1xBet Преглед на казино - Affiliate Program

1xBetResponsible Gambling
CASINORANK
9.2/10
БонусБонус за добредојде до 1500 € + 150 бесплатни вртења
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
1xBet is not available in your country. Please try:
Affiliate Program

Affiliate Program

Ако сакате да се регистрирате за придружната програма 1xBet, можете да го направите тоа ако одите на partners1xbet.com и кликнете на „Регистрација“. Се подразбира дека треба да ги пополните сите полиња и штом ќе завршите само почекајте ја е-поштата за потврда.

Филијалата на програмата работи на ист начин за секое казино. Треба да ги поканите вашите пријатели и штом ќе се регистрираат и ќе почнат да ставаат облози со вистински пари, ќе ја добиете вашата награда.

Како да се регистрирам во придружната програма на 1xBet?

Како да се регистрирам во придружната програма на 1xBet?

Постојат неколку начини на кои можете да ги поканите луѓето да обложуваат. Можете да ја копирате вашата лична врска и да ја споделите директно со вашите пријатели или можете да ја споделите користејќи ги вашите социјални медиуми. Можете исто така да поставите банери на вашата веб-страница или на вашиот блог.

За да ги следите активностите на вашиот корисник, треба да креирате врска на партнерот. Потребно ви е да се најавите на вашиот партнер во 1xBet на вашата лична сметка и во менито кликнете на врската „Земи партнер“. Ако сакате да го придвижите сообраќајот кон одреден дел наместо главната страница, треба да ја пополните „Станувачка страница“.

Кога сакате да генерирате врски до различни реклами на истата веб-локација, можете да го користите 'SubID'.

Извори на сообраќај за да го рекламирате вашиот производ:

Извори на сообраќај за да го рекламирате вашиот производ:

  • Можете да креирате своја сопствена веб-страница
  • Можете да ги користите вашите лични социјални медиуми или блог
  • Можете да испраќате промоции директно до вашите корисници
  • Можете да користите банери
  • Можете да креирате видеа
  • Можете да користите форуми
Колку можете да заработите приклучувајќи се на придружните програми на 1xBet?

Колку можете да заработите приклучувајќи се на придружните програми на 1xBet?

Веројатно сега се прашувате колку точно можете да заработите со помош на придружни врски? Па, тука одговорот не е многу јасен, бидејќи заработката не е фиксна. Сето тоа зависи од приходите што ги генерира лицето кое се регистрирало следејќи ја вашата поврзана врска.

Парите ќе ги добивате секоја недела во вторник. Минималниот износ што можете да го повлечете е 30 долари, а доколку немате доволно средства за неделата, таа сума ќе се префрли на периодот од следната недела. Во случај на технички дефекти, вашата исплата може да биде одложена до 2 месеци.

Како да направите повлекување на филијалата на 1xBet?

Како да направите повлекување на филијалата на 1xBet?

Пред да продолжите, треба да ја проверите вашата сметка и да видите дали имате доволно средства за да направите повлекување.

Ако ова е вашето прво повлекување на филијалата на 1xbet, тогаш треба да контактирате со менаџерот и тој ќе ви помогне во процесот и она што ви преостанува е да почекате вашите средства да пристигнат на вашата сметка за плаќање.

По ова прво повлекување, сите ваши неделни плаќања автоматски ќе бидат префрлени на вашата партнерска сметка на 1xbet. Се подразбира дека сите ваши лични информации треба да бидат точни во случај да има некои проблеми, па тимот за поддршка може да ве контактира.

Како се вика придружната програма 1xBet?

Како се вика придружната програма 1xBet?

Филијалата на казиното се нарекува 1xPartners.

Филијалата на покер

Филијалата на покер

Филијалата на 1xBet никогаш не престанува да не разочарува кога станува збор за новите работи што тие имаат да ги понудат.

Оваа компанија постојано се развива и тие се трудат да ги заинтересираат своите клиенти онолку долго колку што можат. Најновото нешто што тие имаат да понудат е специјална покер-поврзана програма 1xBet.

Секој може да учествува во оваа програма се додека ги следи овие едноставни чекори за да се регистрира:

  • Завршете ја регистрацијата
  • Добијте персонализирана врска
  • Почнете да промовирате
  • Додадете содржина за да ги направите вашите врски повредни

Условите под кои работи филијалата на покер се многу јасни. Секој пат кога ќе земете нов клиент, ќе добивате 40% од нивните месечни трошоци за обложување.

Не е потребна одредена обука за да станете учесник во оваа програма. Можете да ја искористите вашата имагинација и да се обидете да бидете што е можно покреативни за да привлечете нови клиенти. Од друга страна, доколку сакате, можете да добиете и стручна помош.

Има специјалисти кои работат во казиното 1xBet кои со задоволство ќе споделат информации или двајца со вас кои подоцна ќе ви помогнат да промовирате врски.

Топ 5 онлајн блек џек казина во 2024
2023-08-21

Топ 5 онлајн блек џек казина во 2024

Ако сте уморни од играње и жив Блек Џек и вистински Блек Џек во вистински казина, веројатно треба да пробате онлајн Блек Џек. Играњето Блек Џек онлајн наместо неговите други видови има многу предности. Ќе добиете многу подобри приноси бидејќи чини помалку да водите игра на онлајн Блек Џек, ќе уживате во бесплатните обиди, имате различни опции за избор и многу повеќе. 

1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор
2022-11-21

1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор

Најубавуваниот светски фудбалер Дани Алвеш сега е со 1xBet. Дани Алвеш станува амбасадор на доверливата обложувалница.

1xBet вети 1 милион евра хуманитарна помош за Украина
2022-04-05

1xBet вети 1 милион евра хуманитарна помош за Украина

1xBet, глобална обложувалница и технолошка компанија со седиште во Кипар, има направено а Донација од 1 милион евра во добротворни цели и хуманитарни организации како одговор на растечката хуманитарна криза во Украина. 

5 причини зошто 1xBet може да биде најдоброто онлајн казино досега
2021-11-24

5 причини зошто 1xBet може да биде најдоброто онлајн казино досега

Ајде да се соочиме; Од стотиците, ако не илјадници врвни онлајн казина таму, за неискористеното око, сите тие може да изгледаат нешто слично, и може да биде тешко да се направи разлика помеѓу нив.