Заливот на Thunderkick, Big Fin, конечно оди во живо

Thunderkick

2021-04-18

Eddy Cheung

Започнува одбројувањето до заливот Биг Фин. Тандеркик Конечно објави дека играта ќе излезе на 31 март 2021 година. Иако потрагата по Марлин не е шега, оваа игра ви овозможува да ве упати во вистинската насока, благодарение на функцијата Mystery Wild и Expanding Wilds. Значи, дали сте подготвени да го фатите?

Заливот на Thunderkick, Big Fin, конечно оди во живо

Преглед на слот

Заливот Биг Фин е со 6 ролни процеп со 5040 начини за победа кои можат да достигнат дури 117.649. Играта ве телепортира во залив кој се наоѓа помеѓу две рибарски села. Има повеќе бели куќи на врвот на карпите од двете страни, а играта се одвива во средината. Накратко, дизајнот на играта е елегантен, едноставен и во стил на цртан филм.

Движејќи се напред, ќе видите неколку симболи, вклучително и Дивиот (Златен Марлин), Растераниот (Сидра), Кралските (9 до А), четирите видови риби и Рибарот. На секое вртење, ќе добиете 2-3-4-5-6-7 симболи на нив. Позициите на ролните се менуваат при секое вртење. Ова ги менува шансите за победнички пат, иако бројот на победничките начини останува ист.

Карактеристики на слотот

Заливот Big Fin доаѓа со необичен распоред со два до седум симболи кои седат на неговите шест ролни. Но, ова е само за основната игра. Форматот може да се прошири на 6x7 ролни и 117, 649 начини за победа во режимот на бесплатно центрифугирање.

Дивиот Марлин е најважниот симбол на играта. Тоа е централно за бонусните кругови и најдобрите моменти на основната игра. Слетувањето на логото Wild на која било ролна го заменува секој симбол за плаќање, зголемувајќи ги вашите шанси да освоите поголема награда. Запомнете дека неговата способност за замена помага само да се создадат нови добитни комбинации.

Покрај Wild Marlin, ќе ја добиете и функцијата Mystery Wilds. Овде, симболот треба да се појави само еднаш на ролните за да се сменат една до три чести ролни во целосни дивини. Сепак, Scatters не слетуваат никаде на ролните ако оваа функција е активна.

Во меѓувреме, со слетување на повеќе од три Scatter симболи се активира a бесплатни вртења бонус круг. Во овој случај, ќе добиете до шест бонус вртења на секоја ролна со Scatter. Тоа се преведува на вкупно 36 бесплатни вртења.

Интересно е тоа што можете исто така да активирате Respin секогаш кога ќе се спушти симболот Wild. За време на сесијата Respin, се додава дополнителен Wild за да се создадат начини за дополнителна плата. Како тоа да не е доволно, ролните остануваат проширени за време на сесијата за бесплатни вртења. На крајот, играчите можат да го достигнат максимумот на седум симболи, додавајќи три бонус круга во процесот. Ако сите ролни ја достигнат целосната висина на седум симболи, 117, 649 начини за победа стануваат активни.

Нестабилност на Big Fin Bay и RTP

И покрај мирните сини води, овој 6-ролер е модел со релативно висока испарливост. Произведува солидна RTP од 96,14%. Што се однесува до опсегот на обложување, играта започнува од 0,10 €/$ до 100 €/$. Ова ја прави совршена игра за мали и средни буџетски големини. Во меѓувреме, играта испорачува одлични награди, кои можат да достигнат 15.040 пати почетен влог. И да, долгорочната плата е прилично добра, благодарение на просечните 96,14% RTP.

Заливот Биг Фин: Конечна пресуда

Thunderkick уште еднаш докажа дека е мајстор на моделот со 6 ролни и се плаќа на сите начини. Заливот Big Fin нуди одлични симболи Wild кои делуваат како множители со врели бесплатни вртења за грабнување.

Сепак, важно е да се запамети дека ова е игра со висока нестабилност. Ова значи дека победата може да биде невообичаена. Но, кога ќе дојде, сигурно ќе биде разумна сума. Исто така, малиот минимален облог ќе ве задржи да играте и да ја пробувате среќата подолго време.

Конечно, оваа игра можете да ја играте на повеќето Thunderkick онлајн казина. Како што се очекуваше, играта е оценета со HTML5, што значи дека е достапна и преку мобилни уреди.

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости