1xBet во трка за три EGR награди

Новости

2021-01-21

Провајдер на игри и онлајн казино 1xBet би можел да добие три главни награди во 2021 година по номинацијата во три категории на изданието на виртуелните награди EGR Nordics за 2021 година. Компанијата доби номинации во категориите „Најдобра маркетинг кампања“, „Најдобар оператор за спортско обложување“ и „Најдобар мобилен оператор“.

1xBet во трка за три EGR награди

Наградите кои имаат 28 категории се обидуваат да им оддадат почит на компаниите кои покажуваат најдобра иновативност и постигнуваат најголем успех во регионот на Скандинавија.

Зборувајќи по номинациите, претставник на 1xBet рече дека компанијата е задоволна што веднаш добила три номинации. Претставникот додаде дека и покрај освоените бројни награди, фактот што 1xBet продолжува да добива престижни номинации е чест и покажува дека тие се движат во вистинската насока.

Тој исто така рече дека тоа е признание за напорната работа направена од 1xBet за да ги понуди најдобрите услуги во текот на минатата година и изрази оптимизам дека истиот моментум ќе се прошири до 2021 година и ќе ја постави компанијата за повеќе номинации во иднина.

Номинациите што ги води магазинот EGR обично се печат на одобрување за обложувалниците. Списанието е високо ценето во скоро сите сектори на индустријата за игри и неговото отчукување секогаш предвидува подобри денови за секоја компанија за игри.

Темелниот процес на номинација и оценување значи дека само најдобрите од останатите успеваат да стигнат до фазата на номинација, а само кремот за крем може да ја добие наградата во која било категорија. Таа привлекува реномирани поединци од обложувачката индустрија да ја спроведат номинацијата.

Како функционираат номинациите?

Ова се прави со користење на параметри како употребливоста на веб-локацијата на казино, без разлика дали е безбедно онлајн казино, брзина на плаќања, повратни информации од клиентите и разновидност на неговиот каталог, меѓу другото.

По завршувањето на номинациите, EGR избира независни судии за да ги изберат победниците. Судиите соработуваат со реномираната ревизорска компанија Делоит за внимателно да го изберат победникот во секоја категорија.

Нивните имиња (на судиите) се чуваат во тајност во текот на процесот на гласање за да се обезбеди непристрасност. Тие се објавуваат откако ќе бидат прогласени победниците. Се избира различен панел за следното издание на гласањето.

1xBet би можел да ги има сите или некои од овие награди до 24 февруари 2021 година, кога ќе се одржи финалната церемонија. Настанот ќе се одржи онлајн.

Историја на 1xBet

1xBet е на пазарот од 2007 година, работи во Африка, Азија, Европа и Латинска Америка. Има регионални канцеларии во сите овие региони и седиште во Кипар. Постојано расте во своето 13-годишно постоење, а најголемиот бум му се припишува на бројните пазари за спортско обложување.

Неговиот успех е поврзан и со неговата леснотија на користење каде играчите можат да пристапат на страницата на компјутери и мобилни уреди користејќи прелистувачи или мобилни апликации.

Компанијата, исто така, доби блескави критики и од играчите и од веб-страниците за прегледи. Достапноста на информации како што е една од причините поради која многу играчи го сметаат тоа најдоброто онлајн казино. Самата страница е едноставна и лесна за навигација. Исто така, нуди инстант плаќања во повеќето свои игри со играчи кои можат да ја користат нивната домашна валута во повеќето региони каде што работи.

Во последниве години, 1xBet се пресели од само нудење облози во вистински спортови каде што соработува со спортски тимови како Барселона ФК, Конфедерацијата на Африканскиот фудбал (CAF), италијанската Серија А и шпанската Ла Лига.

Ако ги добие наградите во кои е номиниран, 1xBet ќе додаде на богатата листа на престижни добивки, меѓу кои и титулата „Ѕвезда во подем во спортското обложување иновации“ за 2018 година и SBC „Оператор на годината за еспорт“ во 2020 година.

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости