10bet - Tips & Tricks

Age Limit
10bet
10bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Tips & Tricks

Играњето игри во казиното 10bet е многу интуитивно, па дури и почетниците нема да имаат проблем да го пронајдат својот пат низ страницата. Како и да е, секогаш е добро да знаете неколку совети и трикови пред да влезете во светот на коцкањето. Овде ќе се обидеме да споделиме дел од нашето знаење и долгогодишно искуство во светот на онлајн коцкањето.

Како да се коцкате во казиното 10bet

Играчите ќе мора прво да создадат сметка во казиното пред да можат да ги играат своите игри. Ова е јасен процес и играчите нема да имаат проблем да се регистрираат за сметка.

Играчите ќе мора да проверат дали им е дозволено да отворат сметка во нивната земја на живеење. Постои целосна листа на ограничени земји што може да се најдат на страницата, и ако земјата на играчот не е на списокот, тие ќе можат да создадат сметка.

За да креирате сметка сè што треба да направат играчите е да кликнат на копчето за придружување сега и да ги пополнат сите потребни информации. Играчите треба да завршат три секции кога сакаат да создадат нова сметка. Во првиот дел треба да внесат лични податоци, во вториот дел треба да внесат информации за контакт и во третиот дел треба да креираат корисничко име и лозинка.

Не може да се каже дека сите овие информации треба да бидат точни бидејќи играчите ќе мора да поминат низ процедура за верификација подоцна.

Добивање помош

Играчите кои имаат проблеми за време на процесот на пријавување ќе откријат дека 10bet Casino има различни теми. И, ако нивното прашање не е одговорено на овие страници, постојат различни начини на кои можат да ја контактираат поддршката за корисници и тие со задоволство ќе им помогнат во секое време.

Депонирање и повлекување средства

Во горниот десен агол на страницата, има копче Депозит што ќе отвори нов прозорец. Достапни се различни начини на плаќање за играчите да можат да го најдат оној кој најдобро функционира за нив. Како и да е, некои начини на плаќање се исклучени кога станува збор за некои промоции.

Кога станува збор за повлекување средства, играчите треба да ги исполнат условите за обложување пред да побараат повлекување. Исто така, многу е важно играчите да ги потврдат своите сметки бидејќи во спротивно, нема да можат да ги добијат своите средства.

5 совети како да ги искористите предностите на промоција

Кога станува збор за различни бонуси и промоции, има некои работи што играчите треба да ги имаат предвид:

Разберете ги одредбите и условите - играчите кои не сакаат да го пропуштат бонусот треба целосно да ги разберат условите и условите за бонусот дури и пред да ја прифатат понудата. Играчите можат да контактираат и со Поддршка за корисници доколку наидат на нешто што не го разбираат во врска со бонусот.

Бидете внимателни кога избирате облози - многу е важно да ги избирате облозите, пазарите за обложување и влоговите многу внимателно, особено ако играчот е почетник. Можеби на почетокот ќе биде примамливо да користите бесплатни облози за најдобри коефициенти, но им препорачуваме на играчите да одвојат малку време и да ја најдат опцијата што ќе одговара на нивното знаење и играчки навики.

Дејствувајте брзо – секој бонус доаѓа со временска рамка во која треба да се обложуваат средствата. На пример, бонусот за добредојде треба да се обложи во рок од 14 дена, а на играчите кои нема да го исполнат условот за обложување во ова време ќе им бидат одземени средствата.

Депонирајте ја вистинската сума - секој бонус има минимални барања за депозит што играчите треба да ги депонираат за да се квалификуваат да ја побараат понудата. Сè помалку ќе ги дисквалификува од добивање на бонусот и може да ја изгубат шансата бидејќи некои бонуси се достапни само еднаш.

Следете ја вашата историја на обложување – следењето на победите и загубите е одличен начин за подобрување на искуството во обложувањето.

Совети и трикови за почетници

Постојат неколку совети и трикови кои ќе им помогнат на играчите да го подобрат своето искуство со игри. Така, секој што бара помош за тоа како целосно да ги искористи она што го нуди казиното треба да продолжи да чита.

Бонуси – бонусот за добредојде во 10bet Казиното е 50% бонус за депозит за натпревар, а за да ја побараат оваа понуда на играчите не им треба код.

Билтен – играчите кои се претплатиле на добивање билтени ќе знаат прво за сите најнови ажурирања во врска со промоциите и понудите. Овие понуди може да вклучуваат бонуси и бесплатни облози кои ќе им помогнат на играчите да испробаат нова игра или да го продолжат нивното искуство со играње.

Стратегија за обложување – некои игри во казиното бараат стратегија за обложување која драстично ќе ја подобри шансата на играчот да победи. Играчите можат да вежбаат добро познати стратегии или можат да развијат свои. Овие стратегии ќе им помогнат на играчите не само да ги подобрат своите шанси за победа, туку и да ја задржат контролата врз нивните обложувања.

Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Канадски долари
Малезиски рингити
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (10)
Бахреин
Ирска
Катар
Кувајт
Малта
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Оман
Саудиска Арабија
Шведска
ИгриИгри (44)
CS:GO
Dota 2
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
StarCraft 2
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Trustly
Visa
Visa Debit
Visa Electron
СофтверСофтвер (15)