Топ 30 Thunderkick Онлајн Казино

Софтверската компанија Thunderkick е основана во 2012 година од група професионалци кои имале претходно искуство во развој на софтвер за онлајн казино, работејќи во една од водечките софтверски компании за онлајн игри. Компанијата е со седиште во Стокхолм, Шведска и едно нешто што е многу јасно за компанијата е дека тие сакаат да ги одржуваат работите едноставни, но и воодушевувачки. Нивните слотови, кои се нивна ниша во моментот, е доказ за тоа.

Топ 30 Thunderkick Онлајн Казино
mk Country FlagCheckmark

22BET

mk Country FlagCheckmark
До 600 долари
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување
Show less...
Прикажи повеќе
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување

22Bet е казино кое дозволува спортско обложување и онлајн коцкање без да мора да се регистрирате. Казиното е основано во 2018 година, што не е така одамна, но сепак успеа да се издвои од другите казина и тоа е главната причина зад неговиот огромен успех.

До 1500 € + 150 бесплатни вртења
Show less...
Прикажи повеќе

  Казиното 1xSlots е во сопственост на Marikit Holdings Ltd Casinos и нуди широк опсег на опции кога станува збор за онлајн обложување. Казиното поседува лиценца од Владата на Курасао, што значи дека можете безбедно да играте на страницата без да се грижите за безбедносни прашања.

  До $120 + 120 вртења
  Show less...Прикажи повеќе
  • 96%+ исплата на врвни спортови
  • Брза услуга за клиенти
  • Казино за спортско обложување
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • 96%+ исплата на врвни спортови
  • Брза услуга за клиенти
  • Казино за спортско обложување

  20Bet е нова обложувалница на пазарот управувана од TechSolutions Group NV Во казиното, можете да најдете повеќе од 50.000 настани пред натпреварот во некои од најпопуларните спортови. Нивните казино игри може да се играат во живо, што е одличен додаток за секое казино таму.

  До 500 € + 200 бесплатни вртења
  • Пријателски на мобилен телефон
  • Прифатени бикоини
  • Достапна е спортска книшка
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Пријателски на мобилен телефон
  • Прифатени бикоини
  • Достапна е спортска книшка

  Еден од најновите и најперспективните онлајн казина е Вазамба; потфат започна во 2019 година. Казиното заврши како второ најдобро ново казино во 2019 година во истакнатите награди Ask Gamblers. Wazamba е во сопственост и управувана од Araxio Development NV, познат оператор на онлајн казино лиценциран во јурисдикцијата на Курасао.

  До 1000 € + 100 бесплатни вртења
  • Табла за најдобар играч
  • Чист дизајн
  • Повеќејазично казино
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Табла за најдобар играч
  • Чист дизајн
  • Повеќејазично казино

  Националното казино е управувано од TechSolutions Group NV, со седиште во Курасао, и лиценцирано од Органот за игри на среќа Курасао од 2018 година. National нуди огромен избор на игри во различни категории, кои лесно може да се навигираат на нивната интуитивна и корисничка веб-страница.

  До 2000 долари
  • Интерактивен дизајн
  • Огромен избор на игри
  • Темати за цртан филм
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Интерактивен дизајн
  • Огромен избор на игри
  • Темати за цртан филм

  Casino-X е на пазарот од 2005 година и до денес има изградено силна репутација како едно од најдоверливите казина на интернет. Има солидна разновидност на онлајн казино игри, но Casino-X е особено фаворизиран поради неговите епски прогресивни игри со џекпот.

  До 500 € + 250 вртења
  • Повлекувања во рок од 24 часа
  • Разговор во живо 24/7
  • Мобилен пријателски дизајн
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Повлекувања во рок од 24 часа
  • Разговор во живо 24/7
  • Мобилен пријателски дизајн

  Pin Up Casino ги нуди сите услуги за игри на едно место. На страницата, можете да најдете илјадници игри за да не мора да ја играте истата игра одново и одново. Казиното поседува лиценца од владата на Курасао, па тоа значи дека е безбедно за користење.

  1000 $ + 200 бесплатни вртења
  Show less...
  Прикажи повеќе

   NY Spins е платформа за онлајн игри основана во 2016 година од SuperPlay Limited казина. Се одликува со интерактивен интерфејс со позадина на Њујорк и примамлива тема.

   100 €/$ 1 бонус за депозит
   Show less...Прикажи повеќе
   Show less...
   Прикажи повеќе

    Казиното Duelz е основано во 2018 година како онлајн казино кое ги поканува коцкарите да уживаат во нивните омилени игри. Казиното, кое е во сопственост на SuprPlay Limited Casinos, има неколку игри како што се слотови, игри на маса, покер игри и игри во живо. Коцкарите можат да играат игри користејќи врвни провајдери на софтвер кои вклучуваат Play'n GO, NetEnt и Microgaming.

    1500 € + 150 вртења
    • Голема разновидност на софтвери
    • Онлајн казино со забавна тема
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Голема разновидност на софтвери
    • Онлајн казино со забавна тема

    Уживајте во целосно ново онлајн казино искуство со казиното Gate777. Без разлика дали неодамна сте почнале да ги вртите макарите на автоматите или веќе сте пробале десетици онлајн и мобилни казина, Gate777 ќе вреди за вашето време и ќе ве одржува во одлично расположение. Со оглед на огромната сума и зачестеноста на бонуси, тоа е одлично казино за откривање и за почетниците и за ветераните ВИП, за да пробаат нови игри и да ги играат вашите омилени.

    До 500 € + 500 бесплатни вртења
    Show less...
    Прикажи повеќе

     Just Spin Casino е прилично ново онлајн казино со кое управува Betpoint Group Ltd., онлајн казино оператор со седиште во Малта. Ова е истата реномирана компанија која стои зад 21.com Casino, како и Нитро казино. Казиното е целосно лиценцирано и регулирано од Органот за игри на среќа на Малта (MGA).

     100 супер вртења
     Show less...
     Прикажи повеќе

      Сопственост и управуван од SkillOnNet Limited, AHTI Games е едношалтерска локација за коцкање која функционира под јурисдикција на Органот за игри на среќа на Малта од 2018 година. Претпоставува наутичка тема со морскиот крал AHTI кој ги води играчите низ океанското кралство. Се одликува со висок валјак плус одлична графика во смирувачка сина позадина.

      25 $ Прв депозит без ризик
      Show less...
      Прикажи повеќе

       Казиното Скатерс беше лансирано во октомври 2019 година од група пријатели кои се ветерани од индустријата за игри на игри и ентузијасти за казино. Поглед на страницата на казиното и ќе добиете јасен поглед дека е дизајнирана со играчите на ум. Веб-страницата има сино-бела шема на бои.

       300 €/1BTC + 100 бесплатни вртења
       Show less...Прикажи повеќе
       • Прифаќа криптовалута
       • Повеќе јазици
       • Разновидност на методи за депонирање
       Show less...
       Прикажи повеќе
       • Прифаќа криптовалута
       • Повеќе јазици
       • Разновидност на методи за депонирање

       Bao Casino е прилично ново казино што беше лансирано во 2018 година, но тие покриваат сè што имаме да кажеме. Може да најдете слотови и дилери во живо, до игри на маса и крипто. Казиното ги има сите потребни лиценци за работа и тие нудат 24/7 корисничка поддршка.

       До 5000 €
       Show less...
       Прикажи повеќе

        Мегапари е прилично ново казино што беше лансирано во 2019 година. Платформата е управувана од компанијата Orakum NV, и за да биде конкурентна, тие додадоа некои од најдобрите карактеристики и компоненти. Уште повеќе, дизајнот на казиното е пријатен за око и неговата структура овозможува лесна навигација и користење.

        До 500 € + 200 бесплатни вртења
        Show less...
        Прикажи повеќе

         Ако квалитетот и квантитетот се она што играчите го бараат кога бараат казино, тогаш казиното Алф е вистинското место. Основано во 2018 година, Alf Casino е едно од новите казина во сопственост и управувано од Araxio Development NV Casinos. Играчите се запознаваат со зачудувачки авантури во кои има мали самовили додека се среќаваат со неземни ликови.

         225% До 600 € + 170 бесплатни вртења
         • 20+ Опции за плаќање
         • Низок минимален депозит
         • Паѓа и победи турнир на Блек Џек
         Show less...
         Прикажи повеќе
         • 20+ Опции за плаќање
         • Низок минимален депозит
         • Паѓа и победи турнир на Блек Џек

         Лансиран во 2020 година, Megaslot е онлајн казино во сопственост на Megapari Ltd и управувана од N1 Interactive LTD. Казиното има голем каталог на игри со повеќе од 2.000 слотови и игри на маса од бројни програмери. Има шарена страница која е достапна на осум јазици и исто толку прифатени валути.

         До $700 + 40 бесплатни вртења
         • Казино и спортско обложување
         • Виртуелни спортови
         • Вртења без лојалност
         Show less...
         Прикажи повеќе
         • Казино и спортско обложување
         • Виртуелни спортови
         • Вртења без лојалност

         Betmaster е казино оператор и онлајн обложувалница основана во Естонија. Казиното има лиценца од Курасао која гарантира правичност на игрите. Уште повеќе, казиното ја користи најновата SSL-енкрипција што обезбедува заштита и доверливост за нивните клиенти.

         До $300 + 150 бесплатни вртења
         • Ново онлајн казино
         • Повеќе од 6000 игри
         • Повеќе делови од слотови
         Show less...
         Прикажи повеќе
         • Ново онлајн казино
         • Повеќе од 6000 игри
         • Повеќе делови од слотови

         JVSpin Казиното е основано во 2020 година. И покрај фактот што е прилично ново во индустријата за коцкање на Интернет, JVSpin стана доста популарен и има повеќе од 7000 игри од различни провајдери и категории. Да наведеме неколку: казиното нуди класични и видео слот машини, кено, блек џек, рулет, покер, 3D слотови, бакара, бинго, мегавеј, џекпот, готовина и цени, нови игри и многу повеќе.

         До $200 + 220 бесплатни вртења
         • ВИП награди
         • Казино гребнатинки
         • Понудени награди по случаен избор
         Show less...
         Прикажи повеќе
         • ВИП награди
         • Казино гребнатинки
         • Понудени награди по случаен избор

         Cookie Casino беше лансиран не толку одамна, токму во 2020 година, и нуди повеќе од 1500 игри во овој момент.

         До 500 € + 200 бесплатни вртења
         • Пријателски на мобилниот телефон
         • Бонус понуди за добредојде
         • Достапна е спортска книшка
         Show less...
         Прикажи повеќе
         • Пријателски на мобилниот телефон
         • Бонус понуди за добредојде
         • Достапна е спортска книшка

         Основана во 2019 година, Рабона е меѓу најдобрите казина за сеопфатни коцкари. Казиното е во сопственост и управувано од Araxio Development NV, истиот оператор кој стои зад казиното Zet, Казино Фрумзи, Казино Казинија, Казино Campobet, Казино Алф, Кампобет , и Казино Вазамба, меѓу другите . Рабона е лиценцирана и регулирана во јурисдикција на Курасао .

         До $500 + 200 бесплатни вртења
         • Пријателски на мобилен телефон
         • Одлична услуга за клиенти
         • Различни бонуси за добредојде
         Show less...
         Прикажи повеќе
         • Пријателски на мобилен телефон
         • Одлична услуга за клиенти
         • Различни бонуси за добредојде

         LibraBet е основан во 2018 година, и досега, толку добро; тоа им дава на врвните казина во индустријата трка за своите пари. Потфатот е во сопственост и управуван од Araxio Development NV, истиот оператор на казино зад него Казино Малина, Казино Алф, YoyoCasino, Номини казино, и SlotsPalace Casino, меѓу другите. LibraBet е лиценциран во јурисдикција на Курасао.

         450% до 800 € + 250 бесплатни вртења
         • Дарежливи бонуси
         • Мулти-валута
         • Пријателски на мобилниот телефон
         Show less...
         Прикажи повеќе
         • Дарежливи бонуси
         • Мулти-валута
         • Пријателски на мобилниот телефон

         Можеби изгледа мало, но Cadoola е казино што работи преку Tranello Group, кипарска компанија, со лиценца Курасао. Платформата им служи на коцкарите со возбудливи игри и брзи исплати од 2017 година. Нејзината шарена тема е придружена со богата арена за игри за секој вкус, со слотови од најголемите добавувачи во индустријата.

         До $750 + 200 бесплатни вртења
         • Широк опсег на популарни игри
         • Повеќејазични казина
         • Пријателски на мобилен телефон
         Show less...
         Прикажи повеќе
         • Широк опсег на популарни игри
         • Повеќејазични казина
         • Пријателски на мобилен телефон

         Едно од најдобрите онлајн казина во сопственост и управувано од Araxio Development NV е казиното BoaBoa. Овој потфат работи од 2017 година. Лиценциран и регулиран во јурисдикција на Курасао учтивост на лиценца Antillephone NV, сестринските казина на BoaBoa вклучуваат Казино Малина , Казино Казинија, Казино Кадула , BuranCasino и Zet Casino.

         До 500 € + 200 бесплатни вртења
         • Најнови понудени игри
         • Дарежливи бонуси за добредојде
         • Одлична услуга за клиенти
         Show less...
         Прикажи повеќе
         • Најнови понудени игри
         • Дарежливи бонуси за добредојде
         • Одлична услуга за клиенти

         Основана во 2017 година, MalinaCasino е меѓу најдобрите онлајн казина денес. Овој потфат е во сопственост и управуван од Araxio Development NV, реномиран оператор на казино кој исто така поседува и управува со BuranCasino, Zet Casino, Казино Алф , YoyoCasino и Казино Кадула. Тој е лиценциран во јурисдикцијата на Курасао и работи со користење на подлиценца од Antillephone NV Курасао.

         100% до 400 EUR/USD + 200 бесплатни вртења
         • Транспарентна политика
         • Широк спектар на игри
         • Без дополнителни надоместоци за депозити
         Show less...
         Прикажи повеќе
         • Транспарентна политика
         • Широк спектар на игри
         • Без дополнителни надоместоци за депозити

         Казиното LevelUp е меѓу новите потфати започнати од познатиот оператор за коцкање Dama NV, кој исто така го води BitStarz казиното, Kingdom Casino, BaoCasino , и Оши казино. Лиценцирано е во јурисдикција на Курасао од Antillephone NV Основано во 2020 година, казиното LevelUp денес е едно од најдобрите мобилни казина благодарение на неговиот пристап на прво место на мобилен телефон.

         Бонус за добредојде до $200 + 200 вртења
         Show less...Прикажи повеќе
         • Пријателски на мобилен телефон
         • 6000+ игри
         • Повеќејазично казино
         Show less...
         Прикажи повеќе
         • Пријателски на мобилен телефон
         • 6000+ игри
         • Повеќејазично казино

         GSlot е угледно онлајн казино кое е основано во 2020 година. И покрај тоа што е на пазарот само 2 години, успеа да се искачи на рангот и да изгради репутација како една од најразновидните казино сајтови на пазарот.

         До 100 $/€ + 25 бесплатни вртења
         • Не е потребно пријавување
         • Pay N Play казино
         • Придобивки од ВИП статус
         Show less...
         Прикажи повеќе
         • Не е потребно пријавување
         • Pay N Play казино
         • Придобивки од ВИП статус

         PlayToro е онлајн казино што е управувано од SkillOnNet Ltd., чие работење е регулирано од страна на Органот за игри на среќа на Малта со лиценца издадена во 2018 година.

         До 1000 € + 200 бесплатни вртења
         • Пријателски на мобилниот телефон
         • Дарежливи бонуси
         • ВИП понуди
         Show less...
         Прикажи повеќе
         • Пријателски на мобилниот телефон
         • Дарежливи бонуси
         • ВИП понуди

         Лакленд е популарно онлајн казино кое работи во индустријата iGaming веќе неколку години. Во текот на своите активни години, Лакленд успеа да развие многу добра репутација како безбедно онлајн казино кое нуди некои од најдобрите казино игри на пазарот.

         100% до 500 € + 100 бесплатни вртења
         • 6000+ игри
         • ВИП програми
         • Крипто казина
         Show less...
         Прикажи повеќе
         • 6000+ игри
         • ВИП програми
         • Крипто казина

         Getslots е казино што беше лансирано во 2020 година и на своите играчи им нуди многу опции за игри од повеќе од 40 провајдери на софтвер. Различни бонуси секогаш ќе ве држат на работ од вашето место, а различните банкарски опции ќе ги олеснат работите, па ова е казино што треба да го погледнете.

         Прикажи повеќе
         Show less
         Историја на Тандеркик

         Историја на Тандеркик

         Само осум години на пазарот за онлајн игри сега, Тандеркик софтверот за игри ги пресече забите во развојот на слотови игри. Како и многу други помали даватели на софтвер за казино, Thunderkick направи доста добра работа во давањето слотови фановите не само што се одлично искуство при играње, туку и цела палета на игри за избор. Дека иновацијата е нивна мантра не е спорно.

         Ако постои индустрија која има неизмерна корист од интернетот, тогаш тоа мора да биде онлајн коцкање. Имено, првите интернет-страници за коцкање започнаа во 1994 година. Приказната ги влече своите корени во Антигва и Барбуда, каде што Законот за слободна трговија и обработка и даде дозвола на земјата да ги лиценцира бизнисите заинтересирани да ја нудат оваа услуга. Откако беше издадена првата лиценца, ова отвори можности. До 1996 година, имаше близу 15 места за коцкање веќе во бизнис.

         За неполни три години имало над 200 локации, а како што велат, останатото е историја. Моментално, опциите се неограничени, а сè што треба да направат играчите е да изберат локација што одговара на нивните потреби и аспирации кога станува збор за онлајн игри.

         Историја на Тандеркик
         Придобивките од онлајн коцкањето

         Придобивките од онлајн коцкањето

         Онлајн коцкањето е синоним за удобност. Играчите можат да уживаат во какви било игри што ги сакаат од удобноста на нивните домови или дури и хотели кога се на одмор. Од друга страна, онлајн игрите обезбедуваат анонимност, што е одлична вредност за играчите кои сакаат да ги чуваат работите приватни.

         Обезбедувачите на казино софтвер, како што е Thunderkick, исто така се погрижија онлајн играчите да имаат неверојатни опции кои се лесно достапни бидејќи повеќето од игрите се оптимизирани за играње на мобилни уреди. За дебитанти во онлајн коцкањето, има бескрајни бесплатни слотови игри онлајн кои не се разликуваат по ништо од другите кои бараат од играчот да направи депозит пред да му биде дозволено да игра. Бесплатни онлајн слотови се исто така добри за играчи кои бараат само забава и забава.

         Една од причините зошто онлајн казината продолжија да бидат популарни меѓу обложувачите е поради фактот што дури и кога некој е на нивното секојдневно патување, тој сепак може да ужива во своите омилени игри и всушност да направи некои пари во процесот. Само со уред кој има пристап до интернет, ова е сè што треба да се игра. На некои казина не им требаат играчи за да ги преземаат нивните игри на нивните уреди; до нив може да се пристапи преку прелистувачот. Практично, нели?

         Придобивките од онлајн коцкањето
         Онлајн коцкање и зависност

         Онлајн коцкање и зависност

         Поради практичноста и достапноста во онлајн коцкањето, постојат многу ризици, а единствениот начин да се задржат таквите ризици е преку одговорно коцкање. За играчот да ги контролира своите навики за коцкање, секогаш е препорачливо да постави буџет и временско ограничување пред да започне. Играчите треба да бидат подготвени да потрошат сума што им е удобно да ја изгубат.

         Најдобриот дел е што повеќето онлајн казина имаат одговорен дел за коцкање каде што ги советуваат играчите како да ги постават своите граници и како да побараат помош во случај да изгледа дека работите излегуваат од рака. Исто така, играчите мора секогаш да се погрижат да се регистрираат во лиценцирани казина за да не бидат измамени.

         Онлајн коцкање и зависност
         Заклучок

         Заклучок

         Од она што досега го постигна Thunderkick, провајдерот на софтвер очигледно има поголеми планови за индустријата за онлајн игри. Нивните слотови се доказ за иновативните умови кои ја водат компанијата. Нивниот фокус на мобилните игри ја покажува нивната посветеност на исполнување на желбите и потребите на секој тип на играчи.

         Заклучок

         Најнови вести

         Thunderkick објави неколку сосема нови слотови што ја шокираат конкуренцијата
         2021-08-24

         Thunderkick објави неколку сосема нови слотови што ја шокираат конкуренцијата

         Конкуренцијата за играчи е жестока во брзорастечкиот свет на онлајн казина. Како резултат на тоа, креаторите на игри мора да бидат на нивните прсти за да останат конкурентни. Тандеркик е една таква компанија, која штотуку постигна пресвртница со производство на 50 неверојатно возбудливи онлајн слотови. Ова не е мал напор, со оглед на присуството на големи имиња како Microgaming, Yggdrasil, Play's GO, NetEnt и други во бизнисот.

         Thunderkick ги победи шансите да објави 50 забавни онлајн слотови досега
         2021-06-29

         Thunderkick ги победи шансите да објави 50 забавни онлајн слотови досега

         Во брзорастечкиот свет на онлајн казина, конкуренцијата за играчите е остра. Како резултат на тоа, развивачите на игри сакаат да останат на врвот. Една таква компанија е Thunderkick, која неодамна означи пресвртница за објавување на 50 многу забавни онлајн слотови.

         Thunderkick's Crystal Quest: Frostlands е тука за страствените истражувачи
         2021-06-07

         Thunderkick's Crystal Quest: Frostlands е тука за страствените истражувачи

         Crystal Quest Frostlands дебитираше на вашиот омилен онлајн казино на 22 април 2021. За оние кои не знаат, тоа е најновото продолжение од ТандеркикСеријата Crystal Quest, објавена на 14 септември 2020 година. Најновото продолжение е засновано на мрежа 6x4 со импресивни 4.096 начини за победа. Исто така, играта има повеќе предизвици и функции кои ќе ви помогнат да ја освоите главната награда од 15.000 пати повеќе од првичниот облог.

         Заливот на Thunderkick, Big Fin, конечно оди во живо
         2021-04-18

         Заливот на Thunderkick, Big Fin, конечно оди во живо

         Започнува одбројувањето до заливот Биг Фин. Тандеркик Конечно објави дека играта ќе излезе на 31 март 2021 година. Иако потрагата по Марлин не е шега, оваа игра ви овозможува да ве упати во вистинската насока, благодарение на функцијата Mystery Wild и Expanding Wilds. Значи, дали сте подготвени да го фатите?