Најдобрите Онлајн Казино во Франција

Зачекорете во динамичното царство на француските онлајн казина каде традицијата се среќава со иновациите. Оваа статија претставува куриран избор на врвни онлајн казина во Франција, што ја доловува суштината на нивната еволуција, регулативи и разновидни понуди за игри. Без разлика дали сте искусен играч или штотуку почнувате, откријте неспоредлива забава и потенцијални добивки преку нашата рачно избрана листа на казино. Придружете ни се на ова возбудливо патување во светот на француските онлајн казина и отклучете извонредно искуство со игри што го спојува шармот на Франција со возбудата на онлајн коцкањето.

Најдобрите Онлајн Казино во Франција
Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
Онлајн казина во Франција

Онлајн казина во Франција

Франција има и либерален и конзервативен поглед кон коцкањето, во зависност од тоа како гледате на тоа. Некои форми на онлајн коцкање се легални во земјата и тие се регулирани од Француската управа за коцкање. Овие форми на коцкање се спортско обложување, обложување на коњски трки и покер.

Додека, казино игрите како слот машините и рулетот се нелегални. Аргументот на владата е дека овие игри се многу зависни и штетни за поединци.

Многумина се усогласени со владиното гледиште за работите, но оние кои не се согласуваат се обидоа да ги преземат своите коцкарски активности на страниците за коцкање со седиште во странство, што технички не го прекршува францускиот закон. Коцкањето на копно е исто така легално во земјата во многу форми, а голем број копнени казина се распространети низ територијата на земјата, со стотици машини за коцкање.

Оваа статија ќе опфати сè што треба да знаете за статусот на коцкањето во Франција, и онлајн и офлајн.

Ако сакате да започнете со играње, погледнете го нашиот листа на препорачани француски онлајн казино сајтови, кои се претходно одобрени од домашниот тим на експерти за коцкање.

Онлајн казина во Франција
Историја на коцкањето во Франција

Историја на коцкањето во Франција

Коцкањето во Франција има богата историја, а многу игри што ги знаеме денес, барем во една од нивните форми, се измислени во земјата. Најзначајно, тркалото на рулет е измислено во 17 век од Блез Паскал, истакнат француски математичар во тоа време.

И до денес, рулетот е поделен во 3 варијанти: француски, американски и европски. Франција е исто така земја на потекло на обложувањето Parimutuel, за кое се вели дека е измислено кон крајот на 18 век. Во текот на 18 век, исто така, се вели дека Блек Џек го создал своето потекло во Франција, под името „chemin de fer“.

Земјата отсекогаш имала поблаг пристап кон коцкањето во однос на законодавството, со тоа што коцкањето има правен статус уште од крајот на 20 век

Во 1987 година, минималната возраст за коцкање беше намалена на 18 години од 21 година. Една година потоа, автоматите за игри на среќа беа легални во земјата. Земјените казина се целосно легални во Франција и може да се најдат во голем обем распространети низ целата територија на земјата.

Некои од најпопуларните копнени казина се Casino Le Lyon Vert, Casino Deauville и Casino Barriere Enghien-Les-Bains. Овие објекти со тули и малтери се домаќини на огромен број игри на маса и стотици автомати. Покрај тоа, тие се споени со луксузни хотели, ресторани и ноќни клубови.

Коцкање во денешно време во Франција

Во моментов, онлајн казината може да се лиценцираат и да работат легално во Франција. Единствениот услов е да ги следат сите прописи, вклучително и да не даваат никакви забранети игри.

Има и бројни копнени казина кои работат легално во Франција. Резултатот од сето тоа е зголемен број обложувачи во последните две децении. Бројот на луѓе кои редовно активно се коцкаат во земјава во моментов е на највисоко ниво.

Француската влада не мора да седи со скрстени раце и да дозволи коцкањето да расте неконтролирано. Воведени се бројни мерки за контрола на давателите на коцкање и заштита на обложувачите.

Меѓу преземените чекори вклучуваат високи даноци, строги барања и неповолни стапки на исплата. Сите тие мерки се во прилог на ограничениот опсег на услуги за коцкање.

Резултатот е дека повеќето играчи прибегнуваат кон играње во врвните онлајн казина каде што условите и исплатите се поволни. Да се ​​направи тоа не е особено легално, но исто така нема ништо во францускиот закон што го прави нелегално.

Иднината на онлајн казината во Франција

Финансиските придобивки што ги ужива француската влада од сите коцкарски операции во земјата ја прават поверојатно дека индустријата ќе продолжи да расте во иднина. Потегот на владата да забрани само казино игри кои предизвикуваат зависност наместо сите видови на коцкање, исто така укажува на светла коцкарска иднина.

Бројот на меѓународни казина кои прифаќаат француски обложувачи исто така се зголемува доста брзо. Жестока е и конкуренцијата меѓу онлајн казината регистрирани во земјава. Комбинацијата од сето тоа значи дека обложувачите ќе имаат многу повеќе опции за избор, со што ќе се осигури дека ќе добијат поголемо задоволство.

Мобилните казина исто така ќе стануваат сè попопуларни во оваа земја. Поголемиот дел од населението има пристап до мобилни телефони, а казино-операторите постојано ги оптимизираат своите производи за да одговараат на побарувачката. Проверете ја нашата целосна листа на врвни мобилни казино француски.

Експертите сугерираат дека владата, исто така, најверојатно ќе ја измени регистрацијата за коцкање за да ја фаворизира индустријата за коцкање, иако тоа изгледа многу далеку од тоа да се случи.

Историја на коцкањето во Франција
Дали казината се легални во Франција?

Дали казината се легални во Франција?

Краткиот одговор е дека онлајн казината со седиште во Франција не се легални во Франција. Да бидам попрецизен, казино игрите како што се Рулет и Слот машини не може да се вклучат во веб-локациите за онлајн обложување со седиште во Франција, додека онлајн покерот, трките со коњи и спортското обложување се целосно легални и операторите можат да добијат лиценци за онлајн обложување за да им служат на клиентите.

Во однос на онлајн коцкањето, земјата направи неколку напредок во 00-тите. Имено, во 2006 година, француската влада беше побарана од Европската комисија да ги измени своите закони за онлајн коцкање, бидејќи тие не беа во согласност со законите на ЕУ, критикувајќи неколку фактори на француското законодавство за коцкање:

 • Екстремно високи даноци
 • Неповолни стапки на исплата
 • Строги барања
 • Ограничен опсег на услуги за коцкање

Во 2010 година, француската влада го воведе францускиот закон за коцкање, кој стапи на сила на 13 мај истата година. Овој потег го либерализираше францускиот пазар за онлајн коцкање и го отвори патот за странските компании да можат да добијат 3 типа лиценци за коцкање:

 • Онлајн покер игри (TXS Hold'em, Омаха покер)
 • Онлајн обложување со коњска трка со базен
 • Онлајн спортско обложување (фиксни коефициенти, во игра)

Игрите во казино не беа легални според овој закон, бидејќи владата ги сметаше за премногу зависни и штетни за поединци. Ова значи дека онлајн видео слотови и игри на маса како рулет не се дозволени на француските веб-локации за онлајн коцкање.

Додека, игрите како покер се сметаат за игра на вештина каде што играчот има соодветна контрола врз исходот, што го прави легално за онлајн игра и учество.

Во крајна линија е дека во однос на онлајн коцкањето, Французите немаат многу опции освен прибегнување кон оф-шор онлајн казина. Ова не е точно легално, но ништо во францускиот закон не го прави незаконски за жителите на Франција да се вклучат во онлајн облози во казина и спортски книги лоцирани надвор од Франција.

Проблемот доаѓа од француската влада, која е строга во спроведувањето на странските оператори кои имаат за цел да понудат услуги на француски играч. Така, бројот на странски онлајн казина што прифаќаат француски играчи е ограничен, а долгорочното доверливо казино игри може сè уште да биде недостапно за Французите во значителна иднина.

Сепак, не е сè што е несреќа и мрак за француските ентузијасти за онлајн коцкање. Сè уште има десетици реномирани онлајн казина кои прифаќаат француски играчи, а ние се погрижуваме да ги прикажуваме видно на нашата веб-страница, поддржани со темелни прегледи од нашиот тим на експерти за да ви кажеме што точно можете да очекувате.

Се надеваме дека Французите ќе го изменат своето законодавство за коцкање за да дозволи казино игри во иднина, но тоа сè уште изгледа далеку од тоа да се случи, бидејќи ставот на владата на оваа тема е прилично цврст.

Дали казината се легални во Франција?
Омилените игри на француските играчи

Омилените игри на француските играчи

Французите имаат долга историја на коцкање, а културата на земјата влијаеше на другите земји исто како што беше под влијание на самите други земји. Ова значи дека сите видови игри биле историски популарни низ целата земја и остануваат такви до ден-денес.

Со доаѓањето на онлајн коцкањето, играчите можат да уживаат во широк спектар на игри како:

 • Слот машини - Слот машините се убедливо најпопуларниот тип на игра во онлајн казината. Некои француски онлајн казина само над 1000 слотови, што значи потенцијал за стотици часови забава со врвен квалитет и што е најважно - одличен потенцијал за победа. Слотовите генерално се поделени во 3 категории: класични, видео и прогресивни.
 • Игри на маса - Игри на маса во слични на Блек Џек, Рулет и Покер се истакнати во секое француско онлајн казино. Уште повеќе, покрај основните варијанти на овие игри, онлајн казината имаат и десетици уникатни варијанти кои ќе додадат дополнителен зачин на вашето искуство со игри.
 • Казино во живо - Странските онлајн казина им нудат на Французите извонредно искуство со игри преку табели со дилери во живо што е неспоредливо во онлајн светот. Овие игри се напојуваат со HD преноси, имаат огромен број уникатни опции за обложување, десетици иновативни игри на маса и можност за интеракција со дилерите во реално време. Задолжителен обид за секој ентузијаст за коцкање.

Се разбира, игрите на среќа во казино не се легални на француска почва, но во нив може да се ужива на странските онлајн-локации за коцкање.

Спортското обложување е исто така исклучително популарно во Франција, со оглед на опсесијата на земјата со спортови како фудбалот. Обложувањето со трки е исто така истакнато, почнувајќи од трки со коњи до трки со кучиња и обложување со моторни спортови.

Омилените игри на француските играчи
Популарни бонуси за казино во Франција

Популарни бонуси за казино во Франција

Бонусите се главна точка на секое онлајн казино кога станува збор за привлекување нови клиенти. Французите не се исклучок во очите на операторите, што значи дека можете да очекувате големи бонуси за добредојде за да го олеснат вашето ново членство во кое било онлајн казино.

Покрај тоа, можете да очекувате редовни промоции во форма на бесплатни вртења, бонуси за депозити, шеми за лојалност и ВИП програми.

 • Бонуси за добредојде - Бонусот за добредојде е неспоредлив по вредност меѓу онлајн казината. Генерално резервиран за новодојденците како ексклузивна еднократна понуда, бонусот за добредојде обично ќе одговара на вашиот прв депозит за 100%, до одредена сума (100 €, 200 €, 300 €, 500 €).
 • Она што ја сочинува вредноста на бонус за добредојде се почесто условите за бонусот, наместо самиот износ на бонусот. Имајте го ова на ум пред да побарате понуда, бидејќи бонусот од 500 евра не вреди ништо ако е поврзан со нереални барања за обложување.
 • Бонуси за бесплатни вртења - Случајно со популарноста на автоматите, Бонуси за бесплатни вртења стана секојдневие во светот на онлајн коцкањето. Многу бонуси за бесплатни вртења често се спојуваат со бонуси за добредојде, но понекогаш тие доаѓаат како самостојни понуди со цел да ги привлечат новодојденците или да ги задржат постоечките клиенти.
 • Бонуси без депозит - Бонусот без депозит е ретко откритие меѓу онлајн казината. Сепак, кога ќе наидете на еден, не губите ништо со тоа што го барате, но имате шанса да освоите пари без прицврстени конци. Едноставно кажано, ви се дава бонус без депозит без да се бара депозит од ваша страна.

Овие бонуси имаат високи барања за обложување и типична граница за наплата од 100 евра, но тие се добра шанса за истражување на онлајн казино со можност да се добие дополнителна готовина во процесот.

Популарни бонуси за казино во Франција
Француски онлајн казина со евра (ЕУР)

Француски онлајн казина со евра (ЕУР)

Франција, позната по својата богата историја, кујна од светска класа и културни богатства, исто така им нуди на ентузијастите на игрите волшебно искуство на онлајн казино каде што еврото (EUR) зазема централно место како претпочитана валута. Во овој сеопфатен водич, ќе навлеземе во возбудливото царство на француските онлајн казино сајтови, каде валутата EUR додава погодност и ги подигнува вашите авантури за игри.

Истражување на француски казино сајтови

Пејзажот на онлајн казиното во Франција е ризница на забава за играчите кои бараат различни опции за игри. Од класични игри на маса до најсовремени слотови и извонредни искуства со дилерите во живо, француските казино сајтови нудат широк спектар на избори. Дополнителна предност е користењето на еврото (EUR) за сите ваши трансакции со игри, обезбедувајќи непречено финансиско управување за време на вашето патување со игри.

Придобивки од ЕУР во онлајн казина

Играњето со еврото (ЕУР) во француските онлајн казина има неколку предности:

Познавање на валути: EUR ја елиминира потребата за конверзија на валута, обезбедувајќи прецизна контрола врз вашиот буџет за игри без грижи за девизниот курс.

Безбедни трансакции: Француските онлајн казина даваат приоритет на безбедноста на финансиските трансакции, нудејќи сигурни и сигурни начини на плаќање.

Локални опции за плаќање: Многу француски казино сајтови нудат начини на плаќање познати на локалните играчи, поедноставувајќи го управувањето со сметките и повлекувањата.

Француски онлајн казина со евра (ЕУР)
Начини на плаќање во казино во Франција

Начини на плаќање во казино во Франција

Француските жители имаат бројни опции за плаќање што можат да ги користат и за во земјата и за офшор онлајн казина. Најчести се Visa и Mastercard. Тоа најмногу е затоа што тие се најлесно достапните опции, имајќи предвид дека повеќето француски жители веќе ги имаат.

Електронските паричници се исто така доста чести, особено за плаќања во прекуокеанските онлајн казина. Најпопуларните е-паричници се PayPal, Skrill, Neteller, Maestro, ecoPayz и Paysafecard. Електронските паричници се популарни поради тоа колку се брзи и лесни за користење. Најдобрите се достапни и како опции за плаќање во скоро сите реномирани онлајн казина.

Друга остварлива опција која рапидно се зголемува во популарноста се криптовалутите. Користењето криптовалути како начин на плаќање е многу покомплексно од другите опции за плаќање.

Обложувачите кои се нови во него треба да поминат низ кривата на учење пред да го користат начинот на плаќање. Високата нестабилност на валутата, исто така, го отежнува разбирањето за лаиците. Најпопуларните криптовалути што се користат во Франција се Bitcoin, Ethereum, Litecoin и Bitcoin Cash.

И покрај тоа што се прилично сложени за користење, криптовалутите се популарни поради приватноста или анонимноста на плаќањата. Обложувачите кои сакаат да ги чуваат своите активности на коцкање во тајност, затоа претпочитаат криптовалути.

Начини на плаќање во казино во Франција
Како ги избираме најдобрите француски онлајн казина

Како ги избираме најдобрите француски онлајн казина

Бројот на француски обложувалници и странски веб-локации на онлајн казино што прифаќаат француски играчи е голем, што може да ги збуни новодојденците и да го отежне нивниот избор каде да играат. Ова е местото каде што доаѓаме. Нашите прегледи ќе ви помогнат да ги дадете сите потребни информации што ви се потребни пред да донесете одлука за тоа каде да играте.

Додека читате понатаму, ќе дознаете повеќе за нашиот процес на прегледување, каде што ги издвојуваме најважните фактори што ги разгледуваме кога го одредуваме квалитетот на онлајн казиното.

Се разбира, можете да го прескокнете ова читање и да преминете на нашата листа на препорачани француски онлајн казина, кои се темелно проверени и однапред одобрени од нашиот посветен тим експерти за онлајн коцкање.

Јазик во француските онлајн казина

Сајтовите за онлајн обложување со седиште во Франција се природно достапни на домашниот јазик на земјата. Многу онлајн казина со седиште во странство се достапни и на француски, и нудат евра како валута за играчите да работат со нивните сметки. Многу странски онлајн казина прифаќаат и француски играчи, но се достапни на англиски и на некои нордиски јазици.

Сепак, ова не треба да ве одвраќа од играње на овие локации, сè додека имате основно разбирање на англискиот јазик за да ги измазните вашите сесии за игри.

Безбедност на француските онлајн казина

Сајтовите за онлајн обложување со седиште во Франција, лиценцирани од Управата за коцкање во земјата АРЈЕЛ, имаат строги прописи за да се осигураат дека играчите се третираат праведно, при што безбедноста и фер-плејот се централни точки на нивните правила и упатства.

CSA (Независна управа за заштита на слободата на аудиовизуелна комуникација) и ADLC (Француска управа за конкуренција), исто така, одат кон заштита на интересите на играчите, што значи дека е практично невозможно да бидете измамени од француска онлајн обложувачка страница, бидејќи ризиците би биле превисоки за оператори, со мала или никаква добивка од нивна страна.

Во однос на странските обложувалници кои ги пречекуваат француските играчи, со задоволство известуваме дека многу од нив се лиценцирани од доверливи регулаторни тела, како што се Островот Ман, Панама и Органот за игри на среќа на Малта.

Се разбира, нашиот тим од експерти рачно ги избира само најсигурните обложувалници, за да можете да имате безгрижно искуство со коцкање, без разлика кое казино ќе го изберете.

Како ги избираме најдобрите француски онлајн казина
Провајдери на софтвер за француски играчи во казино

Провајдери на софтвер за француски играчи во казино

Онлајн казина со седиште во странство кои прифаќаат француски играчи можат да се пофалат со игри најценетите добавувачи на игри во индустријата: NetEnt, Microgaming, Rabcat, Thunderkick, Yggdrasil, Play N Go, Quickspin - да наведеме неколку.

Ова е причината зошто многу казина се фалат со преку 1000 казино игри со врвен квалитет од секаков вид. Како такви, можете редовно да очекувате практично неограничена забава, разновидност и нови изданија на игри.

Поддршка на клиенти во француските онлајн казина

Поддршката на клиентите е од суштинско значење во француското онлајн казино, како што е со секое онлајн казино. За среќа, француските играчи можат да се потпрат на највисоката поддршка за корисници кај повеќето оператори за коцкање, особено оние препорачани од нашата веб-страница.

Ова значи професионална и пријателска услуга за разговор во живо, вообичаено достапна 24/7 – 7 дена во неделата. Згора на тоа, можете да очекувате и телефонска поддршка за корисници, како и канали за поддршка на е-пошта со брзо време на одговор.

За најефикасна услуга за поддршка, најдобро е да контактирате со разговор во живо, бидејќи времето на одговор обично е неколку минути, што значи дека вашето прашање или прашање ќе се реши за кратко време.

Провајдери на софтвер за француски играчи во казино
About the author
Emily Thompson
Emily Thompson

Емили „VegasMuse“ Томпсон е искусен ентузијаст на онлајн казино од долу. Со остро око за детали и вродена вештина за стратегии, таа ја претвори својата страст за светот на онлајн казиното во успешна писателска кариера.

Send email
More posts by Emily Thompson

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кои се најдобрите онлајн казина во Франција?

Најдобрите онлајн казина во Франција нудат разновидни игри, сигурни плаќања, примамливи бонуси и интерфејси кои се прифатливи за корисниците. Нашиот куриран список ги истакнува платформите кои се истакнуваат во овие аспекти, обезбедувајќи пријатно и безбедно искуство со игри додека се придржуваат до локалните регулативи.

Дали треба да плаќам даноци за добивки од онлајн коцкање во Франција?

Не. Владата не го гледа коцкањето како профитабилна активност и не оданочува ниту еден поединец за нивните добивки од коцкање, без оглед на освоената сума.
Исклучок е направен за професионалните играчи на покер, бидејќи владата смета дека тие имаат многу поголема контрола врз нивните коцкарски потфати и профит.

Може ли да играм со евра во онлајн казина во Франција?

Апсолутно. Еврата се примарна валута на сите француски веб-локации за коцкање, како и на странските европски онлајн казина лиценцирани од Органот за игри на среќа на Малта, Панама, Островот Мен, Гибралтар и Комисијата за коцкање во ОК.

Дали е безбедно да се игра во француски онлајн казина?

Совршено е безбедно да се игра на француски веб-страници за онлајн коцкање лиценцирани од Француската управа за коцкање во земјата (ARJEL). На овие локации, можете да уживате во спортско обложување, обложување на коњски трки и покер игри и турнири. Што се однесува до коцкањето во оф-шор онлајн казина, нема да го прекршите законот со тоа, но нема премногу онлајн казина што прифаќаат француски играчи, барем во споредба со другите земји каде што онлајн коцкањето е исто така нелегално. .

Може ли да играм бесплатно во француските онлајн казина?

Да. Многу игри што се нудат во француските онлајн казина имаат бесплатен демо-режим кој ви овозможува да ја испробате секоја игра што ви се допаѓа на неодредено време.
Ова ви дава одлична можност да тестирате игра што можеби ви се допаѓа пред да копате и да играте со вистински пари.

Може ли да очекувам бонуси во најдобрите онлајн казина во Франција?

Да. Бонуси се вообичаени низ француските обложувалници и можете да ги очекувате во многу форми. Најчестиот тип на бонус е Бонус за добредојде, честопати удвојувајќи го вашиот првичен депозит и дозволувајќи ви да извлечете поголем профит од вашите депозити како нов играч.

Дали има такси за повлекување во француските казина?

Ова ќе зависи од начинот на плаќање што го користите за подигање готовина од казиното.
Општо земено, банкарски трансфер има тенденција да наплатува поголеми фиксни такси за повлекувања од онлајн казина. Спротивно на тоа, исплатите на е-паричник и исплатите на кредитни/дебитни картички се ослободени од какви било такси, освен ако во процесот не е вклучена конверзија на валута.

Што треба да направам за да ги добијам моите добивки?

За да добиете какви било добивки генерирани преку коцкање, кој било член на француски казино мора да го потврди својот идентитет на изборната локација за коцкање.
Ова се постигнува со испраќање релевантни документи за идентификација до тимот за поддршка на казиното, како што е фотографија од вашата лична лична карта, придружена со сметка за комунални услуги на вашето име не постара од 3-6 месеци, а во некои случаи, фотографија или скенирање на кредитната или дебитната картичка што сте ја користеле за да уплатите.

Колку време ќе помине пред да ги добијам моите добивки?

Времето на повлекување е многу зависно од вашиот начин на повлекување.
Казината ги обработуваат сите исплати на ист начин, а времето на обработка обично не е подолго од 24 часа.
По завршувањето на обработката, времето потребно за пристигнување на готовината на вашата сметка зависи од тоа која опција за исплата ја користите.
Општо земено, исплатите на електронски паричник траат 24 часа, исплатите на кредитна/дебитна картичка може да потраат до 5 работни дена, додека исплатите на банкарски трансфер може да потраат до 2 работни недели.

Кои начини на плаќање се достапни во француските онлајн казина?

Француските жители можат да имаат корист од многу опции за плаќање погодни за ЕУ ​​во онлајн казина, кои се движат од сите видови како што се банкарски трансфер, кредитни и дебитни картички, е-паричници и припејд картички.
Подолу ќе ги наведеме најчестите опции за плаќање достапни за француските гејмери:

 • ВИЗА
 • MasterCard
 • Маестро
 • Нетлер
 • Скрил
 • PayPal
 • Paysafecard
 • ecoPayz

Криптовалутата е исто така остварлива опција, иако лаикот ќе треба да направи одредено истражување за тоа како да поставите криптопаричник и да управувате со конверзија на валута. Bitcoin, Litecoin, Ethereum и Bitcoin Cash се најчесто прифатените криптовалути меѓу онлајн казината.
Ако брзите исплати и минималните такси се во ваш најдобар интерес, ви препорачуваме Neteller, Skrill или криптовалута како примарна банкарска опција.

Дали има казина во Франција?

Да, има казина во Франција. Тие нудат различни игри како што се слот машини, игри на маса и покер.