10bet - Games

Age Limit
10bet
10bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Games

Казиното 10bet има неверојатно портфолио за игри каде играчите можат да ја најдат секоја игра што можат да ја замислат. Казиното соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ги донесе најпопуларните игри. Во исто време, тие соработуваа со помалку познати провајдери за да понудат разновидност, така што играчите можат да истражуваат и да најдат што најмногу им одговара.

слотови

Во овој момент, има речиси 1000 различни видео слот игри достапни во 10bet Казино. Уште повеќе, казиното постојано додава нови изданија за да ги зачинува работите. Некои од најпопуларните игри што играчите можат да ги најдат овде вклучуваат Cash or Crash, Bigger Bass Bonanza, Lucky O-Mega, Rise of Giza Powernudge, Starbust XXXtreme, Gordon Ramsay Hell's Kitchen, Wild Hammer Megaways и Neon Links, само за да именуваме некои.

Она што ги прави онлајн игрите со видео слот толку популарни е фактот што секоја игра нуди бонус кругови кои се уникатни и наградувачки. Постојат различни начини за активирање на бонусната рунда. Во некои игри, играчите треба да слетаат три или повеќе симболи што се совпаѓаат, а во други ќе треба да наполнат метар. Во секој случај, бонусната рунда е местото каде што играта го покажува својот вистински потенцијал и може да го плати максималниот износ.

Бонусните кругови се дополнителни игри каде играчите имаат можност да ја играат играта без да треба да трошат готовина од нивното салдо. Еве некои од најпопуларните бонус кругови достапни во видео слот игрите:

 • Функција за коцкање – игрите што ја имаат Функцијата за коцкање ќе ја активираат по секоја победа. Играчите треба да одберат помеѓу два симболи и ако точно погодиле нивната награда ќе биде двојно поголема. Ако нивното предвидување е погрешно, тие ќе загубат.
 • Бесплатни вртења – функцијата за бесплатни вртења е најценета меѓу коцкарите и скоро секој слот го нуди овој бонус круг. За време на кругот на бесплатни вртења, слотот ќе ги врти ролните одреден број пати без дополнителни трошоци.
 • Повторно врти - ова е карактеристика каде што машината ќе ја врти макалата уште еднаш. Во некои игри, оваа функција е достапна откако играчот ќе постигне добитна комбинација. За време на функцијата, победничките симболи ќе останат на својата позиција, додека симболите што не се победуваат ќе се вртат, нудејќи можност за некои големи победи.
 • Избери ме - ова е вид на мини-игра каде играчите можат да избираат симболи, а секој симбол крие награда.
 • Инстант победа - ова е победа што играчите ја добиваат кога ќе слетаат посебен симбол на ролните.
 • Extra Wilds – ова се дополнителни дивини кои играчите ќе ги добијат по случаен избор. Во некои игри, овие дивини ќе се залепат во текот на целиот бонус круг и ќе ги зголемат шансите за голема победа.
 • Игра на патека - во некои игри играчите можат да напредуваат додека ја завршуваат секоја фаза. Не може да се каже дека како што играчите напредуваат, наградите ќе станат повисоки.
 • Каскади – оваа функција е под различно име во секоја игра, но со иста функција. Кога играчот ќе врти добитна комбинација на макари, сите симболи вклучени во победата ќе исчезнат, а нови ќе ги заменат оние што им дозволуваат на играчите да формираат нови победи.
 • Hold n'Spin - играчите ќе имаат можност да ги заклучат симболите на место пред да ги вртат ролните.
 • Повеќе нивоа - играчите имаат можност да изберат неколку симболи кои кријат награди. Среќните играчи ќе откријат симбол кој ќе ги однесе на следното ниво каде што се кријат поголеми награди.
 • Изберете кутија - играчите можат да изберат кутија од комплет и секоја кутија крие награда.
 • Изберете „Ем“ - ова е многу слично на функцијата „Избери кутија“. Добрата работа овде е што наградите се видливи, така што играчите можат да го изберат оној што го сакаат.
 • Wilds – ова е симбол кој многу се цени кога се играат игри со видео слот. Диви симбол може да го замени секој симбол и да заврши победничка линија. Добрата вест е дека понекогаш дивите симболи доаѓаат со мултипликатори.
 • Spinning Wheel – некои игри со видео слот имаат тркало што може да се активира и играчите можат да го вртат и да добијат награда.
 • X од Y – во оваа игра играчите треба да изберат симбол, а секој симбол крие награда.

Диви и симболи за расејување

Речиси секоја игра со видео слот содржи симболи за диви и расфрлани симболи. Секој од овие симболи има своја функција, а тие исто така доаѓаат во многу форми.

Наредени дивини – ова е диви симбол кој пополнува цела ролна и ја зголемува шансата на играчот да постигне голема победа.

 • Sticky Wilds – ова е дивина што ќе остане на место за следното вртење или целиот бонус круг.
 • Expanding Wild – ова е дивина што може да се прошири хоризонтално или вертикално. Оваа дивина ќе се прошири без разлика каде ќе слета и ќе наполни цела ролна.
 • Симбол за расфрлање - Симболите за расфрлање не мора да се спуштаат на активна линија за репродукција за да активираат функција. Симболите за расејување обично предизвикуваат бесплатни вртења.

Играчите кои сакаат да прочитаат повеќе за правилата како да играат онлајн видео слот игри треба да ја следат оваа врска.

Покер

Покер е игра која се игра со векови. Постојат различни варијанти на играта, но основните правила се речиси исти. Играчите треба да поминат извесно време на учење како да играат покер пред да одлучат да се впуштат во оваа игра за вистински пари. Најважно е да се разбере вредноста на покерската рака и принципот на обложување и тие можат да се прилагодат на која било достапна покер варијанта.

Секоја табела има свои граници за обложување што играчите треба да ги почитуваат. Некои популарни гранични системи ги вклучуваат следниве:

 • Фиксна граница – некои покер игри имаат фиксни лимити и играчите треба да ги стават токму тие облози. На пример, во некои игри, фиксната граница може да биде 5 пред ждрепката и 10 по извлекувањето.
 • Ограничување на тенџерето – во покер игрите со ограничување на тенџерето, секој облог или покачување е ограничен на бројот на чипови во тенџерето во тоа време. Дури и со ограничување на тенџерето, постои максимална граница за кругот. На пример, ако има 6 чипови во тенџерето и се обложуваат 4, тогаш има 10 чипови во тенџерето. За рундата е потребно следниот играч да направи облог од 4 чипови, со што ќе има 14 чипови во тенџерето, а следниот играч може да зголеми за 14 чипови итн.

Играчите кои сакаат да ги научат правилата за играње покер можат да ја следат оваа врска.

Блек Џек

Блек Џек е популарна игра и има многу варијанти достапни во казиното 10bet. Правилата на играта се едноставни и играчите можат многу брзо да ги совладаат. Идејата на играта е да се приближи раката до 21 во вредност. Добрата вест е дека постојат неколку различни начини да се победи рундата дури и кога играчот нема рака која изнесува вкупно 21. Играчите сепак можат да победат ако имаат рака со поголема вредност од раката на дилерот или тие може да победи кога дилерот ќе пропадне.

За да прочитате за правилата како да се игра Блек Џек, играчите можат да ја следат оваа врска.

Рулет

Рулетот е популарна игра и доаѓа во многу различни форми. Основните правила на играта се исти без разлика која варијанта ќе ја изберат играчите. Идејата на играта е да се предвиди бројот на кој ќе слета белата топка. Откако играчите ќе ги стават своите облози на распоредот на масата, дилерот ќе ја фрли белата топка на тркалото што се врти. Штом топката ќе застане во џеб, ќе го покаже победничкиот број. Сите играчи кои направиле правилна прогноза ќе добијат исплата.

Еве некои од варијантите на рулет што играчите можат да ги најдат во казиното 10bet:

 • Рулет Сребрена
 • Рулет англиски
 • Европски рулет Про
 • Рулет ВИП
 • Француски рулет златна серија
 • Американски рулет
 • Рулет со повеќе тркала
 • Премиер рулет

За да прочитате за правилата за играње рулет, играчите можат да ја следат оваа врска.

Спортско обложување

Казиното 10bet го има најдобриот спортски дел во индустријата за онлајн казино. Фудбалот нуди најмногу опции за обложување бидејќи е многу популарен во Европа и во другите делови на светот.

Играчите исто така можат да уживаат во обложување на многу различни спортови како хокеј на мраз, кошарка, бејзбол и коњски трки, само за да именуваат некои.

Казиното 10bet нуди и обложување во живо каде што шансите постојано се менуваат и играчите треба да бидат брзи за да ја донесат вистинската одлука.

Джакпот

Џекпот игрите се многу популарни и поради таа причина, 10bet Casino има цел посебен дел кој содржи некои од најпопуларните игри. Причината зошто овие игри се толку популарни е тоа што нудат суми кои го менуваат животот. Некои од најпопуларните наслови што може да се најдат овде ги вклучуваат следните:

 • Кралицата на Александрија Wow Pot
 • Мега Мула Апсолутно Луд
 • Африкански легенди
 • Книга на Атем Леле Пот
 • Мега Мула божица
 • Мега Мула
 • Царски богатства
 • Божествена среќа
 • Шерлок и Мориарти Wowpot
 • Atlantean Treasures Mega Moolah
Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Канадски долари
Малезиски рингити
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (10)
Бахреин
Ирска
Катар
Кувајт
Малта
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Оман
Саудиска Арабија
Шведска
ИгриИгри (44)
CS:GO
Dota 2
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
StarCraft 2
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Trustly
Visa
Visa Debit
Visa Electron
СофтверСофтвер (15)