1xBet Преглед на казино - Account

1xBetResponsible Gambling
CASINORANK
9.2/10
БонусБонус за добредојде до 1500 € + 150 бесплатни вртења
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
1xBet is not available in your country. Please try:
Account

Account

Процесот на регистрација на 1xBet не може да биде поедноставен. Постојат 3 различни начини на располагање за спроведување на регистрацијата:

 • Можете да се регистрирате користејќи го вашиот телефонски број
 • Можете да се регистрирате со користење на вашата е-адреса
 • Можете да се регистрирате на социјалните мрежи и месинџер

Друг одличен начин е регистрацијата со „еден клик“ која ви овозможува да добиете најава и лозинка само со внесување на вашата земја и валута.

Кој е процесот на регистрација во 1xBet?

Кој е процесот на регистрација во 1xBet?

Процесот на регистрација на 1xBet не може да биде поедноставен. Постојат 3 различни начини на располагање за спроведување на регистрацијата:

 • Можете да се регистрирате користејќи го вашиот телефонски број
 • Можете да се регистрирате со користење на вашиот и-мејл адреса
 • Можете да се регистрирате со социјални мрежи и месинџер
 • Друг одличен начин е „еден клик“ регистрација која ви овозможува да добиете најава и лозинка само со внесување на вашата земја и валута.

Еве подетални информации за секој метод достапен за регистрација.

Регистрација на 1xBet по телефонски број

Регистрација на 1xBet по телефонски број

Ако одлучите да се регистрирате во казиното користејќи го вашиот мобилен телефон, треба да ги следите овие чекори:

Откако ќе ја отворите веб-страницата на казиното, кликнете на копчето „Регистрација“.

Потоа изберете го табулаторот „Телефонски број“

Треба да ја потврдите вашата националност и да го внесете вашиот телефонски број

Потоа можете да ја изберете вашата валута

Во случај да имате промотивен код, можете да го внесете следно.

Последниот чекор е да кликнете на копчето „Регистрирај се“.

1xbet account creation. By phone.

Поврзете ја вашата сметка

Поврзете ја вашата сметка

Казиното 1xBet ви овозможува да имате повеќе од една сметка со користење на функцијата „Поврзете ги вашите сметки“. Можете да отидете во Моја сметка и да најдете Поставки за сметка. Во опциите, достапни кликнете на „Додај“ и внесете ги бараните информации и кликнете „Поврзи сметки“.

Можете лесно да се префрлате помеѓу сметките со користење на иконата „Поврзани сметки“ што можете да ја најдете на горниот панел на веб-локацијата.

Поврзаните сметки остануваат независни една од друга, тие се сметаат за потврдени само од еден клиент. Секоја сметка поединечно може да учествува во бонус понуди и кредитирање на бонуси според условите на програмата за лојалност.

Не смеете да користите туѓи документи и да правите сметка под лажни изговори. Казиното може да побара потврда во секој момент и ако не можете да ја обезбедите, сите ваши облози и добивки ќе бидат неважечки, а вашата сметка ќе биде суспендирана.

Процес на верификација

Процес на верификација

За да може вашиот процес на регистрација да биде финализиран, вашата сметка треба да биде потврдена. Ова е еден од клучните чекори во креирањето на сметка. Првото нешто што треба да направите е да ја изберете вистинската земја и валута за време на процесот на пријавување. Еве чекор по чекор водич за потврдување на вашата сметка.

Откако ќе ја креирате вашата сметка, треба да се најавите на истата.

На врвот на екранот, ќе се појави прозорец кој вели „Вашата сметка не е потврдена, кликнете овде за да потврдите“

Во следниот чекор ќе треба да доставите некои од вашите лични податоци како лична карта, пасош или возачка дозвола.

Вклучете ја вашата адреса и деталите за вашата банкарска сметка

Откако ќе ги пополните сите информации, можете да кликнете на копчето „потврди“.

Потврдата трае до 24 часа за да се обработи. Во случај да има проблеми со документите што сте ги испратиле, поддршката за корисници може да побара дополнителни информации или повторно доставување на соодветните документи.

Откако вашата сметка е подготвена, можете да уживате во омилените игри за кратко време. Сепак, опциите за плаќање ќе зависат од вашата географска локација. И ако сакате да останете анонимни, можете да изберете еден од многуте достапни паричници за криптовалути.

 • Ќе биде побарано да обезбедите минимални информации за да го потврдите вашиот идентитет.
 • Сите податоци ќе бидат евидентирани од компанијата
 • Вашите податоци ќе бидат ВИСТИНИ за да одговараат на списокот на лица осомничени за тероризам.
 • Ќе треба да обезбедите извори на средства што планирате да ги депонирате на вашата сметка.

Ќе треба да ги доставите следните документи во секое време потребно:

 • Пасош или лична карта или други документи кои го содржат вашето име, датум на раѓање, адреса и фотографија.
 • Потврда за плаќање на комунални сметки не постара од 3 месеци. Ова е за да се потврди вашата адреса.

Можеби ќе бидат потребни некои други дополнителни информации. Во некои случаи, компанијата може да бара копии од документи заверени на нотар.

Безбедност

Безбедност

Казиното 1xBet користи SSL верзија 3 со 128-битна шифрирање за складирање и заштита на вашите лични податоци. Тие ќе ги преземат сите неопходни мерки за заштита на вашите податоци откако ќе бидат примени.

1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор
2022-11-21

1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор

Најубавуваниот светски фудбалер Дани Алвеш сега е со 1xBet. Дани Алвеш станува амбасадор на доверливата обложувалница.

Топ 5 онлајн блек џек казина во 2022 година
2022-11-12

Топ 5 онлајн блек џек казина во 2022 година

Ако сте уморни од играње и жив Блек Џек и вистински Блек Џек во вистински казина, веројатно треба да пробате онлајн Блек Џек. Играњето Блек Џек онлајн наместо неговите други видови има многу предности. Ќе добиете многу подобри приноси бидејќи чини помалку да водите игра на онлајн Блек Џек, ќе уживате во бесплатните обиди, имате различни опции за избор и многу повеќе. 

1xBet вети 1 милион евра хуманитарна помош за Украина
2022-04-05

1xBet вети 1 милион евра хуманитарна помош за Украина

1xBet, глобална обложувалница и технолошка компанија со седиште во Кипар, има направено а Донација од 1 милион евра во добротворни цели и хуманитарни организации како одговор на растечката хуманитарна криза во Украина. 

5 причини зошто 1xBet може да биде најдоброто онлајн казино досега
2021-11-24

5 причини зошто 1xBet може да биде најдоброто онлајн казино досега

Ајде да се соочиме; Од стотиците, ако не илјадници врвни онлајн казина таму, за неискористеното око, сите тие може да изгледаат нешто слично, и може да биде тешко да се направи разлика помеѓу нив.