10bet Преглед на казино - Affiliate Program

Age Limit
10bet
10bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Affiliate Program

За да се приклучат на придружната програма на 10bet Казино, партнерите треба да го пополнат формуларот за регистрација и да чекаат за одобрување. Добрата вест е што компанијата им дава шанса на сите кои сакаат да го промовираат својот бренд, па шансите да се одобри апликацијата се големи.

За да се приклучат на придружната програма на 10bet Казино, партнерите треба да го пополнат формуларот за регистрација и да чекаат за одобрување. Добрата вест е што компанијата им дава шанса на сите кои сакаат да го промовираат брендот, така што шансите апликацијата да биде одобрена се големи.

Казиното 10bet нуди една од најдобрите структури на провизии на интернет, каде стандардно партнерите можат да заработат до 35% провизија за удел во приходите (дел од нето приходот генериран од вашите играчи).

Партнерите исто така можат да преговараат за договор за нарачана CPA, хибридна или рамна такса:

  • CPA - плаќањето ќе биде одредена такса за секој квалификациски играч.

  • Хибрид - комбинација на CPA и учество на приходите.

  • Паушална такса - поставете ја сумата врз основа на рекламирање, а не на приходите на играчите.

    Исто така, постои одличен план за упатување на под-филијалата, во случај партнерите на партнерите да сакаат да упатат други филијали на 10bet.

Што е 10bet Casino Affiliate програма?

Филијалата на 10bet Казино се нарекува 10bet Affiliates.

Total score7.8
Добрите
+ Извонредни бонуси и промоции
+ Безбедни плаќања
+ Мазна и лесна навигација
+ Единствена програма за наградување за избрани клиенти

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Канадски долари
Малезиски рингити
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (10)
Бахреин
Ирска
Катар
Кувајт
Малта
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Оман
Саудиска Арабија
Шведска
ИгриИгри (44)
CS:GO
Dota 2
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
StarCraft 2
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Trustly
Visa
Visa Debit
Visa Electron
СофтверСофтвер (15)