Најдобрите Онлајн Казино во Франција

Франција има релативно мешан поглед кон коцкањето. Земјата не го поддржува отворено коцкањето, но сепак дозволува некаква форма на коцкање да функционира легално.

Примери за дозволени форми на коцкање вклучуваат спортско обложување, покер и коњски трки. Некои „нелегални“ игри вклучуваат автомати и рулет. Француската влада смета дека некои онлајн казино игри предизвикуваат зависност, што објаснува зошто има прилично голем број од нив на забранетата листа.

Сепак, жителите на Франција кои сакаат да играат какви било забранети казино игри можат да се регистрираат во онлајн казина со седиште во странство. Играњето на страници за коцкање во странство технички е во рамките на законот.

Најдобрите Онлајн Казино во Франција
mk Country FlagCheckmark

1xBet

mk Country FlagCheckmark
До 1500 € + 150 бесплатни вртења
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • Високо ролери казино
 • Се играше во многу земји
 • Најдобар избор на облози
Show less...
Прикажи повеќе
 • Високо ролери казино
 • Се играше во многу земји
 • Најдобар избор на облози

Казиното 1xBet е основано во 2007 година и во последните неколку години успеа да ја добие предноста на локалниот пазар.

До 600 долари
Show less...Прикажи повеќе
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување
Show less...
Прикажи повеќе
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување

22Bet е казино кое дозволува спортско обложување и онлајн коцкање без да мора да се регистрирате. Казиното е основано во 2018 година, што не е така одамна, но сепак успеа да се издвои од другите казина и тоа е главната причина зад неговиот огромен успех.

До 1000 € + 100 бесплатни вртења
 • Табла за најдобар играч
 • Чист дизајн
 • Повеќејазично казино
Show less...
Прикажи повеќе
 • Табла за најдобар играч
 • Чист дизајн
 • Повеќејазично казино

Националното казино е управувано од TechSolutions Group NV, со седиште во Курасао, и лиценцирано од Органот за игри на среќа Курасао од 2018 година. National нуди огромен избор на игри во различни категории, кои лесно може да се навигираат на нивната интуитивна и корисничка веб-страница.

100 €/$ 1 бонус за депозит
Show less...Прикажи повеќе
Show less...
Прикажи повеќе

  Казиното Duelz е основано во 2018 година како онлајн казино кое ги поканува коцкарите да уживаат во нивните омилени игри. Казиното, кое е во сопственост на SuprPlay Limited Casinos, има неколку игри како што се слотови, игри на маса, покер игри и игри во живо. Коцкарите можат да играат игри користејќи врвни провајдери на софтвер кои вклучуваат Play'n GO, NetEnt и Microgaming.

  До 250 € + 20 бесплатни вртења
  • Прифаќа криптовалути
  • Со бонус тркало
  • Побрзо повлекување на ВИП програмата
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Прифаќа криптовалути
  • Со бонус тркало
  • Побрзо повлекување на ВИП програмата

  Пробајте ја вашата среќа и обидете се да освоите голема со тоа што ќе станете член на MaChance Casino. Оваа онлајн казино страница е една од најпрестижните на пазарот за почетници и искусни играчи. Од моментот кога ќе пристигнете ќе го забележите елегантниот амбиент што укажува дека ова е казино за оние кои ги ценат пофините работи во животот. Ќе го разгледате огромниот избор на стотици игри и импресивната листа на дарежливи промоции, пред да се регистрирате, да го подобрите вашиот биланс и да го започнете патувањето. Лансиран во 2018 година, казиното MaChance е во сопственост на Play Logia NV и лиценцирано во Курасао. Тој е особено популарен меѓу канадски , француски и шпански гејмери и е достапен на сите мобилни уреди, таблети и десктоп компјутери.

  До $750 + 50 вртења
  • Широк спектар на слотови
  • Дарежливи бонуси
  • Пријателски на мобилен телефон
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Широк спектар на слотови
  • Дарежливи бонуси
  • Пријателски на мобилен телефон

  Основано во 2019 година од Play Logia NV Casino, казиното VegasPlus несомнено направи извонредна работа во пресоздавањето на атмосферата во Вегас преку својата неспоредлива екстраваганција и огромни опции за игри. VegasPlus е слотови казино со 500+ слотови наслови во својата библиотека. Има и неколку џекпот игри и близу 45 игри на маса.

  До 250 €
  • Брз и сигурен депозит и исплати
  • Нуди ВИП програма
  • Достапна е програма за лојалност
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Брз и сигурен депозит и исплати
  • Нуди ВИП програма
  • Достапна е програма за лојалност

  DublinBet започна со работа уште во 2012 година, така што веќе има децениско искуство во секторот iGaming. Операторот поседува лиценца од Курасао, што значи дека е слободен да прифаќа играчи од различни јурисдикции на меѓународно ниво.

  До 150 € + 31 бесплатни вртења
  • Брз и сигурен депозит и исплати
  • Понуда на ВИП програма
  • Достапна е програма за лојалност
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Брз и сигурен депозит и исплати
  • Понуда на ВИП програма
  • Достапна е програма за лојалност

  Ова казино е управувано од MTM Corp. Лиценцирано е преку Курасао и поседува мастер лиценца за игри. Казиното е основано во 2012 година. Тие изградија одлична репутација која ги покрива сите аспекти на коцкањето преку онлајн казино. Тие успеаја да останат во чекор со барањата на оние кои бараат беспрекорна онлајн казино Искуство.

  До 350 € + 100 бесплатни вртења
  • Брз и сигурен депозит и исплати
  • Понуда на ВИП програма
  • Достапна е програма за лојалност
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Брз и сигурен депозит и исплати
  • Понуда на ВИП програма
  • Достапна е програма за лојалност

  FatBoss е прилично ново онлајн казино за биткоин, започнато од Mobile Technology Marketing Ltd, казино оператор кој поседува Master Gaming лиценца (CEG-IP/2014-0112) издадена од Curacao eGaming. Основан во 2019 година, тој сè уште е во сопственост и управуван од истиот оператор на казино, кој беше клучен за неговиот брз раст.

  До 350 € + 100 вртења
  • Брзи и сигурни депозити и исплати
  • ВИП и програми за лојалност во понуда
  • Дневен пад и победи
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Брзи и сигурни депозити и исплати
  • ВИП и програми за лојалност во понуда
  • Дневен пад и победи

  Казино Екстра е основано во 2013 година и оттогаш е лидер во светот на онлајн казина. Овде можете да најдете некои од најдобрите игри бидејќи казиното се стреми да им даде на посетителите најдоброто онлајн коцкање.

  До 1000 € + 170 бесплатни вртења
  • Повлекувања без облог!
  • Игри со голема колекција
  • Услуга за корисници 24/7
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Повлекувања без облог!
  • Игри со голема колекција
  • Услуга за корисници 24/7

  Со сон за модерно казино, фокус на забава и радост, желба за најголем опсег на игри и максимални исплати на клиентите, започна патувањето на Viggo.

  100% до 1 БТК
  • Биткоин бонус за регистрација
  • Над 2600+ игри
  • Крипто спортска книга
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Биткоин бонус за регистрација
  • Над 2600+ игри
  • Крипто спортска книга

  Казиното Rocketpot беше лансирано во 2019 година. Тоа е во сопственост и управувано од Danneskjold Ventures BV и лиценцирано од владата на Курасао. Казиното Биткоин се обидува да го направи своето име познато во преполната индустрија со огромна листа на награди за нови и лојални клиенти и преку 2.600 игри. Библиотеката за игри е преполна со слотови и игри на маса од некои од врвните провајдери на софтвер, а наградите се навистина огромни. Казино игрите во живо се на врвот со чист рулет, блек џек и бакара маси од Evolution Gaming.

  До 4000 € + 10 вртења
  • Дарежливи бонус понуди
  • Достапна е 24/7 поддршка
  • Брзо депозит и повлекување
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Дарежливи бонус понуди
  • Достапна е 24/7 поддршка
  • Брзо депозит и повлекување

  Casino Empire е основана во 2020 година и е во сопственост на Geomatic Marketing NV

  До 500 € + 200 бесплатни вртења
  • Над 3000+ игри
  • Над 50+ провајдери на слотови
  • Дневни мисии
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Над 3000+ игри
  • Над 50+ провајдери на слотови
  • Дневни мисии

  Mountberg Ltd го создаде и лансираше Sticky Wilds Casino во 2020 година. Тоа е визија на група фанови на казино кои сакаат да го подобрат искуството за играње преку нивната платформа. Како резултат на тоа, тие интегрираа солидна колекција на игри, како и бонуси за играчите да уживаат.

  До 200 € + 50 вртења
  • Пријателски на мобилниот телефон
  • 24/7 поддршка
  • Дарежливи бонуси
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Пријателски на мобилниот телефон
  • 24/7 поддршка
  • Дарежливи бонуси

  Ocean Breeze Casino е фантастична платформа за коцкање која дебитираше во 2020 година. Ocean Breeze Casino е онлајн страница за игри која, како што сугерира името, е прикажана на пријатен и лежерен начин. Замислете го Лас Вегас ноќе, но со дините заменети со морето.

  150% + 40 бесплатни вртења
  • Сезонски турнири
  • Дарежливи бонуси
  • Специјални игри во понуда
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Сезонски турнири
  • Дарежливи бонуси
  • Специјални игри во понуда

  Онлајн казиното Kings Chance е основано и реномирано казино лансирано во 2010 година. Тоа е во целосна сопственост и управувано од Audeo NV, заедно со Grand Fortune, Raging Bull и Malibu Club казина. Онлајн казиното Kings Chance е лиценцирано и регулирано според законите на Владата на Курасао. Работи со избрани даватели на игри на пазарот. Kings Chance е казино кое има за цел да го поттикне сјајот и сјајот на Лас Вегас, а истовремено предизвикувајќи чувство на бајковито воспевање ширум светот. На многу почетници можеби им е тешко да се спротивстават на привлечноста на веб-локацијата како оваа, која ветува сеопфатна колекција на слот игри, како и пристојни бонуси. Од друга страна, мудриот гејмер разбира дека иако онлајн казиното може да изгледа привлечно однадвор, она што е најважно се одредбите и условите прикачени на секоја понуда. Овој преглед има за цел да одговори на следниве прашања: Какви игри нуди Kings Chance, кои бонуси ги нуди ова казино? Дали се одобрени претпочитаните опции за плаќање и дали некој има пристап до тим за поддршка на корисници 24/7?

  До 200 €/$ + 200 бесплатни вртења
  • Казино за гребење
  • Нови месечни слотови
  • Прифаќа криптовалути
  • Казино за гребење
  • Нови месечни слотови
  • Прифаќа криптовалути
  До 400 € + 120 бесплатни вртења
  • ВИП бонуси
  • Поддршка за повеќејазичен разговор
  • Разновидност на бонуси
  • ВИП бонуси
  • Поддршка за повеќејазичен разговор
  • Разновидност на бонуси
  600 евра
  Show less...
  Прикажи повеќе

   Playamo е онлајн казино кое беше лансирано во 2005 година. Казиното е управувано од огромна компанија за коцкање со седиште во Австрија, Direx NV Limited, позната и како SoftSwiss. Компанијата, исто така, работи со многу други онлајн казина, вклучувајќи:

   До 200 бесплатни вртења
   • Вградена гејмификација
   • 24/7 разговор во живо
   • Брзи повлекувања
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Вградена гејмификација
   • 24/7 разговор во живо
   • Брзи повлекувања

   Основана во 2021 година, Sportaza е највисоко рангирана обложувалница која функционира подолго време. Работи под лиценца за коцкање Курасао издадена на нејзината матична компанија. Има преку 5000 игри од кои може да се избере и премногу провајдери на софтвер за да можеме да ги наведеме овде.

   100% до 500 € + 20 бесплатни вртења
   Show less...Прикажи повеќе
   • Супериорни игри
   • Брзи плаќања
   • Ексклузивни ВИП програми
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Супериорни игри
   • Брзи плаќања
   • Ексклузивни ВИП програми

   Azur е казино управувано од Mountberg Ltd, која е компанија која работи со лиценца Curacao eGaming. Темата на веб-страницата беше инспирирана од светски познатата медитеранска жаришта позната како Француска ривиера и казината од висока класа во Монте Карло.

   100% до 250 € + 200 бесплатни вртења
   • Нема барања за обложување
   • Брзи плаќања
   • Студија за премиум игри
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Нема барања за обложување
   • Брзи плаќања
   • Студија за премиум игри

   Banzai Slots е онлајн казино со азиска тематика, лансирана во 2019 година. Инспирацијата ја црпи од Империјалната јапонска армија, која му пеела „Banzai“ на својот император за време на војната во Пацификот. Во него се сместени над 1600 казино игри. Овие игри се напојувани од некои од водечките светски провајдери на софтвер во индустријата за iGaming, како што се Evolution, BetSoft и Pragmatic Play. Неговиот дизајн со азиска тематика и цртан филм нè води во светот на сумо борачи, гејши и суши. Тој е производ на Mountberg BV, со сите операции управувани од Mountberg Limited.

   До 300 € + 10 бесплатни вртења
   • Брзи плаќања
   • Единствена ВИП програма
   • Најдобри студиа за игри
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Брзи плаќања
   • Единствена ВИП програма
   • Најдобри студиа за игри

   Казиното Arlequin е уште едно исклучително онлајн казино лансирано во 2021 година. Казиното Arlequin е направено од ентузијасти за игри за да се создаде простор каде што играчите со слично размислување ќе се чувствуваат како дома. Нивната главна цел е да создадат фер, забавна и безбедна средина за играчите да можат да играат и да се забавуваат со неколку неделни и месечни промоции. Тоа е ново казино управувано и управувано од Monteberg Ltd, кое делува како рекорден трговец.

   До 1750 € + 300 бесплатни вртења
   • Сосема ново казино
   • Брзи повлекувања
   • Персонализиран бонус пакет за добредојде
   • Сосема ново казино
   • Брзи повлекувања
   • Персонализиран бонус пакет за добредојде
   100% До 1500 €
   Show less...
   Прикажи повеќе

    Казиното FreshBet е добро воспоставена крипто-коцкарска платформа лансирана во 2020 година. Се позиционираше како врвна платформа за игри која ги разбира потребите на коцкарите и нуди иновативни карактеристики за да започне чекор понапред од другите ентитети. FreshBet е во сопственост и управуван од Ryker BV, успешен оператор на онлајн казино регистриран и лиценциран во Курасао.

    100% бонус за добредојде до 1000 € + 50 бесплатни вртења
     До 900% + 120 FS
     • Игри за инстант победа
     • Дизајн што е лесен за користење
     • Повеќејазично казино
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Игри за инстант победа
     • Дизајн што е лесен за користење
     • Повеќејазично казино

     Royal Spinz е казино со седиште во Курасао, отворено во 2018 година за да им обезбеди на обложувачите вистинска онлајн казино авантура. Казиното е во сопственост и управувано од Game Tech Group и можете да најдете повеќе од 300 казино игри и слотови. Успехот на Royal Spinz е благодарение на нивниот огромен бонус и прекрасните тековни промоции.

     Прикажи повеќе
     Show less
     Онлајн казина во Франција

     Онлајн казина во Франција

     Франција има и либерален и конзервативен поглед кон коцкањето, во зависност од тоа како гледате на тоа. Некои форми на онлајн коцкање се легални во земјата и тие се регулирани од Француската управа за коцкање. Овие форми на коцкање се спортско обложување, обложување на коњски трки и покер.

     Додека, казино игрите како слот машините и рулетот се нелегални. Аргументот на владата е дека овие игри предизвикуваат голема зависност и им штетат на поединците.

     Многумина се усогласени со владиното гледиште за работите, но оние што не се согласуваат се обидоа да ги преземат своите коцкарски активности на страниците за коцкање со седиште во странство, што технички не го прекршува францускиот закон.

     Коцкањето на копно е исто така легално во земјата во многу форми, а голем број копнени казина се распространети низ територијата на земјата, со стотици машини за коцкање.

     Оваа статија ќе опфати сè што треба да знаете за статусот на коцкањето во Франција, и онлајн и офлајн.

     Ако сакате да започнете со играње, погледнете го нашиот листа на препорачани француски онлајн казино сајтови, кои се претходно одобрени од домашниот тим на експерти за коцкање.

     Онлајн казина во Франција
     Историја на коцкањето во Франција

     Историја на коцкањето во Франција

     Коцкањето во Франција има богата историја, а многу игри што ги знаеме денес, барем во една од нивните форми, се измислени во земјата. Најзначајно, тркалото на рулет е измислено во 17 век од Блез Паскал, истакнат француски математичар во тоа време.

     И до денес, рулетот е поделен во 3 варијанти: француски, американски и европски. Франција е исто така земја на потекло на обложувањето Паримутуел, за кое се вели дека е измислено кон крајот на 18 век. Во текот на 18 век, исто така, се вели дека Блек Џек го има своето потекло во Франција, под името „chemin de fer“.

     Земјата отсекогаш имала поблаг пристап кон коцкањето во однос на законодавството, со тоа што коцкањето има правен статус уште од крајот на 20 век

     Во 1987 година, минималната возраст за коцкање беше намалена на 18 години од 21 година. Година потоа, автоматите за игри на среќа беа легални во земјата. Земјените казина се целосно легални во Франција и можат да се најдат во голем обем распространети низ целата територија на земјата.

     Некои од најпопуларните копнени казина се Casino Le Lyon Vert, Casino Deauville и Casino Barriere Enghien-Les-Bains. Овие установи со тули и малтер се домаќини на огромен број игри на маса и стотици автомати. Покрај тоа, тие се споени со луксузни хотели, ресторани и ноќни клубови.

     Коцкање во денешно време во Франција

     Во моментов, онлајн казината можат да бидат лиценцирани и да работат легално во Франција. Единствениот услов е да ги почитуваат сите прописи, вклучително и да не даваат никакви забранети игри.

     Има и бројни копнени казина кои работат легално во Франција. Резултат на сето тоа е зголемен број обложувачи во последните две децении. Бројот на луѓе кои редовно активно се коцкаат во земјава во моментов е на највисоко ниво.

     Француската влада не мора да седи со скрстени раце и да дозволи коцкањето да расте неконтролирано. Воведени се бројни мерки за контрола на давателите на коцкање и заштита на обложувачите.

     Меѓу преземените чекори вклучуваат високи даноци, строги барања и неповолни стапки на исплата. Сите тие мерки се во прилог на ограничениот опсег на услуги за коцкање.

     Резултатот е дека повеќето играчи прибегнуваат кон играње во офшор онлајн казина каде што условите и исплатите се поволни. Да се направи тоа не е особено легално, но исто така нема ништо во францускиот закон што го прави нелегално.

     Иднината на онлајн казината во Франција

     Финансиските придобивки што ги ужива француската влада од сите коцкарски операции во земјата ја прават поверојатно дека индустријата ќе продолжи да расте во иднина. Потегот на владата да забрани само казино игри кои предизвикуваат зависност наместо сите видови на коцкање, исто така укажува на светла коцкарска иднина.

     Бројот на меѓународни казина кои прифаќаат француски обложувачи исто така се зголемува доста брзо. Жестока е и конкуренцијата меѓу онлајн-казина регистрирани во земјава. Комбинацијата на сето тоа значи дека обложувачите ќе имаат многу повеќе опции за избор, со што ќе се осигури дека ќе добијат поголемо задоволство.

     Мобилните казина исто така ќе стануваат сè попопуларни во оваа земја. Поголемиот дел од населението има пристап до мобилни телефони, а казино-операторите постојано ги оптимизираат своите производи за да одговараат на побарувачката. Проверете ја нашата целосна листа на врвни мобилни казино француски.

     Експертите сугерираат дека владата, исто така, најверојатно ќе ја измени регистрацијата за коцкање за да ја фаворизира индустријата за коцкање, иако тоа изгледа многу далеку од тоа да се случи.

     Историја на коцкањето во Франција
     Дали казината се легални во Франција?

     Дали казината се легални во Франција?

     Краткиот одговор е дека онлајн казината со седиште во Франција не се легални во Франција. Да бидам попрецизен, казино игрите како рулет и слот машини не можат да бидат вклучени во француските онлајн обложувалници, додека онлајн покерот, трките со коњи и спортското обложување се целосно легални и операторите можат да добијат лиценци за онлајн обложување за да им служат на клиентите.

     Во однос на онлајн коцкањето, земјата направи неколку напредок во 00-тите. Имено, во 2006 година, француската влада беше побарана од Европската комисија да ги измени своите закони за онлајн коцкање, бидејќи тие не беа во согласност со законите на ЕУ, критикувајќи неколку фактори на француското законодавство за коцкање:

     • Екстремно високи даноци
     • Неповолни стапки на исплата
     • Строги барања
     • Ограничен опсег на услуги за коцкање

     Во 2010 година, француската влада го воведе францускиот закон за коцкање, кој стапи на сила на 13 мај истата година. Овој потег го либерализираше францускиот пазар за онлајн коцкање и го отвори патот за странските компании да можат да добијат 3 типа лиценци за коцкање:

     • Онлајн покер игри (TXS Hold'em, Омаха покер)
     • Онлајн обложување со коњска трка со базен
     • Онлајн спортско обложување (фиксни коефициенти, во игра)

     Игрите во казино не беа легални според овој закон, бидејќи владата ги сметаше за премногу зависни и штетни за поединци. Ова значи дека онлајн видео слотови и игри на маса како Рулет не се дозволени на француските онлајн-коцкарски сајтови.

     Додека, игрите како покер се сметаат за игра на вештина каде што играчот има соодветна контрола врз исходот, со што го прави легално за онлајн игра и учество.

     Заклучокот е дека во однос на онлајн коцкањето, Французите немаат многу опции освен прибегнување кон онлајн казина базирани на оф-шор. Ова не е точно легално, но ништо во францускиот закон не го прави незаконски за жителите на Франција да се вклучат во онлајн облози во казина и спортски книги лоцирани надвор од Франција.

     Проблемот доаѓа од француската влада, која е строга во спроведувањето на странските оператори кои имаат за цел да понудат услуги на француски играч. Така, бројот на странски онлајн казина што прифаќаат француски играчи е ограничен, а долгорочното доверливо казино игри може сè уште да биде недостапно за Французите во значителна иднина.

     Сепак, не е сè што е несреќа и мрак за француските ентузијасти за онлајн коцкање. Сè уште има десетици реномирани онлајн казина кои прифаќаат француски играчи, а ние се погрижуваме да ги ставиме видно на нашата веб-страница, поддржани со темелни прегледи од нашиот тим на експерти за да ви кажеме што точно можете да очекувате.

     Се надеваме дека Французите ќе го изменат своето законодавство за коцкање за да дозволи казино игри во иднина, но тоа се чини дека е далеку од тоа да се случи, бидејќи ставот на владата на оваа тема е прилично цврст.

     Дали казината се легални во Франција?
     Омилените игри на француските играчи

     Омилените игри на француските играчи

     Французите имаат долга историја на коцкање, а културата на земјата влијаеше на другите земји исто како што беше под влијание на самите други земји. Ова значи дека сите видови игри биле историски популарни низ целата земја и остануваат такви до ден-денес.

     Со доаѓањето на онлајн коцкањето, играчите можат да уживаат во широк спектар на игри како што се:

     • Покер
     • Блек Џек
     • Рулет
     • Бакара
     • Лотарија

     Се разбира, игрите на среќа во казино не се легални на француска почва, но во нив може да се ужива на странските онлајн-локации за коцкање.

     Спортското обложување е исто така исклучително популарно во Франција, со оглед на опсесијата на земјата со спортови како фудбалот. Обложувањето со трки е исто така истакнато, почнувајќи од трки со коњи до трки со кучиња и обложување со моторни спортови.

     Омилените игри на француските играчи
     Популарни бонуси за казино во Франција

     Популарни бонуси за казино во Франција

     Бонусите се главна точка на секое онлајн казино кога станува збор за привлекување нови клиенти. Французите не се исклучок во очите на операторите, што значи дека можете да очекувате големи бонуси за добредојде за да го олеснат вашето ново членство во кое било онлајн казино.

     Покрај тоа, можете да очекувате редовни промоции во форма на бесплатни вртења, бонуси за депозити, шеми за лојалност и ВИП програми.

     Бонуси за добредојде - Бонусот за добредојде е неспоредлив по вредност меѓу онлајн казината. Генерално резервиран за новодојденците како ексклузивна еднократна понуда, бонусот за добредојде обично ќе одговара на вашиот прв депозит за 100%, до одредена сума (100 €, 200 €, 300 €, 500 €).

     Она што ја сочинува вредноста на бонус за добредојде се почесто условите за бонусот, наместо самиот износ на бонусот. Имајте го ова на ум пред да побарате понуда, бидејќи бонусот од 500 евра не вреди ништо ако е поврзан со нереални барања за обложување.

     Бонуси за бесплатни вртења - Случајно со популарноста на автоматите, бонусите за бесплатни вртења станаа вообичаени во светот на коцкањето преку Интернет. Многу бонуси за бесплатни вртења често се спојуваат со бонуси за добредојде, но понекогаш тие доаѓаат како самостојни понуди со цел да ги привлечат новодојденците или да ги задржат постоечките клиенти.

     Бонуси без депозит - Бонусот без депозит е ретко откритие меѓу онлајн казина. Сепак, кога ќе наидете на еден, не губите ништо со тоа што го барате, но имате шанса да освоите пари без прицврстени конци. Едноставно кажано, ви се дава бонус без депозит без да се бара депозит од ваша страна.

     Овие бонуси имаат високи барања за обложување и типична граница за наплата од 100 евра, но тие се добра шанса за истражување на онлајн казино со можност да се добие дополнителна готовина во процесот.

     Популарни бонуси за казино во Франција
     Начини на плаќање во казино во Франција

     Начини на плаќање во казино во Франција

     Француските жители имаат бројни опции за плаќање што можат да ги користат и за онлајн казина во земјата и за офшор. Најчести се Visa и Mastercard. Тоа најмногу е затоа што тие се најлесно достапните опции, со оглед на тоа што повеќето француски жители веќе ги имаат.

     Електронските паричници се исто така доста чести, особено за плаќања во прекуокеанските онлајн казина. Најпопуларните е-паричници се PayPal, Skrill, Neteller, Maestro, ecoPayz и Paysafecard. Електронските паричници се популарни поради тоа колку се брзи и лесни за користење. Најдобрите се достапни и како опции за плаќање во скоро сите реномирани онлајн казина.

     Друга остварлива опција која рапидно се зголемува во популарноста се криптовалутите. Користењето криптовалути како начин на плаќање е многу покомплексно од другите опции за плаќање.

     Обложувачите кои се нови во него треба да поминат низ кривата на учење пред да го користат начинот на плаќање. Високата нестабилност на валутата, исто така, го отежнува разбирањето за лаиците. Најпопуларните криптовалути што се користат во Франција се Bitcoin, Ethereum, Litecoin и Bitcoin Cash.

     И покрај тоа што се прилично сложени за користење, криптовалутите се популарни поради приватноста или анонимноста на плаќањата. Обложувачите кои сакаат да ги чуваат своите активности на коцкање во тајност, затоа претпочитаат криптовалути.

     Начини на плаќање во казино во Франција
     Како ги избираме најдобрите француски онлајн казина

     Како ги избираме најдобрите француски онлајн казина

     Бројот на француски обложувалници и странски онлајн казино веб-локации што прифаќаат француски играчи е голем, што може да ги збуни новодојденците и да го отежне нивниот избор каде да играат.

     Ова е местото каде што доаѓаме. Нашите прегледи ќе ви помогнат да ги дадете сите потребни информации што ви се потребни пред да донесете одлука за тоа каде да играте.

     Додека читате понатаму, ќе дознаете повеќе за нашиот процес на прегледување, каде што ги издвојуваме најважните фактори што ги разгледуваме кога го одредуваме квалитетот на онлајн казиното.

     Се разбира, можете да го прескокнете ова читање и да преминете на нашата листа на препорачани француски онлајн казина, кои се темелно проверени и однапред одобрени од нашиот посветен тим на експерти за онлајн коцкање.

     Безбедност на француските онлајн казина

     Сајтовите за онлајн обложување со седиште во Франција, лиценцирани од Управата за коцкање во земјата ARJEL, имаат строги регулативи за да се осигураат дека играчите се третираат праведно, при што безбедноста и фер-плејот се главни точки на нивните правила и упатства.

     CSA (Независна управа за заштита на слободата на аудиовизуелната комуникација) и ADLC (Француска управа за конкуренција), исто така, одат кон заштита на интересите на играчите, што значи дека е практично невозможно да бидете измамени од француска онлајн обложувачка страница, бидејќи ризиците би биле превисоки за оператори, со мала или никаква добивка од нивна страна.

     Во однос на странските обложувалници кои ги пречекуваат француските играчи, со задоволство известуваме дека многу од нив се лиценцирани од доверливи регулаторни тела, како што се Островот Ман, Панама и Органот за игри на среќа на Малта.

     Се разбира, нашиот тим од експерти рачно ги избира само најсигурните обложувалници, за да можете да имате безгрижно искуство со коцкање, без разлика кое казино ќе го изберете.

     Јазик во француските онлајн казина

     Интернет-страниците за обложување со седиште во Франција се природно достапни на домашниот јазик на земјата.

     Многу странски онлајн казина се достапни и на француски, и го нудат еврото како валута за играчите да работат со нивните сметки. Многу странски онлајн казина прифаќаат и француски играчи, но се достапни на англиски и на некои нордиски јазици.

     Сепак, ова не треба да ве одвраќа од играње на овие локации, сè додека имате основно разбирање на англискиот јазик за да ги измазните вашите сесии за игри.

     Поддршка на клиентите во француските онлајн казина

     Поддршката на клиентите е од суштинско значење во француското онлајн казино, како што е со секое онлајн казино. За среќа, француските играчи можат да се потпрат на највисоката поддршка за корисници кај повеќето оператори за коцкање, особено оние препорачани од нашата веб-страница.

     Ова значи професионална и пријателска услуга за разговор во живо, обично достапна 24/7 – 7 дена во неделата. Згора на тоа, можете да очекувате и телефонска поддршка за корисници, како и канали за поддршка на е-пошта со брзо време на одговор.

     За најефикасна услуга за поддршка, најдобро е да контактирате со разговор во живо, бидејќи времето на одговор обично е неколку минути, што значи дека вашето прашање или прашање ќе се реши за кратко време.

     Провајдери на софтвер за француски играчи во казино

     Онлајн казина со седиште во странство што прифаќаат француски играчи можат да се пофалат со игри од најценетите добавувачи на игри во индустријата: NetEnt, Microgaming, Rabcat, Thunderkick, Yggdrasil, Play N Go, Quickspin - да наведеме неколку.

     Ова е причината зошто многу казина се фалат со преку 1000 казино игри со врвен квалитет од секаков вид. Како такви, можете редовно да очекувате практично неограничена забава, разновидност и нови изданија на игри.

     Слот машини - Слот машините се убедливо најпопуларниот тип на игра во онлајн казината. Некои француски онлајн казина само над 1000 слотови, што значи потенцијал за стотици часови забава со врвен квалитет и што е најважно - одличен потенцијал за победа.

     Слотовите генерално се поделени во 3 категории: класични, видео и прогресивни. Класичниот слот е автомат со 3 ролни што ќе ве врати во времето кога овие игри беа доминантниот слот на избор.

     Видео слотови се модерната еволуција на автоматот, со најдобра графика, теми и бонус карактеристики, додека прогресивните слотови за џекпот можат да ве наградат со милиони евра добиени од едно вртење.

     Игри на маса - Игрите на маса како што се Блек Џек, Рулет, Блек Џек и Покер се истакнати во секое француско онлајн казино.

     Уште повеќе, покрај основните варијанти на овие игри, онлајн казината имаат и десетици уникатни варијанти кои ќе додадат дополнителен зачин на вашето искуство со игри.

     Казино во живо - Странските онлајн казина, напојувани од Evolution Gaming, им нудат на Французите извонредно искуство со игри преку табелите со дилери во живо, што е неспоредливо во онлајн светот.

     Овие игри се напојувани со HD преноси, имаат огромен број уникатни опции за обложување, десетици иновативни игри на маса и можност за интеракција со дилерите во реално време. Задолжителен обид за секој ентузијаст за коцкање.

     Како ги избираме најдобрите француски онлајн казина

     Најчесто поставувани прашања

     Сѐ што треба да знаете за казината

     Дали треба да плаќам даноци за добивки од онлајн коцкање во Франција?

     Не. Владата не го гледа коцкањето како профитабилна активност и не оданочува ниту еден поединец за нивните добивки од коцкање, без оглед на освоената сума. Исклучок е направен за професионалните играчи на покер, бидејќи владата смета дека тие имаат многу поголема контрола врз нивните коцкарски потфати и профит.

     Може ли да играм со евра во француски онлајн казина?

     Апсолутно. Еврата се примарна валута на сите француски веб-локации за коцкање, како и на странските европски онлајн казина лиценцирани од Органот за игри на среќа на Малта, Панама, Островот Мен, Гибралтар и Комисијата за коцкање на ОК.

     ##Дали е безбедно да се игра во француски онлајн казина? Совршено е безбедно да се игра на француски веб-страници за онлајн коцкање лиценцирани од Француската управа за коцкање во земјата (ARJEL). На овие локации, можете да уживате во спортско обложување, обложување на коњски трки и покер игри и турнири. Што се однесува до коцкањето во оф-шор онлајн казина, нема да го прекршите законот со тоа, но нема премногу онлајн казина што прифаќаат француски играчи, барем во споредба со другите земји каде што онлајн коцкањето е исто така нелегално. .

     Може ли да играм бесплатно во француските онлајн казина?

     Да. Многу игри што се нудат во француските онлајн казина имаат бесплатен демо-режим кој ви овозможува да ја испробате секоја игра што ви се допаѓа на неодредено време. Ова ви дава одлична можност да тестирате игра што можеби ви се допаѓа пред да копате и да играте со вистински пари.

     Може ли да очекувам бонуси во француските онлајн казина?

     Да. Бонусите се вообичаени низ француските обложувалници и можете да ги очекувате во многу форми. Најчестиот тип на бонус е Бонус за добредојде, честопати удвојувајќи го вашиот првичен депозит и дозволувајќи ви да извлечете поголем профит од вашите депозити како нов играч.

     Дали има такси за повлекување во француските онлајн казина?

     Ова ќе зависи од начинот на плаќање што го користите за подигање готовина од казиното. Општо земено, банкарски трансфер има тенденција да наплатува поголеми фиксни такси за повлекувања од онлајн казина. Спротивно на тоа, исплатите на е-паричник и исплатите на кредитни/дебитни картички се ослободени од какви било такси, освен ако во процесот не е вклучена конверзија на валута.

     Што треба да направам за да ги добијам моите добивки?

     За да ги добиете сите добивки генерирани преку коцкање, кој било член на француски казино мора да го потврди својот идентитет на изборната локација за коцкање. Ова се постигнува со испраќање релевантни документи за идентификација до тимот за поддршка на казиното, како што е фотографија од вашата лична лична карта, придружена со сметка за комунални услуги на вашето име не постара од 3-6 месеци, а во некои случаи, фотографија или скенирање на кредитната или дебитната картичка што сте ја користеле за да уплатите.

     Колку време ќе помине пред да ги добијам моите добивки?

     Времето на повлекување е многу зависно од вашиот начин на повлекување. Казината ги обработуваат сите исплати на ист начин, а времето на обработка обично не е подолго од 24 часа. По завршувањето на обработката, времето потребно за пристигнување на готовината на вашата сметка зависи од тоа која опција за исплата ја користите. Општо земено, исплатите на е-паричник траат 24 часа, исплатите на кредитна/дебитна картичка може да потраат до 5 работни дена, додека исплатите на банкарски трансфер може да потраат до 2 работни недели.

     Кои начини на плаќање се достапни во француските онлајн казина?

     Француските жители можат да имаат корист од многу опции за плаќање погодни за ЕУ во онлајн казина, кои се движат од сите видови, како што се банкарски трансфер, кредитни и дебитни картички, е-паричници и припејд картички. Подолу ќе ги наведеме најчестите опции за плаќање достапни за француските гејмери:

     • ВИЗА
     • MasterCard
     • Маестро
     • Нетлер
     • Скрил
     • PayPal
     • Paysafecard
     • ecoPayz

     Криптовалутата е исто така остварлива опција, иако лаикот ќе треба да направи одредено истражување за тоа како да поставите криптопаричник и да управувате со конверзија на валута. Bitcoin, Litecoin, Ethereum и Bitcoin Cash се најчесто прифатените криптовалути меѓу онлајн казината. Ако брзите исплати и минималните такси се во ваш најдобар интерес, ви препорачуваме Neteller, Skrill или криптовалута како примарна банкарска опција.