10bet - Deposits

Age Limit
10bet
10bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Deposits

За да направи депозит, играчот треба прво да креира сметка. Откако ќе се логираат, можат да се упатат до Касиерката и од делот Депозит, да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат, да го внесат износот што сакаат да го депонираат и да го потврдат трансферот.

Казиното 10bet додаде многу различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за депонирање средства на нивните сметки.

 • Visa е кредитна или дебитна картичка што играчите можат да ја користат за депонирање средства на нивната сметка. Минималниот износ што е дозволен за депонирање е ограничен на $10, а максималниот износ е $50.000. Времето на обработка е инстант и не се вклучени трошоци.
 • Mastercard е кредитна или дебитна картичка што играчите можат да ја користат за депонирање средства на нивната сметка. Минималниот износ што е дозволен за депонирање е ограничен на $10, а максималниот износ е $50.000. Времето на обработка е моментално и нема вклучени трошоци.
 • MuchBetter е е-паричник што играчите можат да го користат за депонирање средства на нивните сметки. Минималниот износ што е дозволен за депонирање е ограничен на $10, а максималниот износ е $10.000. Времето на обработка е инстант и не се вклучени трошоци.
 • Neteller е е-паричник што играчите можат да го користат за депонирање средства на нивните сметки. Минималниот износ што е дозволен за депонирање е ограничен на $10, а максималниот износ е $10.000. Времето на обработка е моментално и нема вклучени трошоци.
 • Skrill е е-паричник што играчите можат да го користат за депонирање средства на нивните сметки. Минималниот износ што е дозволен за депонирање е ограничен на $10, а максималниот износ е $10.000. Времето на обработка е моментално и нема вклучени трошоци.
 • Skrill 1-Tap е е-паричник што играчите можат да го користат за депонирање средства на нивните сметки. Минималниот износ што е дозволен за депонирање е ограничен на $10, а максималниот износ е $10.000. Времето на обработка е моментално и нема вклучени трошоци.
 • Paysafecard е при-пејд ваучер што играчите можат да го користат за депонирање средства на нивните сметки. Минималниот износ што е дозволен за депонирање е ограничен на $10, а максималниот износ е $1.000. Времето на обработка е моментално и нема вклучени трошоци.
 • Trustly е онлајн банкарски трансфер што играчите можат да го користат за депонирање средства на нивните сметки. Минималниот износ што е дозволен за депонирање е ограничен на $10, а максималниот износ е $10.000. Времето на обработка е моментално и нема вклучени трошоци.
 • Euteller е онлајн банкарски трансфер што играчите можат да го користат за депонирање средства на нивните сметки. Минималниот износ што е дозволен за депонирање е ограничен на $10, а максималниот износ е $10.000. Времето на обработка е моментално и нема вклучени трошоци.
 • Sofort Uberweisung е онлајн банкарски трансфер што играчите можат да го користат за депонирање средства на нивните сметки. Минималниот износ што е дозволен за депонирање е ограничен на $10, а максималниот износ е $10.000. Времето на обработка е моментално и нема вклучени трошоци.
 • Eps е онлајн банкарски трансфер што играчите можат да го користат за депонирање средства на нивните сметки. Минималниот износ што е дозволен за депонирање е ограничен на $10, а максималниот износ е $10.000. Времето на обработка е моментално и нема вклучени трошоци.

Прифатени валути

Казиното 10bet е достапно во различни земји, па поради таа причина казиното треба да прифаќа различни валути. Во овој момент играчите можат да користат една од овие валути за да депонираат средства на нивната сметка:

 • Американски долар (УСД)
 • евра (ЕУР)
 • Канадски долар (CAD)
 • Австралиски долар (AUD)
 • Шведски круни (SEK)
 • Норвешка круна (NOK)
 • Јапонски јен (JPY)
 • Сингапурски долар (SGD)
Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Канадски долари
Малезиски рингити
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (10)
Бахреин
Ирска
Катар
Кувајт
Малта
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Оман
Саудиска Арабија
Шведска
ИгриИгри (44)
CS:GO
Dota 2
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
StarCraft 2
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Trustly
Visa
Visa Debit
Visa Electron
СофтверСофтвер (15)