Топ 10 Thunderkick Онлајн Казино

Софтверската компанија Thunderkick е основана во 2012 година од група професионалци кои имале претходно искуство во развој на софтвер за онлајн казино, работејќи во една од водечките софтверски компании за онлајн игри. Компанијата е со седиште во Стокхолм, Шведска и едно нешто што е многу јасно за компанијата е дека тие сакаат да ги одржуваат работите едноставни, но и воодушевувачки. Нивните слотови, кои се нивна ниша во моментот, е доказ за тоа.

Топ 10 Thunderkick Онлајн Казино
Историја на Тандеркик

Историја на Тандеркик

Само осум години на пазарот за онлајн игри сега, Тандеркик софтверот за игри ги пресече забите во развојот на слотови игри. Како и многу други помали даватели на софтвер за казино, Thunderkick направи доста добра работа во давањето слотови фановите не само што се одлично искуство при играње, туку и цела палета на игри за избор. Дека иновацијата е нивна мантра не е спорно.

Ако постои индустрија која има неизмерна корист од интернетот, тогаш тоа мора да биде онлајн коцкање. Имено, првите интернет-страници за коцкање започнаа во 1994 година. Приказната ги влече своите корени во Антигва и Барбуда, каде што Законот за слободна трговија и обработка и даде дозвола на земјата да ги лиценцира бизнисите заинтересирани да ја нудат оваа услуга. Откако беше издадена првата лиценца, ова отвори можности. До 1996 година, имаше близу 15 места за коцкање веќе во бизнис.

За неполни три години имало над 200 локации, а како што велат, останатото е историја. Моментално, опциите се неограничени, а сè што треба да направат играчите е да изберат локација што одговара на нивните потреби и аспирации кога станува збор за онлајн игри.

Историја на Тандеркик
Придобивките од онлајн коцкањето

Придобивките од онлајн коцкањето

Онлајн коцкањето е синоним за удобност. Играчите можат да уживаат во какви било игри што ги сакаат од удобноста на нивните домови или дури и хотели кога се на одмор. Од друга страна, онлајн игрите обезбедуваат анонимност, што е одлична вредност за играчите кои сакаат да ги чуваат работите приватни.

Обезбедувачите на казино софтвер, како што е Thunderkick, исто така се погрижија онлајн играчите да имаат неверојатни опции кои се лесно достапни бидејќи повеќето од игрите се оптимизирани за играње на мобилни уреди. За дебитанти во онлајн коцкањето, има бескрајни бесплатни слотови игри онлајн кои не се разликуваат по ништо од другите кои бараат од играчот да направи депозит пред да му биде дозволено да игра. Бесплатни онлајн слотови се исто така добри за играчи кои бараат само забава и забава.

Една од причините зошто онлајн казината продолжија да бидат популарни меѓу обложувачите е поради фактот што дури и кога некој е на нивното секојдневно патување, тој сепак може да ужива во своите омилени игри и всушност да направи некои пари во процесот. Само со уред кој има пристап до интернет, ова е сè што треба да се игра. На некои казина не им требаат играчи за да ги преземаат нивните игри на нивните уреди; до нив може да се пристапи преку прелистувачот. Практично, нели?

Придобивките од онлајн коцкањето
Онлајн коцкање и зависност

Онлајн коцкање и зависност

Поради практичноста и достапноста во онлајн коцкањето, постојат многу ризици, а единствениот начин да се задржат таквите ризици е преку одговорно коцкање. За играчот да ги контролира своите навики за коцкање, секогаш е препорачливо да постави буџет и временско ограничување пред да започне. Играчите треба да бидат подготвени да потрошат сума што им е удобно да ја изгубат.

Најдобриот дел е што повеќето онлајн казина имаат одговорен дел за коцкање каде што ги советуваат играчите како да ги постават своите граници и како да побараат помош во случај да изгледа дека работите излегуваат од рака. Исто така, играчите мора секогаш да се погрижат да се регистрираат во лиценцирани казина за да не бидат измамени.

Онлајн коцкање и зависност
Заклучок

Заклучок

Од она што досега го постигна Thunderkick, провајдерот на софтвер очигледно има поголеми планови за индустријата за онлајн игри. Нивните слотови се доказ за иновативните умови кои ја водат компанијата. Нивниот фокус на мобилните игри ја покажува нивната посветеност на исполнување на желбите и потребите на секој тип на играчи.

Заклучок

Најнови вести

Thunderkick објави неколку сосема нови слотови што ја шокираат конкуренцијата
2021-08-24

Thunderkick објави неколку сосема нови слотови што ја шокираат конкуренцијата

Конкуренцијата за играчи е жестока во брзорастечкиот свет на онлајн казина. Како резултат на тоа, креаторите на игри мора да бидат на нивните прсти за да останат конкурентни. Тандеркик е една таква компанија, која штотуку постигна пресвртница со производство на 50 неверојатно возбудливи онлајн слотови. Ова не е мал напор, со оглед на присуството на големи имиња како Microgaming, Yggdrasil, Play's GO, NetEnt и други во бизнисот.

Thunderkick ги победи шансите да објави 50 забавни онлајн слотови досега
2021-06-29

Thunderkick ги победи шансите да објави 50 забавни онлајн слотови досега

Во брзорастечкиот свет на онлајн казина, конкуренцијата за играчите е остра. Како резултат на тоа, развивачите на игри сакаат да останат на врвот. Една таква компанија е Thunderkick, која неодамна означи пресвртница за објавување на 50 многу забавни онлајн слотови.

Thunderkick's Crystal Quest: Frostlands е тука за страствените истражувачи
2021-06-07

Thunderkick's Crystal Quest: Frostlands е тука за страствените истражувачи

Crystal Quest Frostlands дебитираше на вашиот омилен онлајн казино на 22 април 2021. За оние кои не знаат, тоа е најновото продолжение од ТандеркикСеријата Crystal Quest, објавена на 14 септември 2020 година. Најновото продолжение е засновано на мрежа 6x4 со импресивни 4.096 начини за победа. Исто така, играта има повеќе предизвици и функции кои ќе ви помогнат да ја освоите главната награда од 15.000 пати повеќе од првичниот облог.

Заливот на Thunderkick, Big Fin, конечно оди во живо
2021-04-18

Заливот на Thunderkick, Big Fin, конечно оди во живо

Започнува одбројувањето до заливот Биг Фин. Тандеркик Конечно објави дека играта ќе излезе на 31 март 2021 година. Иако потрагата по Марлин не е шега, оваа игра ви овозможува да ве упати во вистинската насока, благодарение на функцијата Mystery Wild и Expanding Wilds. Значи, дали сте подготвени да го фатите?