Thunderkick објави неколку сосема нови слотови што ја шокираат конкуренцијата

Thunderkick

2021-08-24

Eddy Cheung

Конкуренцијата за играчи е жестока во брзорастечкиот свет на онлајн казина. Како резултат на тоа, креаторите на игри мора да бидат на нивните прсти за да останат конкурентни. Тандеркик е една таква компанија, која штотуку постигна пресвртница со производство на 50 неверојатно возбудливи онлајн слотови. Ова не е мал напор, со оглед на присуството на големи имиња како Microgaming, Yggdrasil, Play's GO, NetEnt и други во бизнисот.

Thunderkick објави неколку сосема нови слотови што ја шокираат конкуренцијата

Неколку од популарните игри што неодамна ги објавија се детално разгледани подолу:

Потрагата за кристали: Фростземји

Crystal Quest: Frostlands е третиот дел од серијата Crystal Quest, кој започна со Crystal Quest: Deep Jungle и заврши со Crystal Quest: Arcane Tower. Во играта, ќе и помогнете на Гема додека патува низ суровите и ледени пејзажи на Фростлендс.

Вашата мисија? За да го добиете замрзнатиот елементарен кристал, поразете го опасниот терен, немилосрдниот командант на Ферал и застрашувачкиот Јетис. Овој видео слот има решетка од 6x4 и до 4.096 различни шанси за победа. Играчите можат да добијат до 15.000 пати повеќе од нивниот првичен облог.

Боговите на рокот

Ако сакате рок-темати онлајн слотови, ќе треба повеќе да чекате да не свирите на Gods of Rock вашето омилено онлајн казино. Оваа игра, како и повеќето видео слотови на Thunderkick, има висока нестабилност, но висок RTP од 96,10 проценти. Кога ја играат оваа игра за вистински пари, играчите имаат потенцијал да го помножат својот удел за 5.000 пати. Во оваа игра има пет ролни и дваесет линии за плаќање.

Берберница Uncut

Barber Shop Uncut е уште еден од видео слотови на програмерите за 2017 година кои останаа популарни меѓу игрите со видео слотови. Во оваа игра се користат пет ролни и до 40 линии за плаќање. Иако овде нема бесплатна фризура, едно вртење од 100 долари може да ја зголеми вашата инвестиција за 2.355 пати повеќе. Тоа е повеќе од доволно пари за фризура на познати личности во градот.

Барон Блдмор и замокот Crimson

Thunderkick се враќа со ново издание за 2021 година. Во играта се користи мрежа 5x3 со 25 фиксни линии за плаќање. Во оваа игра, играчите можат да постават пет, четири или три соодветни симболи низ мрежата од лево кон десно за да формираат добитна комбинација.

Џекпотот вреди 25.000 пати повеќе од вашиот првичен облог. Со едно вртење игра, можете да заминете од 2,5 милиони долари побогати ако оваа сума ја помножите со максималниот облог од 100 долари.

Бунар на чудата

Онлајн слотот „Бунар на чудата“ е светол пример за напредокот на Тандеркик. Оваа игра, која беше објавена во 2017 година, сè уште е популарна омилена во повеќето онлајн казина. Има конфигурација со 7 ролни со до седум линии за плаќање и визуелно убава графика.

Бесплатни вртења, од друга страна, се забележително отсутни. Сепак, играта го компензира ова со множители кои можат да ги помножат вашите добивки до 2.280 пати од вашиот првичен облог. Соберете три од осумте достапни камења за да формирате добитна комбинација.

За повозбудливи нови изданија од Thunderkick, погрижете се да ја следите нивната веб-страница!

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости