Коцкањето во Франција се издигнува со казиното возење низ Груп Партуш

Франција

2021-07-13

Eddy Cheung

Првото казино во светот, лоцирано во Франција, е отворено за бизнис и додава друга димензија на погодност на коцкањето во Франција. Наречен Pasino Drive, тој е дел од распространетиот комплекс за рекреација и забава Казино Гранде-Мот на Groupe Partouche, кој се наоѓа во јужниот дел на земјата.

Коцкањето во Франција се издигнува со казиното возење низ Груп Партуш

Групацијата Partouche управува со некои од најдобрите казина во Франција, а има и казина Швајцарија, Белгија, и Тунис. Во четвртиот квартал од 2020 година, компанијата влезе во светот на онлајн казината со лансирање на Интернет казино наменето за швајцарскиот пазар за онлајн коцкање.

Возете и играјте

Казиното „Pasino Drive“ на Groupe Partouche првично беше планирано да се отвори во јануари 2021 година за да се спротивстави на кругот на затворања на претпријатија поради СОВИД-19. Компанијата претходно доби овластување за тестирање на концептот на казино за возење. Партуш исто така поднесе барање за патент за концептот.

Казиното беше отворено во мај 2021 година во приморското одморалиште и пристанишниот град Ла Гранде Моте во јужниот француски регион Окситанија. Сместено на паркингот на Казино Гранде-Мот, има седум шатори каде што коцкарите кои возат во автомобил или мотоцикл можат да изберат од широк избор на игри. Покрај 31 слот, има и 18 електронски машини за рулет, во кои играчите можат да уживаат користејќи бесконтактни мешунки или кутии. Овие мешунки се достапни само со возило и можат да примат до пет играчи. За одржување на безбедноста и санитарните услови, сите мешунки се чистат и дезинфицираат по секоја посета.

Прилагодувања по успешно лансирање

Според извештајот на G3Newswire, претседателот на Groupe Partouche, Фабрис Паир, изразил задоволство од првичните резултати од првите десет дена од работењето на Pasino Drive. Тој прецизираше дека вредноста и перцепцијата што казиното им ги носи на клиентите се убедливи фактори за продолжување на работата на објектот.

Г. На пример, електронските станици за англиски рулет се додадени во некои кутии за да се приспособат на побарувачката и популарноста на оваа игра и другите електронски игри на маса во Ла Гранде-Мот и регионот како целина.

Како еден од операторите на најдобрите казина во Франција, не е изненадувачки што иницијативата за казино на Groupe Partouche беше популарно примена во регионот.

Плановите на Groupe Partouche за други казина за возење

Компанијата не планира да лансира други казина за возење и игра до крајот на 2021 година. Наместо тоа, Partouche има за цел да ги оцени перформансите и искуството на La Grande-Motte.

Сепак, г. Според г-дин Паир, концептот е лесен за репродукција. Тој, исто така, изјави дека Groupe Partouche се насочува кон 2022 година за понатамошен развој на концептот и збогатување на искуството на коцкање во Франција.

Како и да е, за концептот да функционира ефективно, паркингот мора да биде доволно голем за да прими казино и доволен паркинг за клиентите. Во светлината на овие фактори, не сите казина во сопственост на Groupe Partouche ќе можат да сместат казино за возење и играње.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости