1xBet Преглед на казино - About

1xBetResponsible Gambling
CASINORANK
9.2/10
БонусДо 1500 € + 150 бесплатни вртења
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
1xBet
До 1500 € + 150 бесплатни вртења
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
About

About

Казиното 1xBet е основано во 2007 година и во последните неколку години успеа да ја добие предноста на локалниот пазар.

Казиното е многу популарно во Источна Европа, но во последно време тие го пронаоѓаат својот пат и во други европски земји и планираат да го прошират својот бизнис и во Азија. Во овој преглед на 1xBet ќе ве научиме сè за ова казино.

1xBet

Една од најдобрите карактеристики на 1xBet казиното е нивното враќање од 97,3% кај играчот, што може да достигне и до 98,4% на фудбалски натпревари. Во нивното портфолио, можете да најдете широк спектар на производи како што се казино игри, е-спортови и многу повеќе.

Секој играч кој користи е-паричници за повлекување може да ги добие своите добивки за помалку од 15 минути. Тие користат голем опсег на начини на плаќање и му дозволуваат на играчот да го избере оној што најмногу му се допаѓа.

Сопственик

Сопственик

Казиното е во сопственост на 1XCorp NV која е компанија со седиште во Кипар.

Број на лиценца

Број на лиценца

Казиното 1xBet има лиценца за eGaming Курасао издадена од владата на Курасао со лиценца број 1668/JAZ.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот
1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор
2022-11-21

1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор

Најубавуваниот светски фудбалер Дани Алвеш сега е со 1xBet. Дани Алвеш станува амбасадор на доверливата обложувалница.

1xBet вети 1 милион евра хуманитарна помош за Украина
2022-04-05

1xBet вети 1 милион евра хуманитарна помош за Украина

1xBet, глобална обложувалница и технолошка компанија со седиште во Кипар, има направено а Донација од 1 милион евра во добротворни цели и хуманитарни организации како одговор на растечката хуманитарна криза во Украина. 

5 причини зошто 1xBet може да биде најдоброто онлајн казино досега
2021-11-24

5 причини зошто 1xBet може да биде најдоброто онлајн казино досега

Ајде да се соочиме; Од стотиците, ако не илјадници врвни онлајн казина таму, за неискористеното око, сите тие може да изгледаат нешто слично, и може да биде тешко да се направи разлика помеѓу нив.

1xBet во трка за три EGR награди
2021-01-21

1xBet во трка за три EGR награди

Провајдер на игри и онлајн казино 1xBet би можел да добие три главни награди во 2021 година по номинацијата во три категории на изданието на виртуелните награди EGR Nordics за 2021 година. Компанијата доби номинации во категориите „Најдобра маркетинг кампања“, „Најдобар оператор за спортско обложување“ и „Најдобар мобилен оператор“.