Топ 10 World Match Онлајн Казино

Со седиште во Италија, World Match е развивач на софтвер за онлајн казино игри кој започна со работа во 2000 година. Нивното портфолио содржи повеќе од 200 премиум решенија за игри. Тие вклучуваат 160 видео слотови со 70 мотори за игри, повеќе од дваесетина игри на маса и сите варијанти на видео покер.

Игрите на World Match се компатибилни со десктоп компјутери и мобилни уреди и нудат различни функции и нестабилност. Уште повеќе, нивните игри се програмирани да прифаќаат која било валута и да работат на кој било јазик. Некои примери на понудите на World Match се слот игра Land of Trolls, Black Jack HD, Punto Banco HD и видео покер Jacks Or Better HD.