Relax Gaming ја добива севажната лиценца UKGC

Relax Gaming

2021-07-19

Benard Maumo

Кога станува збор за најпосакуваните лиценци за коцкање преку Интернет на глобално ниво, Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство стои висока. Како таква, Relax Gaming Group со седиште во Малта објави на 13 мај 2021 година, преку соопштение за печатот дека конечно обезбеди лиценца UKGC. Значи, што значи оваа критична пресвртница за еден од најпопуларните онлајн казино агрегатори?

Relax Gaming ја добива севажната лиценца UKGC

Сосема нови можности за проширување

По одобрението од телото, игрите во казино на Relax Gaming ќе продолжат во живо најдобрите онлајн казина во ОК преку гранката на компанијата во Гибралтар. Сега, ова е огромен чекор, имајќи предвид дека ОК е еден од најголемите и најбезбедните пазари за коцкање преку Интернет.

Важно е да се запамети дека компанијата неодамна забележа импресивни победи во ОК. Ова е по успешното јаже кај партнерите на операторот, вклучително и 32Red, BetVictor, и Boylesports, на неговата мрежа. Исто така, брендовите на Entain во Велика Британија, вклучувајќи ги Coral и Ladbrokes, ќе го следат примерот наскоро.

Лиценцата UKGC е најновиот на компанијата, откако доби одобрение од Управата за игри на среќа на Малта, органот за лиценцирање на Гибралтар и Романската национална канцеларија за игри.

Сè на сè, лиценцата UKGC ќе придонесе долг пат кон зајакнување на позицијата на Relax Gaming како еден од најбараните даватели на софтвер за казино на глобално ниво.

Главен комерцијален белег

По стекнувањето на лиценцата UKGC, извршниот директор на Relax Gaming, Томи Мајјала, рече дека компанијата доживеала долго и плодно партнерство со комисијата преку нејзината компанија со седиште во Малта. Тој рече дека добивањето одобрение за нејзината филијала во Гибралтар е главен комерцијален врв за компанијата.

Како што се очекуваше, Maijala рече дека стекнувањето лиценца на UKGC претставува сосема нова можност за проширување на регулираните пазари. Секоја чест за нив!

Релаксирајте ги онлајн слотови за игри и игри на маса

Основана во 2010 година, Опуштете се играње има издлабено име за себе како водечки снабдувач на онлајн казино игри. Во моментов, компанијата може да се пофали со наградувана библиотека со преку 2000 онлајн казино игри.

Љубителите на игри на маса можат да уживаат во Relax Poker, лансиран пред повеќе од пет години. Играта е забавна и фер и има интерфејс во модерен стил. Во 2020 година, Relax Gaming ја освои наградата за добавувач на покер на годината на GIA. И ова е откако производот ја освои наградата за мобилен покер производ на EGR во 2019 година.

Ако сте љубител на видео слот во ОК, има многу за навивање за следење на лиценцата UKGC. Понуди на Relax Gaming онлајн слот наслови од неговите внатрешни студија и богатото портфолио преку програмите за партнерство Powered by Relax и Silver Bullet. Некои популарни наслови вклучуваат Книга на 99, Едра на среќата и Духот на ѕверот.

Relax Gaming Partners Big Time Gaming за деби со Megapays

Се сеќавате на механичарот на Megaways од Big Time Gaming (BTG)? Иновативниот програмер е повторно во тоа откако објави дека соработувал со Relax Gaming за да го лансира сосема новиот механизам за џекпот Megapays.

Механизмот Megapays е систем за џекпот со повеќе брендови кој им овозможува на агрегаторите да додадат нова димензија на џекпот на нивните игри. Функцијата е компатибилна со нивоа, поврзани прогресивци и редовни игри за создавање милионери.

Megapays ќе дебитира на видео слотот Bonanza, еден од насловите на BTG со најдобри перформанси. Оваа игра беше пионер на популарниот механичар Megaways, кој нуди до 117.649 начини на плаќање.

Според Ник Робинсон од Big Time Gaming, механичарот Megapays е резултат на длабинско истражување. Тој изрази уверување дека овој механизам несомнено ќе биде хит меѓу играчите на онлајн слотовите ширум светот.

Коментирајќи за производот, Сајмон Хамон од Relax Gaming рече дека најновата иновација со нивниот долгогодишен партнер е причина за славење. Тој продолжи дека ова ново лансирање ќе ја зголеми привлечноста на глобалната џекпот на компанијата. Сајмон понатаму рече дека новиот механичар ќе му дозволи на нивниот тим за развој на игри да притиска уште повеќе.

Завршни забелешки

Relax Gaming покажува огромен раст во индустријата во која доминираат големи имиња. Ако трендот продолжи, тогаш нема сомнеж дека развивачот наскоро ќе им се придружи на NetEnt, Yggdrasil, Pragmatic Play и Microgaming на врвот.

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости