Сè што треба да знаете за Yggdrasil

Yggdrasil Gaming

2020-11-02

Yggdrasil Gaming е онлајн казино софтвер за провидои и еден од најпознатите и најпрофитабилните коцкари во индустријата. Компанијата има многу награди вградени во нивните игри и голем каталог за игри. Во секое казино што работи онлајн, може да се играат игри на Yggdrasil. Yggdrasil Gaming е основана во 2005 година и порасна за да стане вистински пионер во секторот iGaming. 


Сè што треба да знаете за Yggdrasil

Овие наградувани даватели на игри имаат неколку лиценци издадени од властите за коцкање во ОК и Малта. Yggdrasil е исто така со седиште во Малта, иако некои земји од ЕУ се дом на еминентни програмери. Името на бизнисот доаѓа од скандинавската митологија, каде што Игдрасил беше џиновско вечно дрво на животот. Интересно, не сите игри на Yggdrasil се за Скандинавија и Викинзите, бидејќи колекцијата на игри е многу сеопфатна и на сите им дава нешто што директно е во корелација со нив.

Жанрови на игри достапни на Yggdrasil - клучни карактеристики и врвни игри

слотови

Популарните слот игри на Yggdrasil продолжуваат да произведуваат врвни изведувачи со графика со најдобар квалитет во индустријата. Игрите се карактеризираат со одлична технологија за звук, креативна механика на игри и најсовремена математичка спецификација. игрите се достапни на сите засегнати јазици и валути.

Избрана достапна игра со слот

Elemental Princess Hyperburst Rock the Cash Bar CherryPOP Викторија Wild Valley of the Gods 2 Прогресивен џекпот игри

Искусете ги нивните забавни џекпот игри со мега и централни прогресивци.

Нивните 2 мега џекпот игри се Joker Millions и Empire Fortune, и двете поврзани со истиот џекпот тенџере со заеднички концепт на вечна елеганција. 4-те познати локални игри со џекпот се Holmes and Stolen Stones, Ozwin Jackpots, Jackpot Raiders и Jackpot Express. Во Jackpot TopUp, нова револуционерна карактеристика, тие им овозможуваат на операторите брзо да ги зголемат наградните фондови во нивните џекпот игри, да додадат дополнителни можности за добивка и дополнително да го подобрат искуството на клиентите.

Избрани достапни игри со прогресивен џекпот

 • Џекпот Експрес

 • Џекпот Рајдери

 • Д-р Фортуно

 • Джакпот на Озвин

 • Империја Fortune

 • Холмс и украдените камења

 • Џокер Милиони

  Игри на маса

  Тие ја поттикнуваат иновативноста на игрите на маса со RNG со новите генерации на мобилни телефони во предвид. Тие нудат светски оценети игри на Блек Џек и Рулет. Откријте го нивниот рулет Златен чип со креативни карактеристики и рандомизиран мултипликатор.

  Избрани достапни игри на маса

 • Златен чип рулет

 • Д-р Фортуно Блек Џек

 • Среќен Блек Џек

 • Соња Блек Џек

  Splitz™

  Splitz™ обезбедува свеж слој на возбуда за изданијата на слотовите Yggdrasil за да го подобри интересот на играчите со огромна можност за победа. Првата игра на Yggdrasil што испорачува механика на Splitz™ е Temple Stacks со повеќе од 200.000 можности за победа! Neon Rush Splitz™ беше нашата втора титула SplitzTM со забавна, визуелно тешка тема и потенцијал за профитабилни победи и преку механичарот Splitz™ и преку шесте џекпот достапни во насловот. 


  MultiMax™

  MultiMAX е систем за игра што акумулира множители на макарите. Со секоја победа, сите ролни со најмалку 1 симбол придонесоа за победите на нивните соодветни множители кои се припишуваат на победата. Првата игра на Yggdrasil која обезбеди механизми MultiMax беа нивните познати Multiple игри!, игра исполнета со диви карактеристики како Dropdown Wins, Wilds и функцијата MultiMAX што овозможува секоја победа да се множи со најмногу 5 одделни множители.

GigaBlox™

GigaBlox™ го забавува секое вртење со приспособлива можност за победа - колку е поголем блокот, толку е поголем потенцијалот за победа! Првата игра GigaBloxTM што е објавена е Lucky Neko со живописни ролни што лансираат огромни блокови до 6×6 наредени! Нивниот втор вовед GigaBlock™ Hades се подобрува на првите GigaBloxTM борби, длабоко револуционерно искуство во игра!

Почести и признанија за игри на Yggdrasil

Подолу се наведени неколку избрани награди што ги има освоено Yggdrasil Gaming:

2015 - EGR B2B Awards - Software Rising Star 2016 - EGR B2B Awards - Slot Provider of the Year 2016 - Gaming Awards - Gaming Software добавувач на годината 2019 - EGR B2B Awards - Иноватор во RNG казино добавувач 2020 - Награди за игри - иноватор на година

Најдобри казина со кои можете да играте онлајн казино игри на Yggdrasil

Вилијам Хил

Бетсон

Казумо

Г-дин Грин

Ајде!

Бет365

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости