10bet - FAQ

Age Limit
10bet
10bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

FAQ

Како да направите депозит?

За да играат игри за вистински пари во казиното 10bet, играчите треба прво да депонираат на нивната сметка. Ова е нешто што е многу едноставно и играчите нема да имаат проблеми дури и ако првпат депонираат средства. Страницата за депозит е достапна од повеќе места. Во горниот десен агол има копче '+' и кога ќе кликнат на него, ќе ја отворат страницата за депозит. 

Играчите исто така можат да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Депозит. Казиното 10bet додаде многу различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за депонирање средства. Откако ќе го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат, можат да ја внесат сумата што сакаат да ја депонираат и да ја потврдат трансакцијата. Средствата треба веднаш да се префрлат на сметката на играчот.

Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Канадски долари
Малезиски рингити
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (10)
Бахреин
Ирска
Катар
Кувајт
Малта
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Оман
Саудиска Арабија
Шведска
ИгриИгри (44)
CS:GO
Dota 2
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
StarCraft 2
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Trustly
Visa
Visa Debit
Visa Electron
СофтверСофтвер (15)