Yggdrasil Partners ReelPlay во El Dorado Infinity Reels

Yggdrasil Gaming

2021-04-04

Eddy Cheung

Ако сакате да играте слотови онлајн, сигурно сте наишле на игра или две обезбедени од Игдрасил. Па, библиотеката за игри на Yggdrasil штотуку стана многу поголема откако овој развивач на софтвер го објави воведувањето на El Dorado Infinity Reels на 4 март 2021 година. Со оваа класична иновација на ReelPlay, ќе го посетите легендарниот град на злато и ќе откриете незамисливи богатства. Значи, дали сте подготвени?

Yggdrasil Partners ReelPlay во El Dorado Infinity Reels

Слот заговор

Како прво, El Dorado Infinity Reels е забавен видео слот развиен од ReelPlay Studio на популарната платформа YGS Masters. Како и сите порции приготвени во студио, оваа игра може да се пофали со уникатна графика со 3D-темати, сложена механика на слотови, кул анимации и секако, неодоливи бонус карактеристики. На играчите им нуди повеќе нивоа на ризик со награди кои се движат од мали чести награди до колосална максимална победа x6250.

Со тоа, вртењето на тркалата на El Dorado Infinity Reels на вашето омилено казино Yggdrasil ќе ве телепортира во легендарниот град на злато за кој се шпекулира дека лежи скриен длабоко во Амазон. Оваа игра нуди одлична фузија на магијата на Ацтеките, Инките, Муиска и Маите низ мрежата на El Dorado Infinity Reels. Генерално, целата атмосфера е автентично аркадна со некои стилски симболи на макари и племенска позадина.

Акција и карактеристики на играта

Како и многу други наслови на Yggdrasil, оваа игра ја одржува традицијата на поставување од 3 ролни со 3 реда. Ова може да се прошири на 3x4 ако ги спуштите победничките симболи на најдесните макари. Но, сепак не застанува тука. Секој пат кога играчот добива добитна комбинација, ролната лоцирана на крајната десница се шири за да додаде друга. Ова продолжува бесконечно, па така и името на играта „Infinity Reels“

Во меѓувреме, x1 множител се додава по секое вртење на бонус ролна. Како што е кажано, дополнителните макари можат да продолжат и да се продолжуваат сè додека ниедна повеќе победничка комбинација не слета на ролните. Ова ги прави дополнителните ролни да се одликуваат со прилично профитабилни, бидејќи вашиот потенцијал за победа може да биде огромен. Запомнете, сепак, дека среќата игра голема улога, исто како и во повеќето онлајн слотови.

Брзо одејќи напред, функцијата Бесплатни вртења се активира откако ќе ги спуштите симболите Scatter (икони на храмот) на добитна комбинација. Оваа функција им доделува на играчите до 10 бонус вртења. Но, има уникатен пресврт во сето ова. Играчите можат да се одлучат за играње, коцкање или складирање на нивните Бесплатни вртења. Но, на другата страна, мора да спуштите најмалку 5 симболи на храмот за да ги освоите бонусните вртења.

Во меѓувреме, на гејмерите им треба жестока трка за да добијат ексклузивни права на златниот џекпот на El Dorado Infinity. Можете да влезете во натпреварот за џекпот со превртување на доволно вртења за да стигнете до 15-тата дополнителна награда на ролна. За возврат, ќе добиете награда од 888 пати од вашиот оригинален облог. И ова е во прилог на вашите бонус ролни победи веќе спакувани.

Ел Дорадо Infinity Reels Bets и RTP

Покрај елегантното чувство на аркада, ова онлајн казино играта нуди и просечна стапка на RTP од 96,51% до 96,54%. Иако ова не е најдоброто таму, сепак е доволно добро за да ги гарантира оние чести мали победи. Што се однесува до нивоата на обложување, играчите можат да изберат големини на вртење помеѓу 0,20 и 40 евра. Можете да го промените стандардниот облог од 1 € со избирање различно ниво од 13-те достапни опции. При максимални облози, победите на играчите може да достигнат 250.000 евра, додека минималните облози можат да донесат до 1.250 евра.

El Dorado Infinity Reels: Конечна пресуда

Ако сакате да уживате во многу фасцинантни карактеристики и бескрајни можности за победа, играјте ги El Dorado Infinity Reels. Конкретно, уникатниот механизам за бонус макари им овозможува на играчите да постигнат повеќе отколку што би можеле да замислат. Од сега, оваа игра е достапна за играње на многу онлајн казина кои поддржуваат содржина на Yggdrasil.

Најнови вести

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина
2022-09-17

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина

Новости