1xBet Преглед на казино - Account

Age Limit
1xBet
1xBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Account

Процесот на регистрација на 1xBet не може да биде поедноставен. Постојат 3 различни начини на располагање за спроведување на регистрацијата:

 • Можете да се регистрирате користејќи го вашиот телефонски број
 • Можете да се регистрирате со користење на вашата е-адреса
 • Можете да се регистрирате на социјалните мрежи и месинџер

Друг одличен начин е регистрацијата со „еден клик“ која ви овозможува да добиете најава и лозинка само со внесување на вашата земја и валута.

Кој е процесот на регистрација во 1xBet?

Процесот на регистрација на 1xBet не може да биде поедноставен. Постојат 3 различни начини на располагање за спроведување на регистрацијата:

 • Можете да се регистрирате користејќи го вашиот телефонски број
 • Можете да се регистрирате со користење на вашиот и-мејл адреса
 • Можете да се регистрирате со социјални мрежи и месинџер
 • Друг одличен начин е „еден клик“ регистрација која ви овозможува да добиете најава и лозинка само со внесување на вашата земја и валута.

Еве подетални информации за секој метод достапен за регистрација.

Регистрација на 1xBet по телефонски број

Ако одлучите да се регистрирате во казиното користејќи го вашиот мобилен телефон, треба да ги следите овие чекори:

Откако ќе ја отворите веб-страницата на казиното, кликнете на копчето „Регистрација“.

Потоа изберете го табулаторот „Телефонски број“

Треба да ја потврдите вашата националност и да го внесете вашиот телефонски број

Потоа можете да ја изберете вашата валута

Во случај да имате промотивен код, можете да го внесете следно.

Последниот чекор е да кликнете на копчето „Регистрирај се“.

1xbet account creation. By phone.

Поврзете ја вашата сметка

Казиното 1xBet ви овозможува да имате повеќе од една сметка со користење на функцијата „Поврзете ги вашите сметки“. Можете да отидете во Моја сметка и да најдете Поставки за сметка. Во опциите, достапни кликнете на „Додај“ и внесете ги бараните информации и кликнете „Поврзи сметки“.

Можете лесно да се префрлате помеѓу сметките со користење на иконата „Поврзани сметки“ што можете да ја најдете на горниот панел на веб-локацијата.

Поврзаните сметки остануваат независни една од друга, тие се сметаат за потврдени само од еден клиент. Секоја сметка поединечно може да учествува во бонус понуди и кредитирање на бонуси според условите на програмата за лојалност.

Не смеете да користите туѓи документи и да правите сметка под лажни изговори. Казиното може да побара потврда во секој момент и ако не можете да ја обезбедите, сите ваши облози и добивки ќе бидат неважечки, а вашата сметка ќе биде суспендирана.

Процес на верификација

За да може вашиот процес на регистрација да биде финализиран, вашата сметка треба да биде потврдена. Ова е еден од клучните чекори во креирањето на сметка. Првото нешто што треба да направите е да ја изберете вистинската земја и валута за време на процесот на пријавување. Еве чекор по чекор водич за потврдување на вашата сметка.

Откако ќе ја креирате вашата сметка, треба да се најавите на истата.

На врвот на екранот, ќе се појави прозорец кој вели „Вашата сметка не е потврдена, кликнете овде за да потврдите“

Во следниот чекор ќе треба да доставите некои од вашите лични податоци како лична карта, пасош или возачка дозвола.

Вклучете ја вашата адреса и деталите за вашата банкарска сметка

Откако ќе ги пополните сите информации, можете да кликнете на копчето „потврди“.

Потврдата трае до 24 часа за да се обработи. Во случај да има проблеми со документите што сте ги испратиле, поддршката за корисници може да побара дополнителни информации или повторно доставување на соодветните документи.

Откако вашата сметка е подготвена, можете да уживате во омилените игри за кратко време. Сепак, опциите за плаќање ќе зависат од вашата географска локација. И ако сакате да останете анонимни, можете да изберете еден од многуте достапни паричници за криптовалути.

 • Ќе биде побарано да обезбедите минимални информации за да го потврдите вашиот идентитет.
 • Сите податоци ќе бидат евидентирани од компанијата
 • Вашите податоци ќе бидат ВИСТИНИ за да одговараат на списокот на лица осомничени за тероризам.
 • Ќе треба да обезбедите извори на средства што планирате да ги депонирате на вашата сметка.

Ќе треба да ги доставите следните документи во секое време потребно:

 • Пасош или лична карта или други документи кои го содржат вашето име, датум на раѓање, адреса и фотографија.
 • Потврда за плаќање на комунални сметки не постара од 3 месеци. Ова е за да се потврди вашата адреса.

Можеби ќе бидат потребни некои други дополнителни информации. Во некои случаи, компанијата може да бара копии од документи заверени на нотар.

Безбедност

Казиното 1xBet користи SSL верзија 3 со 128-битна шифрирање за складирање и заштита на вашите лични податоци. Тие ќе ги преземат сите неопходни мерки за заштита на вашите податоци откако ќе бидат примени.

Total score9.2
Добрите
+ Високо ролери казино
+ Се играше во многу земји
+ Најдобар избор на облози
+ Голем избор на игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Англиски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Холандски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (78)
Јапонски јен
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Бурундиски франци
Венецуелски боливари
Виетнамски донг
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Кувајски динари
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Мозамбиски метикали
Молдавски леу
Нигериски наири
Нови тајвански долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Угандански шилинзи
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Филипински пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (181)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Франција
Хаити
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (76)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
French Roulette Gold
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Fashion Punto Banco
Live Grand Roulette
Live Multiplayer Poker
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКарибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Скијање
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложувањеТексас Холдем
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (92)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Samsung Pay
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
VisaWallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (27)