Relax Gaming - Специјалист за онлајн покер и бинго

Relax Gaming

2020-11-13

Опуштете се играње е формиран во 2010 година како експерт по софтвер за игри и моментално вработува повеќе од 20 програмери. Компанијата е со седиште во Малта и има лиценца Алдерни и тим за производство во Естонија. Опуштете се не само што нуди игри казино игри, но и e asy пати покер и бинго игри.

Relax Gaming - Специјалист за онлајн покер и бинго

Нивниот производ за брзо превиткување покер е вграден во многу од најголемите европски локации за покер и го прави Relax Gaming поистакнат. Relax Gaming сега нуди казино услуги на некои од најголемите европски iGaming компании и продолжува да се шири и да станува една од пионерските нови компании.

Опуштете се Gaming Forte

Relax Gaming обезбедува широк спектар на игри преку нивните корисници на казино и покер и нивната платформа за бинго. Иако развивачот на софтвер нема толку многу игри во казино, има широк спектар на игри со коцки, различни видови блек џек , како и разновидна забава видео слотови да избереш.

Најголемата придобивка на компанијата е нејзиниот клиент за покер, кој обезбедува прекрасна графика и можност да изградите сопствен аватар, каде што гејмерите можат да заработат пресвртници за време на играта.

Квалитет на покер во релакс играње

Забава

Со привлечна програма за лојалност, иновативни и добро интегрирани промоции, плус стотици аватари и десетици позадини, изненадуваме и уживаме да обезбедиме забавно и пријатно искуство во покер.

Модерен

Мобилна извонредност додека се уверуваме дека нудиме добро искуство на сите канали, со свеж UX и интуитивен интерфејс.

Фер

Како покер играчи во срцето, ние се стремиме да ја одржиме играта фер. Ова го постигнуваме преку, меѓу другите методи, способноста да создаваме повеќе нови идентитети на дневна основа со нашето брзо лоби за седишта, заедно со оневозможување на рударството и споделувањето податоци.

Едноставно

Преку нашиот минималистички пристап кон дизајнот, создадовме интуитивен кориснички интерфејс кој многу го ценат професионалците и почетниците.

Опуштете се во светот на бинго игри

Бингото е една од древните игри на сите времиња и се игра со векови. Relax Gaming им нуди на играчите навистина уникатно искуство со производот Бинго. Со целосен избор на сите најчести типови бинго, вклучувајќи ги класичните варијанти со 75 топки и 90 топки, нивното портфолио гарантирано ќе биде задоволство. Тие, исто така, воведоа варијанти на брзина на овие игри за да ги измешаат работите во различни комбинации. Има и голем акцент на џекпотовите, плаќајќи илјадници евра дневно на различни џекпот.

Карактеристики на Relax Gaming Bingo

ХексаБинго

Во индустријата прво, тие беа пионери на Бинго со елиминирање на времето на чекање во брзото издание на нивната поконвенционална игра Бинго. Тие го користеа енормно популарниот шаблон за покер Jackpot Sit'N'Go на Бинго за многу поголема активност и ентузијазам.

Награден фонд на лотарија

Новата возбудлива функција за лотарија пред играта ја одредува вкупната награда со купување до 1000 пати, што нуди огромен потенцијал за добивка.

Джакпот

Тие добија голем опсег на џекпот поврзани со нивниот свет на бинго. Тие се протегаат од воспоставени, лесни за постигнување џекпот до масивни прогресивни! играчите уживаат во џекпот, и тие секогаш бараат нови пристапи за да ги активираат. Освен можеби дневните исплати на џекпот, има дури и џекпот на заедницата и џекпот за ескалатор.

Безбедност, правичност и вкрстено испрашување

Relax Gaming тврди дека сите игри мора да бидат целосно случајни и фер. Затоа, резултатот од сите игри што се играат под нив се одлучува преку генератор на случаен број (RAN). RNG користи алгоритам за да одлучи кој ќе победи и што ќе победи додека гејмерите играат. RNG се разгледува од трети страни, кои го потврдуваат сето тоа и или го прифаќаат RNG или не. RNG на Relax Gaming беше сертифициран како фер.

Опуштете се со онлајн игри во казино што мора да ги играте

Relax Gaming има низа висококвалитетни и возбудливи игри кои се грижат за различни пазарни сегменти. Моби Дик е еден од нивните многу познати слотови. Оваа уникатна игра се одликува со неверојатна графика и неверојатни звучни ефекти и е оптоварена со уникатни бонус карактеристики, нудејќи речиси неограничена игра.

Charmorama е исто така уште еден возбудлив наслов. Ова е многу разигран и фасцинантен видео слот што му овозможува на гејмерот да ги избере своите привлечности за време на играта и да ужива во играта. Презимето на оваа хит листа е Џекпот 10000, класичен слот наменет да се користи како видео слот. 3-те ролни ќе ви дадат многу чиста забава, а потоа ќе му дозволат на играчот да премине на големиот џекпот.

Relax Gaming Award

 • Добиените награди вклучуваат:

 • Награди на EGR за иновации во покер (2014 и 2015 година),

 • ГИА награда за добавувач на годината (2017),

 • Производ за мобилен покер на EGR (2019),

 • GIA награда за добавувач на покер на годината (2020).

  Лиценцирање

  Relax Gaming има лиценци во ОК, Малта, Данска, Шведска, Франција и Романија.

  Канали и портали за уживање во релаксирани игри

  Нивниот уникатен клиент за покер е оптимизиран за канали и уреди за да се обезбеди неспоредлива конзистентност. Целосната понуда за покер за PC/MAC, IOS/Android и поедноставен клиент за покер HexaPro дизајниран за брендови на казино ја прават нивната поддршка за канали најдобра во класата.

Најнови вести

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина
2022-09-17

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина

Новости