Thunderkick's Crystal Quest: Frostlands е тука за страствените истражувачи

Thunderkick

2021-06-07

Eddy Cheung

Crystal Quest Frostlands дебитираше на вашиот омилен онлајн казино на 22 април 2021. За оние кои не знаат, тоа е најновото продолжение од ТандеркикСеријата Crystal Quest, објавена на 14 септември 2020 година. Најновото продолжение е засновано на мрежа 6x4 со импресивни 4.096 начини за победа. Исто така, играта има повеќе предизвици и функции кои ќе ви помогнат да ја освоите главната награда од 15.000 пати повеќе од првичниот облог.

Thunderkick's Crystal Quest: Frostlands е тука за страствените истражувачи

Crystal Quest Frostlands: Преглед

Ако веќе сте ја играле Crystal Quest: Arcane Tower или Crystal Quest: Deep jungle, тогаш ќе знаете што да очекувате овде. Покрај промената на сценографијата и неколкуте замени на функции, инвеститорот во голема мера задржа сè како што беше. Во оваа игра, храбрата авантуристка, Гема, се упатува кон ладен и застрашувачки пејзаж во обид да ја добие својата награда, замрзнатиот елементарен кристал. Ќе видите како снег виси на дрвја со многу мраз. Едноставно кажано, целокупниот дизајн на играта нуди чувство со високи спецификации, исто како и со првите две изданија.

Во меѓувреме, има до осум симболи со скапоцени камења на макари заедно со Feral Commander (симболот со највисока плата) и Yeti. Ако спуштите шест симболи на соседните ролни, ќе победите до 5 пати од вашиот првичен влог. Можете исто така да ја активирате главната бонус одлика со приземјување на ковчегот со богатство. Плус, слетувањето на дивината во победничка комбинација може да ги замени сите стандардни симболи. Сè на сè, играта е прекрасна без разлика дали играте на таблет, паметен телефон или компјутер.

Crystal Quest Frostlands: бонус карактеристики

Лавина

Како и неговите претходници, Deep Jungle и Arcane Tower, Frostlands користи функција Лавина. Овде, симболите што создаваат победничка комбо експлозија со нови паѓаат за да ги заменат. Како резултат на тоа, ќе добиете нова и веројатно подобра комбинација за исплата. Интересно е што оваа функција се повторува се додека имате сосема нова победничка комбинација.

Мултипликатор

Во оваа игра, секое вртење на основната игра започнува со стандарден множител 1x. Мултипликаторот се зголемува за една единица на секоја победа во Лавина. Ако Лавината не е успешна, мултипликаторот се ресетира на 1x. Меѓутоа, мултипликаторот се зголемува за време на слободното вртење. Мерачот од левата страна на макара ќе ве информира за големината на мултипликаторот.

Масивни симболи

Покрај расфрлањето и дивиот, секој друг симбол може да се појави во масивни формати 3x3 и 2x2. Ова е еквивалентно на 9 или 4 стандардни икони. За време на падот на Лавина, овие симболи може да паднат на дното, скршејќи ги веќе достапните симболи. Запомнете дека оваа функција не е достапна во првите рати.

Бесплатни вртења

Играчите треба да слетаат до три ковчези со богатство на едно вртење за да го активираат кругот на бесплатно вртење. Ќе добиете до 12 дополнителни вртења, додека приземјувањето на кој било симбол за растурање на бонус ви дава 3 дополнителни вртења. Исто така, секое неуспешно вртење создава дива експлозија, отстранувајќи ги вертикалните и хоризонталните симболи. Ова создава простор за нови симболи и можност за формирање победа.

Crystal Quest Frostlands: RTP, Variance и Paytable

Пред сè, можете да создадете победничка комбинација со слетување на повеќе од три соодветни икони на соседните макари, почнувајќи од левата страна. Сепак, Frostlands има просечен RTP од 96,16%. Сепак, варијансата на играта е малку стрмна, што значи дека ќе треба да бидете трпеливи за да добиете победа. Но, кога ќе дојде, можете да добиете дури 15.000 пати од првичниот облог. Играчите можат да вложат минимум 10p и максимум 100 фунти.

Crystal Quest Frostlands: Final Thoughts

Одејќи по првите делови од серијата Crystal Quest, оваа игра ветува дека ќе биде пријатна и профитабилна. Дизајнот на видео слотот е на самото место, а карактеристиките на игра им нудат на играчите повеќе можности за победа. Ако ја додадете максималната исплата од 15.000 пати, Frostlands може да се пофали со пристоен удар.

Најнови вести

Промоција на Betfinal на Светското првенство 2022 година
2022-11-29

Промоција на Betfinal на Светското првенство 2022 година

Новости