1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор

Новости

2022-11-21

Најубавуваниот светски фудбалер Дани Алвеш сега е со 1xBet. Дани Алвеш станува амбасадор на доверливата обложувалница.

1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор

 Светски познатиот бразилски фудбалер Дани Алвеш стана глобален бренд амбасадор на обложувалница 1xBet. Страните потпишаа договор до 2024 година, што го означува почетокот на долго и успешно партнерство.

 "Знаете, јас и 1xBet сме многу слични. Тие, како и јас, се стремат да бидат најдобри и да имаат највисоки цели. Успеав да освојам повеќе од 40 трофеи во кариерата - верувам дека нашите заеднички триумфи со 1xBet ќе донесат и многу нови достигнувања.

Многу сум среќен што станав амбасадор на ваков врвен бренд. Претстојат многу возбудувања и пријатни изненадувања. Не го пропуштајте!"  

- Дани Алвеш продолжи

 "Верувам дека нашето партнерство со Дани ќе биде успешно како и неговата играчка кариера

- Претставник на 1xbet коментирајќи го почетокот на соработката со фудбалерите.

Бразилецот освои 43 трофеи за повеќе од 20 години во играта, што го прави најнаградуваниот светски фудбалер. Тој освои многу титули играјќи за Барселона и ПСЖ, кои се партнери со 1xBet. 

Исто така, Дани Алвеш успешно има настапувано за познати тимови како Јувентус, Севиља, Сао Паоло и секако бразилската репрезентација. Минатото лето тој се приклучи на мексиканскиот клуб Пумас. Сега на 39 години тој сè уште игра на високо ниво, па ќе дојдат уште триумфи!

Обложувалницата подготви многу фантастични понуди и настани за своите клиенти и љубителите на Дани. 

Патем, тој има десетици милиони поддржувачи! Само на Инстаграм, спортистот има над 37 милиони претплатници. Тоа е двојно повеќе од населението на Баија, бразилската држава во која е роден.

Следете го Дани Алвеш и 1xbet на социјалните мрежи и учествувајте во промоциите и активациите! Многу можности - 1xBet!

Најнови вести

Божиќни бонус казина 2022 година
2022-12-08

Божиќни бонус казина 2022 година

Новости