Топ 10 Slot Factory Online Casino

Slot Factory е основан во 2018 година како дел од Intouch Games, развивач и оператор на онлајн казино и мобилни игри со седиште во Велика Британија.

Се гордее со својата разновидност на понудени онлајн казино игри и фактот дека тие се достапни како самостојни игри или решенија со бела етикета. Slot Factory игрите имаат тенденција да се карактеризираат со елегантни графики и анимации и асортиман на теми.

Некои од неговите најпопуларни онлајн казино игри вклучуваат Money Mask Madness, Green Goddess и Fruity MegaSplit Slots.

Како дел од растечкото претпријатие на InTouch Games, Slot Factory ги покажува сите знаци на продолжување на својот охрабрувачки напредок од неговото неодамнешно основање.

За Slot FactoryПопуларни онлајн казино игри од Slot Factory
За Slot Factory

За Slot Factory

Slot Factory се стекна со репутација за развој на популарни видео слотови за мобилни и онлајн казина. Сепак, слотовите се само почеток и тие исто така создаваат многу други производи за индустријата за онлајн игри. Тие нудат поддршка за нивните продавачи, како и маркетинг и други услуги. Slot Factory создава онлајн казино софтвер од ОК и има лиценца издадена од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство. Започна како инкорпориран ентитет во 2019 година.

Slot Factory води голем број онлајн казина со безбедно и фер играње. Тие исто така нудат многу поддршка. Развивачот на софтвер се прошири во последните десет години и сега создава некои од најдобрите софтвери за онлајн казино на пазарот. Нивните светли бои и елегантни дизајни го привлекоа вниманието на потрошувачите кои бараат нешто свежо и забавно. Бонусите и промоциите се дел од распродажбата што им се нуди на неговите онлајн казина и играчи.

За Slot Factory
Популарни онлајн казино игри од Slot Factory

Популарни онлајн казино игри од Slot Factory

Експертизата во графичкиот дизајн и уметничкиот квалитет на игрите Slot Factory создаваат некои уникатни игри во нивниот каталог. Боите и модерното чувство додаваат на добро осмислената музика и звучните ефекти.

Ова резултира со сериозна релаксација и уживање за играчите на кои им е здодевно од истиот вид на теми и идеи за слотовите. Slot Factory игрите ги вклучуваат типичните бонуси за бесплатни вртења, но создадоа некои уникатни варијации на бонус расфрлања и лепливи дивини. Проверете некои од слотови што ги нудат подолу.

Wild Treasure Reel ги зема класичните теми на пиратите, а исто така има и многу духовити пирати и богатство што може да се најде. Друг слот е наречен Piggy Chase кој ја зема темата од бајките и додава уникатно богатство во приказната. Исто така, проверете го Fire and Gold, слот што ги води играчите низ низа предизвици за да ги добијат парите. И на крај, за експлозија од минатото погледнете ги шумските плодови за кои е потребно патување повеќе од милион години во минатото.

Slot Factory ги содржи овие игри во пет онлајн казина. Разновидноста и уникатните дизајни ги одржуваат заинтересираните плаќачи и многу играчи се приклучуваат на движењето Slot Factory. Slot Factory гарантира дека нивните игри се обезбедуваат на онлајн казина кои се лиценцирани и имаат солидна репутација. Нивните игри се појавуваат и на мобилни и на десктоп компјутери.

Играчите кои ги сакаат боите и новите варијации на теми ќе го сакаат она што го нуди Slot Factory. Започнете да гледате во прекрасен свет со притискање на копче и уживајте во нешто свежо и уникатно токму сега.

Популарни онлајн казино игри од Slot Factory