1xBet Преглед на казино

Age Limit
1xBet
1xBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Казиното 1xBet е основано во 2007 година и во последните неколку години успеа да ја добие предноста на локалниот пазар.

Казиното е многу популарно во Источна Европа, но во последно време тие го пронаоѓаат својот пат и во други европски земји и планираат да го прошират својот бизнис и во Азија. Во овој преглед на 1xBet ќе ве научиме сè за ова казино.

1xBet

Целосна позадина и информации за 1xBet

Games

На 1xBet можете да најдете различни класични казино игри како што се слотови, рулет, блек џек, бакара, но и спортско обложување. Можете да обложувате на фудбал, хокеј на мраз, бокс и велосипедизам само за да наведете некои.

Казиното 1xBet нуди широк избор на настани и брза и сигурна обработка на облози. Можете да се обложувате големи на некои од најпопуларните настани со највисоки достапни шанси.

Прочитајте повеќе и изберете ги омилените игри на 1xBet денес!

Withdrawals

Нема подобро чувство од тоа кога заработувате вистински пари додека ја играте вашата омилена игра. Следниот чекор очигледно би бил повлекување. 1xBet казино понуди сигурни начини на плаќање.

Пред да направите повлекување, треба да ги потврдите вашите лични податоци со испраќање копија од вашиот пасош или лична карта. Во некои случаи, казиното ќе бара и фотографија од банкарска картичка.

Bonuses

Првиот пат кога вие креирајте сметка во казиното 1xBet ќе добиете 100% бонус кој може да достигне 130 долари на вашиот прв депозит. Вие само треба да ги следите следните чекори:

1xBet

Payments

Облогот за затворање е достапен во 1xBet казиното и можете да го искористите тоа. На овој начин можете да избегнете претрпување загуби пред да ви се префрлат парите на вашата сметка.

Има многу предности на оваа карактеристика. Можете да ја земете целата ваша тековна акумулирана добивка од настанот на кој учествувавте пред да заврши.

Account

Процесот на регистрација на 1xBet не може да биде поедноставен. Постојат 3 различни начини на располагање за спроведување на регистрацијата:

  • Можете да се регистрирате користејќи го вашиот телефонски број
  • Можете да се регистрирате со користење на вашата е-адреса
  • Можете да се регистрирате на социјалните мрежи и месинџер

Друг одличен начин е регистрацијата со „еден клик“ која ви овозможува да добиете најава и лозинка само со внесување на вашата земја и валута.

Languages

Казиното 1xBet досега е преведено на 40 јазици. Ова им овозможува на играчите да ги разберат условите и условите за секој облог пред да одлучат да направат депозит.

И, во случај да имате проблем, можете да го контактирате казиното на неколку начини, преку поддршка за корисници која е достапна 24/7, преку е-пошта или може да побарате повратен повик.

Единствениот проблем овде е што иако поддршката за корисници е секогаш достапна, тоа не значи дека ќе имаат некој што го зборува вашиот мајчин јазик. Значи, стандардно, целата комуникација ќе биде на англиски јазик.

Mobile

Ставањето облог со користење на вашиот рачен уред е многу лесно. Целиот процес е поедноставен.

  1. Изберете ја играта што сакате да ја играте.
  2. За спорт, изберете го настанот. И ако има многу облози, изберете го оној што го претпочитате.
  3. За игри во казино, внесете ја сумата што сакате да ја обложите.

Мобилна апликација 1xBet

Добрата работа во денешно време е што можете да се обложите кога сакате, се додека го имате омилениот мобилен уред и добра интернет конекција. Не секој го има својот компјутер со себе цело време.

Значи, ако сакате да уживате во многу игри што ги нуди 1xBet Casino, треба да ја преземете нивната мобилна апликација.

Повторно, процесот на преземање на апликацијата е многу едноставен, но може да варира, во зависност од уредот што го користите.

Tips & Tricks

Играње игри во онлајн казино е дефинитивно забавен начин да го поминете вашето време, но што е со победата и на пат? Гледате, ако научите неколку трикови на 1xBet, дефинитивно ќе имате попријатно искуство.

Има многу услови што ви се потребни за да разберете како функционира обложувањето. Дури и искусните играчи знаат дека е мака да се исполнат сите барања за обложување на бонус.

Ако не сте подготвени да го потрошите сето тоа време и труд, тогаш размислете да ги прескокнете бонусите и да играте само со готовина. Ова можеби звучи контрадикторно, но не секој може да си дозволи да потроши многу пари за да игра онлајн казино игри. Значи парите од бонус се вредни. Повеќето играчи избираат да го користат бонусот иако доаѓа со многу прикачени жици.

Проверете ги сите 1xBet победнички трикови денес и станете вистински професионалец.

Promotions & Offers

Може да добиете ексклузивен 100% бонус кој достигнува 130 долари. За да го добиете бонусот треба да го користите промотивниот код „VIP CODE“, но запомнете, овој бонус за регистрација е достапен само за нови клиенти кои се регистрираат за сметка.

Live Casino

Во казиното 1xBet можете да најдете огромен избор на игри, вклучувајќи рулет со ниски, средни и високи ограничувања, блек џек, покер и варијанти на бакара. Има близу 100 игри во живо категоризирани во различни групи.

Минималните и максималните облози варираат од натпревар до натпревар. На пример, можете да играте Блек Џек со минимален облог од $10 и максимален облог од $5000. Од друга страна, можете да изберете неограничен Блек Џек и да ставате облози до 1$.

Ако сте љубител на игри со лотарија, можете да играте Bet on Numbers или Keno.

Љубителите на рулет можат да уживаат во многу реалистична игра која започнува со облози од 0,20 долари.

Она што го прави казиното Live Dealer толку популарно е фактот што можете да уживате во реалните игри и да гледате играчи кои се физички присутни во казиното и ставаат облози на иста маса како и вие.

Responsible Gaming

Коцкањето треба да се смета како забавна активност наместо како извор на приход. Но, во некои случаи, луѓето го забораваат тоа и лесно стануваат зависни. Коцкањето е проблем, вистински проблем кој е поврзан со проблеми со менталното здравје како депресија и анксиозност. Подоцна може да влијае на секој аспект од животот на една личност.

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу.

Software

1xBet има интегрирано многу софтвер за онлајн казино во нивната платформа. Сè, од големите Novomatic, Playtech и Microgaming до куп нови софтверски компании.

Разновидноста на добавувачите на софтвер ја прави комплетната колекција на слотови и не е многу веројатно дека нешто ќе пропуштите.

Support

Можете да го контактирате казиното на неколку начини. Има разговор во живо кој е секогаш достапен, а можете да контактирате и преку телефон или социјалните мрежи.

Deposits

Правењето депозит во казиното 1xBet е без мака. Има повеќе од 150 различни опции за плаќање за да можете да ја најдете онаа што е соодветна за вас.

Еве чекор по чекор водич за тоа како успешно да депонирате средства на вашата сметка на 1xBet:

  • Првото нешто што треба да направите е да се регистрирате за сметка.

  • Достапни се две опции за правење депозити. Најбрзиот начин е да отидете на страницата за плаќања преку копчето „Депозит“ или преку поставките на сметката.

  • Откако ќе завршите со овој чекор, треба да ја изберете сумата со која сакате да играте и да направите депозит.

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за 1xBet во нашите ЧПП.

Affiliate Program

Ако сакате да се регистрирате за придружната програма 1xBet, можете да го направите тоа ако одите на partners1xbet.com и кликнете на „Регистрација“. Се подразбира дека треба да ги пополните сите полиња и штом ќе завршите само почекајте ја е-поштата за потврда.

Филијалата на програмата работи на ист начин за секое казино. Треба да ги поканите вашите пријатели и штом ќе се регистрираат и ќе почнат да ставаат облози со вистински пари, ќе ја добиете вашата награда.

Total score9.2
Добрите
+ Високо ролери казино
+ Се играше во многу земји
+ Најдобар избор на облози
+ Голем избор на игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Англиски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Холандски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (78)
Јапонски јен
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Бурундиски франци
Венецуелски боливари
Виетнамски донг
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Кувајски динари
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Мозамбиски метикали
Молдавски леу
Нигериски наири
Нови тајвански долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Угандански шилинзи
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Филипински пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (181)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Франција
Хаити
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (76)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
French Roulette Gold
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Fashion Punto Banco
Live Grand Roulette
Live Multiplayer Poker
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКарибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Скијање
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложувањеТексас Холдем
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (92)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Samsung Pay
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
VisaWallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
СофтверСофтвер (27)
1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор
2022-11-21

1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор

Најубавуваниот светски фудбалер Дани Алвеш сега е со 1xBet. Дани Алвеш станува амбасадор на доверливата обложувалница.

Топ 5 онлајн блек џек казина во 2022 година
2022-11-12

Топ 5 онлајн блек џек казина во 2022 година

Ако сте уморни од играње и жив Блек Џек и вистински Блек Џек во вистински казина, веројатно треба да пробате онлајн Блек Џек. Играњето Блек Џек онлајн наместо неговите други видови има многу предности. Ќе добиете многу подобри приноси бидејќи чини помалку да водите игра на онлајн Блек Џек, ќе уживате во бесплатните обиди, имате различни опции за избор и многу повеќе. 

1xBet вети 1 милион евра хуманитарна помош за Украина
2022-04-05

1xBet вети 1 милион евра хуманитарна помош за Украина

1xBet, глобална обложувалница и технолошка компанија со седиште во Кипар, има направено а Донација од 1 милион евра во добротворни цели и хуманитарни организации како одговор на растечката хуманитарна криза во Украина. 

5 причини зошто 1xBet може да биде најдоброто онлајн казино досега
2021-11-24

5 причини зошто 1xBet може да биде најдоброто онлајн казино досега

Ајде да се соочиме; Од стотиците, ако не илјадници врвни онлајн казина таму, за неискористеното око, сите тие може да изгледаат нешто слично, и може да биде тешко да се направи разлика помеѓу нив.