со седиште надвор од САД, тие ги преселија целокупните операции во Костарика помеѓу 2007-2008 година. Модусот на работа на компанијата го доставува нивниот софтвер како целосно опремена платформа за игри на онлајн казина. RealTime Gaming е одговорен за интерфејсот за игри, а исто така и за целиот заден дел на системот. За да ја покажат својата посветеност на своите фанови, тие не штедат трошоци за да се погрижат да ги ангажираат најдобрите од најдобрите во индустријата. Во денешниот напис, оценуваме како е искуството со онлајн игри во играњето во реално време. Па ајде да започнеме…

Искуство во казино со игри во реално време: Преглед на игри

Преглед на игри во реално време

Ние ги оценуваме давателите на игри врз основа на нивните уникатни понуди имајќи ги предвид играчите. Создавање слотови и други казино игри со толку многу веќе достапни не е лесна задача. Сепак, некои провајдери се сметаат за највисоко рангирани и имаат големо разбирање за пазарот, а едно од нив е и Realtime Gaming.

Игри

Компанијата нуди повеќе од 150 казино игри. Компанијата е специјализирана за слотови и игри на маса. Со 7 и Stripes, Achilles, Aztec Millions и Bonkers се некои од најпопуларните слотови создадени од Realtime Gaming. 

Меѓу нивните игри на маса, ќе најдете Блек Џек, Тексас Холдем покер, Вегас Три карти и Бакара. 

Бог на богатството

Едно од најпопуларните изданија во последниве години од RealTime Gaming е God of Wealth. Бог на богатството е сосема нов онлајн слот со 5 ролни со 25 платежни линии со ориентална тема. Слот содржи златни монети, колачиња за среќа и изливи на бои во прекрасен пејзаж. 

Можете да уживате во овој слот преку вашиот прелистувач или вашиот мобилен телефон. 

Прилагодено искуство во казино

RealTime Gaming обезбедува онлајн казино решенија за многу партнерски компании. Некои можеби ќе прашаат, „Ако тие се партнери со многу компании, тогаш зарем искуството во сите казина не би било исто?

- Не, RealTime Gaming нуди уникатно искуство за секое од неговите казина. Бидејќи тие нудат прилагодување за казината.

Партнерство со други компании

RealTime Gaming (RTG) се здружи со SoftGamings, развивач на платформи за игри. RTG игрите ќе бидат достапни преку API системот на SoftGamings според условите на договорот. RTG има едно од најинвентивните портфолија за игри на пазарот. Портфолиото на RTG вклучува над 300 популарни слотови за казино и табели, редовно.

Силата на RTG доаѓа во нејзините многубројни системи за испорака на канали, кои се движат од преземање софтвер за казино и мобилни игри, кои им овозможуваат на играчите да ги играат своите омилени игри од каде било и во секое време, до режимот за моментална игра, до кој може да се пристапи преку кој било веб-прелистувач.

RealTime Gaming, исто така, соработува со QTech Games, број еден дистрибутер на игри во Азија. Силата на RTG се неговите повеќеканални системи за испорака, кои се движат од преземање софтвер за казино и мобилни игри, кои им овозможуваат на играчите да ги играат своите омилени игри од каде било и во секое време, до режимот за моментална игра, кој е достапен преку сите видови веб-прелистувачи.

Заклучок

RTG создаде некои од најнезаборавните наслови на пазарот, вклучувајќи ги Dr. Winmore, T-Rex 2, Storm Lords и Rudolph Awakens, кои ја комбинираат класичната возбуда на копнено казино со врвни графички и математички модели за да водете го искуството на играчот во современиот свет.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости