Топ 10 Yggdrasil Gaming Online Casino

Yggdrasil претежно е специјализиран за обезбедување видео слотови. Сепак, компанијата малку се разграни за да понуди други видови казино игри, вклучувајќи игри на маса. Иако овој провајдер на софтвер за коцкање не нуди игри со дилери во живо, тие се еден од лидерите во индустријата.

Игдрасил онлајн слотови се со висок квалитет и моментално надминуваат 70 слотови. Игрите имаат возбудливи карактеристики како што се бесплатни вртења, мега макари, клонови на макари и оттурнување на макари. Повеќето од нивните игри имаат голема варијанса, што значи дека тие можат да чинат малку повеќе од банкротот на играчот. Некои од популарните наслови на слотови вклучуваат Vikings Go to Hell, Temple Stacks, Empire Fortune и Niagara Falls.

Нивните игри на маса се ограничени, но играчите сепак ќе имаат можност да уживаат во варијации на рулет и блек џек. Овие игри се достапни во 3D и уникатни правила и уникатни визуелни теми. Достапните варијанти на блек џек вклучуваат Соња Блек Џек, Д-р Фортуна Блек Џек и Лаки Блек Џек.

Топ 10 Yggdrasil Gaming Online Casino
Историја на Yggdrasil Gaming

Историја на Yggdrasil Gaming

Игри на среќа Yggdrasil е еден од водечките развивачи на софтвер. Компанијата развива најсовремени премиум казино игри кои може да се играат и онлајн и на мобилни уреди. Yggdrasil е основана во 2013 година од NetEnt's поранешен извршен директор. Оттогаш, компанијата успеа брзо да расте, станувајќи една од најпопуларните провајдери на софтвер за онлајн игри.

Сите негови игри имаат јасна графика, уникатна игра и одлични анимации. Додека повеќето од нивните игри се слотови, тие нудат и други игри, вклучувајќи бинго, лотарија и игри на маса.

Историја на Yggdrasil Gaming
За онлајн казина

За онлајн казина

Онлајн игрите постојат веќе подолго време, а првото онлајн казино беше објавено во 1994 година. Ова беше откако владата на Антигва и Барбуда го усвои Законот за слободна трговија и обработка. Новиот закон предвидуваше лиценци на организациите кои сакаат да поседуваат онлајн казина.

Сепак, пред овој пат, Microgaming веќе има развиено целосно оперативен софтвер за коцкање. Потоа, Microgaming ги ангажираше услугите на Cryptologic за да го обезбеди својот ново развиен софтвер. Преку оваа соработка, онлајн трансакциите станаа безбедни и го поттикнаа развојот на првото онлајн казино во 1994 година. Оттука почнаа да се појавуваат стотици казина со преку 200 казина. Денес, има илјадници онлајн казина, а бројот постојано расте.

За онлајн казина
Кои онлајн казина се доверливи?

Кои онлајн казина се доверливи?

Во време кога нови онлајн казина се развиваат речиси секој втор ден, постои потреба да се обложувате само на оние кои се доверливи. Казино на кое може да му се верува е она што ги поседува потребните лиценци за работа во одредена јурисдикција. Лиценците исто така гарантираат дека тие се придржуваат до индустриските стандарди, вклучително и правични исплати. Лиценцираното казино ќе ги користи и најдобрите услуги за шифрирање за да ги обезбеди податоците што ги нудат неговите клиенти.

Кои онлајн казина се доверливи?
Популарноста на сајтовите за онлајн обложување

Популарноста на сајтовите за онлајн обложување

Онлајн коцкањето стана популарна активност со сè повеќе играчи кои избираат да се коцкаат во онлајн казина. Повеќето луѓе ја претпочитаат оваа платформа главно поради практичноста што им ја нуди. Играчите имаат шанса да се обложуваат на нивните омилени игри додека се во удобноста на своите домови.

Изборот на игрите обезбедени на овие сајтови е исто така импресивен, со врвни наслови од различни провајдери. Игрите се достапни во квалитетна графика и анимација и нудат одлични карактеристики. Онлајн казина, исто така, обезбедуваат максимална безбедност на нивните коцкари, давајќи им мир на умот додека се коцкаат.

Популарноста на сајтовите за онлајн обложување
Безбедно коцкање

Безбедно коцкање

Практикувањето безбедно коцкање е силно охрабрено. Да се има ограничувања за коцкање е мудра работа. Играчите можат да постават лимити, како на пример да имаат специјален субсидирам за коцкање. Што е најважно, се советува да научите да не ги бркате нивните загуби.

Безбедно коцкање

Најнови вести

Yggdrasil продолжува со Money Mariachi Infinity Reels
2022-03-14

Yggdrasil продолжува со Money Mariachi Infinity Reels

Патувајте во Мексико и оддадете им почит на мртвите со разноврсниот слот Money Mariachi Infinity Reels од Yggdrasil и ReelPlay. Како што навестува името, овој онлајн слот е со мексиканска тема и главно се однесува на забавата Денот на мртвите.

Топ 5 најдобри божиќни слотови во 2021 година
2021-12-19

Топ 5 најдобри божиќни слотови во 2021 година

Онлајн слотови се некои од најпознатите онлајн обложувачки игри, а програмерите само наоѓаат начини да го направат позабавен. Во денешно време, постојат повеќе теми за избор како авантура, научна фантастика или дури и повеќе традиционални.

Yggdrasil Gaming соработува со Peter & Sons за да ги објави Robin-Nottingham Raiders
2021-08-16

Yggdrasil Gaming соработува со Peter & Sons за да ги објави Robin-Nottingham Raiders

Робин Худ, покрај тоа што е легенда, е и значајна икона на поп културата. Нема ниту еден човек на оваа планета што не го слушнал името на Робин Худ и неговите весели луѓе. Како ограбувале од богатите и давале на сиромашните. Секој што ги слуша приказните на Робин Худ веднаш посакува да биде тој. Па, со лансирањето на Robin-Nottingham Raider, вашата желба можеби ќе се оствари!

Скалирај ја кулата за огромни победи со Игдрасил Крази Климбер
2021-07-29

Скалирај ја кулата за огромни победи со Игдрасил Крази Климбер

Во 1933 година, џиновска горила се искачи на ѕидовите на највисокиот облакодер на Менхетен. Звучи како филмот на Кинг Конг, нели? Па, Игдрасил ви овозможува да се искачувате повисоко и повисоко како познатиот мајмун во потрага по богатство со онлајн слотот Krazy Klimber. Овде, ќе завртите три икони за расфрлање и ќе ја започнете авантурата на искачување на кулата. Значи, дали сè уште сте подготвени да се искачите и покрај опасностите?