10bet Преглед на казино - Withdrawals

Age Limit
10bet
10bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Withdrawals

Играчите можат да ги повлечат своите добивки користејќи различни начини на плаќање. Едно нешто што е важно овде е дека играчите треба да го користат истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеле за депозит.

Казиното 10bet додаде различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за да ги повлечат своите добивки. Тие ги вклучуваат следните:

 • Visa е кредитна или дебитна картичка што играчите можат да ја користат за да направат повлекување на нивните добивки. Минималниот депозит што можат да го направат е ограничен на 10 долари, а максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 40.000 долари. При користење на овој начин на плаќање не се вклучени такси и времето за обработка е помеѓу 1 и 2 работни дена.
 • Mastercard е кредитна или дебитна картичка која играчите можат да ја користат за да направат повлекување на нивните добивки. Минималниот депозит што можат да го направат е ограничен на 10 долари, а максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 40.000 долари. При користење на овој начин на плаќање не се вклучени такси и времето за обработка е помеѓу 1 и 2 работни дена.
 • Многу подобро е е-паричник што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот депозит што можат да го направат е ограничен на 10 долари, а максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 10.000 долари. При користење на овој начин на плаќање не се вклучени такси и времето за обработка е помеѓу 1 и 2 работни дена.
 • Neteller е е-паричник што играчите можат да го користат за да направат повлекување на нивните добивки. Минималниот депозит што можат да го направат е ограничен на 10 долари, а максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 50.000 долари. При користење на овој начин на плаќање не се вклучени такси и времето за обработка е помеѓу 1 и 2 работни дена.
 • Skrill е е-паричник што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот депозит што можат да го направат е ограничен на 10 долари, а максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 50.000 долари. При користење на овој начин на плаќање не се вклучени такси и времето за обработка е помеѓу 1 и 2 работни дена.
 • SEPA Single Euro Payment Area е банкарски трансфер што играчите можат да го користат за да направат повлекување на нивните добивки. Минималниот депозит што можат да го направат е ограничен на 10 долари, а максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 25.000 долари. При користење на овој начин на плаќање не се вклучени такси и времето за обработка е помеѓу 1 и 2 работни дена.
 • Trustly е онлајн банкарски трансфер што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот депозит што можат да го направат е ограничен на 10 долари, а максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 50.000 долари. При користење на овој начин на плаќање не се вклучени такси и времето за обработка е помеѓу 1 и 2 работни дена.

Прифатени валути

Играчите можат да ги повлечат своите добивки користејќи една од следните валути:

 • Американски долар (УСД)
 • евра (ЕУР)
 • Канадски долар (CAD)
 • Австралиски долар (AUD)
 • Шведски круни (SEK)
 • Норвешка круна (NOK)
 • Јапонски јен (JPY)
 • Сингапурски долар (SGD)

Она што играчите треба да го запомнат е дека откако ќе изберат валута, не можат да ја променат подоцна.

Total score7.8
Добрите
+ Извонредни бонуси и промоции
+ Безбедни плаќања
+ Мазна и лесна навигација
+ Единствена програма за наградување за избрани клиенти

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Канадски долари
Малезиски рингити
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (10)
Бахреин
Ирска
Катар
Кувајт
Малта
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Оман
Саудиска Арабија
Шведска
ИгриИгри (44)
CS:GO
Dota 2
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
StarCraft 2
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Trustly
Visa
Visa Debit
Visa Electron
СофтверСофтвер (15)