1xBet вети 1 милион евра хуманитарна помош за Украина

Новости

2022-04-05

Eddy Cheung

1xBet, глобална обложувалница и технолошка компанија со седиште во Кипар, има направено а Донација од 1 милион евра во добротворни цели и хуманитарни организации како одговор на растечката хуманитарна криза во Украина. 

1xBet вети 1 милион евра хуманитарна помош за Украина

Понатаму, 1xBet продолжува да обезбедува целосна поддршка за своите стотици вработени во Украина и ќе продолжи да го прави тоа и во иднина. Прави се што е можно за да ја заштити нивната и безбедноста на нивните семејства.

Претставникот на 1xBet изјави дека сите во компанијата се длабоко загрижени од настаните во Украина и се надеваат дека ќе се најде дипломатско решение за да се донесе мир во земјата. 

„Длабоко сме тажни поради кризата во Украина и се надеваме на мирно решавање што е можно поскоро“, рече портпаролот. „Имаме многу вработени во земјата чија безбедност и благосостојба се наш главен приоритет и ќе направиме се што е во наша моќ да им помогнеме на нив и на нивните најблиски

Портпаролот исто така изјави дека 1xBet ќе ја обезбеди потребната поддршка за соработка со украинските добротворни организации: „Покрај тоа, се надеваме дека ветувањето што го објавивме денес ќе обезбеди обезбедување итна практична поддршка за многу други Украинци. Нашите мисли и молитви остануваат со милионите на луѓето во земјата во ова многу тешко време“

Повеќе информации за ветувањето од 1 милион евра ќе бидат објавени подоцна.

1xBet вети 1 милион евра хуманитарна помош за Украина

Слика: Киев, главен град на Украина

За 1xBet

1xBet, со седиште во Кипар, е врвен, наградуван меѓународен букмејкер, и технолошка компанија. 1xBet работи во над 20 земји низ Латинска Америка, Европа, Африка и Азија, вработувајќи над 5.000 луѓе. Компанијата е признаена и доби повеќекратни почести на SBC Awards, International Gaming Awards и Global Gaming Awards.

1xBet е исто така главен спонзор на врвните фудбалски лиги, како што се Ла Лига во Шпанија и Серија А во Италија, и е официјален спонзор на Африканскиот куп на нации. 1xBet е официјален партнер за обложување на различни врвни клубови како компанија која соработува само со најдобрите.

Играчите можат да ставаат облози пред натпреварот на различни активности, а фудбалот, UFC и е-спортот се меѓу најистакнатите. Секој ден се достапни приближно 1.000 настани од повеќе од 90 спортови.

Како цврсто верување во одговорното коцкање, 1xBet донесе строга политика насочена кон минимизирање на негативните влијанија од проблематичното коцкање, истовремено поттикнувајќи безбедно и пријатно искуство за сите свои клиенти. 1xBet не ги обезбедува своите производи или услуги во Русија или Обединетото Кралство.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости