Yggdrasil продолжува со Money Mariachi Infinity Reels

Yggdrasil Gaming

2022-03-14

Ethan Tremblay

Патувајте во Мексико и оддадете им почит на мртвите со разноврсниот слот Money Mariachi Infinity Reels од Yggdrasil и ReelPlay. Како што навестува името, овој онлајн слот е со мексиканска тема и главно се однесува на забавата Денот на мртвите.

Yggdrasil продолжува со Money Mariachi Infinity Reels

Сепак, може да се пофали со високо наградуваниот механичар на Infinity Reels, кој содржи повеќе прогресивни мултипликатори, симболи што се прошируваат и џекпот. Па, дали сте подготвени за морничавата забава?

Пари Маријачи Бесконечни макари Преглед

За оние кои не знаат, фестивалот Ден на мртвите традиционално се слави во ноември. Овој фестивал потекнува од Мексико и главно се однесува на семејството и пријателите кои се собираат за да се сеќаваат на мртвите. Денес, фестивалот е вообичаен и во западните култури.

Настрана, на 10 јануари 2022 г Игдрасил реши да му оддаде почит на овој фестивал преку Money Mariachi Infinity Reels. Тоа е забавна фиеста која содржи светли и шарени слики низ стандардната мрежа 3x4 со бесконечни линии за плаќање.

Играчите треба да одговараат на најмалку три икони од лево кон десно за да формираат добитна комбинација. Симболите со ниска плата вклучуваат капи, мараки, надгробни споменици, букети, леб и свеќи. Од друга страна, зелениот скелет, портокаловиот скелет, жолтиот скелет и жената се икони со висока плата. Жената плаќа најмногу, пребивајќи максимален множител од x5. Конечно, иконата на гитарата ја претставува дивината, заменувајќи ги сите стандардни икони кога ќе слета.

Не застанува тука; дополнителна ролна се додава десно по секоја победа. Ова ја подобрува исплатата со зголемување на множителот за една единица. Исто така, ролните продолжуваат да се шират сè додека регистрирате добитна комбинација. Ќе го видите тоа подоцна во детали.

Како што се очекуваше, Money Mariachi Infinity Reels доаѓа со функција за автоматско играње што им овозможува на гејмерите да постават до 100 автоматски вртења. Исто така, ќе го најдете распоредот 3x4 со живописни бои совршен за играње со Android и iPhone. 

Пари Маријачи Infinity Reels бонус карактеристики

Да бидам искрен, механичарот на ReelPlay за Infinity Reels извесно време живееше во сенката на системот Megaways на BTG. Но, тоа не го отстранува фактот дека ова е една од најнаградните механичари во историјата на онлајн коцкањето. 

На Бесконечни макари функцијата на оваа игра им овозможува на макари да продолжат да се шират бесконечно откако ќе регистрираат соодветна комбинација. Со други зборови, тука нема ограничувања, иако максималната исплата на играта е 50.000x. Запомнете дека вредноста на мултипликаторот се зголемува за 1x за секоја дополнителна ролна.

Во меѓувреме, се зема предвид исплата кога ќе погодите непобедлива ролна. Потоа, ролните ќе се вратат на почетното поставување 3x4 и ан Бонус за бесконечност исплата од 888x се врши на 12 или повеќе ролни. Интересно, ова се однесува и на основната игра и на бонусните кругови.

Зборувајќи за бонус кругови, овој слот Yggdrasil се одликува Врти на ниво нагоре, кои се активираат по слетувањето на иконите на светилиштето. Ако имате среќа да добиете три последователни вртења, светилиштата се заклучуваат на своето место за три рунди игра. Забележете дека секое светилиште може да додели мултипликаторна вредност од 1x до 10x. И ако се спушти нова икона за време на вртењата, тие се залепуваат на своето место и бројачот се ресетира на 3. 

Дополнително, симболите на светилиштето можат да се трансформираат во специјални модификаторни симболи кога ќе се израмнат. Тие вклучуваат:

  • Одгледувач: Тие се израмнуваат на секое вртење, зголемувајќи го множителот за 1x до 10x.
  • Замрзнувач: Ги замрзнува следните вртења за две последователни сесии и потоа се враќа во светилиштето.
  • Бустер: Ја зголемува множителската вредност на соседните симболи на светилиштето за 1x до 10x кога се зголемува.
  • Шармер: Го намалува бројот на черепи потребни за надградба на соседните светилишта за еден.

На крај, на Функција Купи опцијата им овозможува на гејмерите да купат вртења на ниво нагоре за 100 пати повеќе од влогот. Потоа, ќе добиете најмалку три симболи за светилиште на мрежата 6 до 15. Ова им дава на гејмерите одлична шанса да го освојат 888x бесконечниот бонус. 

Пари Mariachi Infinity Reels Variance, RTP и ограничувања за облози

Money Mariachi Infinity Reels е слот со висока нестабилност. Ова значи дека играта не е за нетрпеливи луѓе со краток буџет, бидејќи победите може да потрае некое време за да се постигнат. Но, тоа го надополнува со 96,19% RTP, што е малку над просекот во индустријата од 96%.

Во обложување, можете да потрошите нешто помеѓу 0,20 и 40 долари по вртење. Очигледно, ова може да биде одложување за високите ролки. Но, почекајте, можете да освоите џекпот од 2.000.000.000 долари ако ја добиете 50.000 пати главната награда. 

Завршни забелешки: Одлична мексиканска почит!

Кујната на Yggdrasil никогаш не разочарува. Тоа е шарен и забавен настан со максимален множител од 50.000x во оваа игра. Не само тоа, бонусот 888x Infinity е остварлив ако можете да соберете 12 ролни или повеќе. Зголемената вредност на мултипликаторот за секоја победа, исто така, ќе ви помогне.

Но, во негативна страна, овој автомат има ниска максимална граница на облогот, која е висока врвни онлајн казина може да изгледа разочарувачки. Исто така, варијансата е малку на високата страна. Како и да е, тоа е уредно завршена игра, слична на Грим Муерто од Play 'N GO и Day of Dead од Pragmatic Play.

Најнови вести

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина
2022-09-17

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина

Новости