1xBet Преглед на казино - FAQ

1xBetResponsible Gambling
CASINORANK
9.2/10
БонусДо 1500 € + 150 бесплатни вртења
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
1xBet is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за 1xBet во нашите ЧПП.

Може ли да направам депозити на мобилната апликација?

Да, можете да направите депозит користејќи ја вашата мобилна апликација. Постапката е речиси иста како кога го користите вашиот компјутер. Единственото нешто што треба да запомните е дека некои начини на плаќање не се достапни.

Колку е безбедно да се направи депозит во 1xBet казиното?

Казиното 1xBet користи технологија за шифрирање SSL и заштита на податоци за да ве заштити вас и вашите пари.

Може ли да направам депозит користејќи PayPal?

Во овој момент, PayPal не е опција за депонирање средства.

Кој е минималниот потребен депозит во 1xBet казиното?

Минималните барања за депозит во 1xBet казиното се навистина ниски. Можете да направите депозит од 1 $ за да пробате неколку вртења на вашиот омилен слот, на пример. Единствен исклучок овде е PurplePay за кој е потребен минимум депозит од 10 долари, а Neteller бара износ од 2 УСД.

Дали треба да го потврдам мојот идентитет за да направам депозит?

Од вас ќе биде побарано да го потврдите вашиот идентитет откако ќе отворите сметка во казиното 1xBet, а откако вашата сметка ќе биде одобрена, можете да уплатите кога сакате. Потребна е потврда на идентитетот уште еднаш кога ќе се повлечете.

Колку време е потребно за да се префрлат средствата на мојата сметка?

Речиси сите депозити се финансираат на вашата сметка истиот момент. Единствен исклучок е депозитот направен преку банкарски трансфер. Може да потрае и до 3 часа за да се обработат.

Може ли да направам депозит преку мојот мобилен телефон?

Да, можно е да направите депозит со помош на вашиот мобилен телефон и постапката е многу едноставна. Во овој момент, следните провајдери се прифатливи: Tele 2, Beeline, Airtel, Dinark, CBE, Siru Mobile, MTS, Megafon, Equity EazzyPay и M-Birr.

Дали се вклучени некои такси за обработка при правење депозит?

Не се вклучени такси кога правите депозит во 1xBet казиното. Иако таксите се стандард во оваа индустрија, 1xBet Казино се откажува од сите надоместоци за обработка за да не мора клиентот.

Дали 1xBet казиното нуди некакви бонуси?

Да, има многу бонуси достапни и за новите клиенти и за постоечките. Има дарежлив бонус за добредојде достапен за новите играчи во моментот кога ќе се пријават во казиното и ќе го направат својот прв депозит. Може да добиете до $130 бонус пари што можете да ги искористите за да ја играте вашата омилена игра. Условите за обложување за овој бонус се прилично прифатливи, така што веруваме дека ве интересира кога ќе одлучите да се регистрирате за токму ова казино.

Може ли да направам повлекување веднаш откако направив депозит?

Ако мислите дека сте направиле грешка или се предомислите само неколку секунди откако ќе уплатите, сепак не можете веднаш да направите повлекување. Според прописите за казино, треба да играте со парите барем еднаш пред да можете да направите повлекување.

Што се случува кога не можам да направам депозит?

Можноста да се случи ова е многу мала. Но, сè е можно и ако наидете на потешкотии, тогаш треба да ја контактирате поддршката за корисници. Тие се достапни 24/7 и за да започнете разговор во живо треба само да кликнете на зелениот таб. Постојат и други начини на кои можете да контактирате со казиното и можете да ги најдете сите потребни информации на нивната официјална веб-страница на долната лева страна на екранот.

Може ли да добијам бесплатни вртења без депозит во 1xBet казиното?

Да, можете да добивате бесплатни вртења во казиното 1xBet и нема да ви се бара да вложувате депозит. Единственото нешто што треба да го запомните овде е дека бесплатните вртења треба да се користат во одредено време бидејќи имаат рок на траење. Во случај да освоите нешто, можете да ги барате вашите добивки.

Дали има бесплатни вртења достапни за играчите откако ќе направат депозит?

Откако ќе станете редовен во 1xBet казиното, ве чекаат многу промоции и понуди. Всушност, бесплатните вртења се еден од најпопуларните бонуси што и двете казина уживаат да ги даваат и играчите сакаат да ги добијат. Бројот на бесплатни вртења што ги добивате секој пат ќе зависи од парите што сте ги депонирале во одредено време. Добрата работа овде е што не мора да правите колосални депозити за да ги исполнувате условите за бесплатни вртења, само треба да ги исполните минималните барања за депозит.

Кои игри можам да ги играм кога добивам бесплатни вртења?

Ова е малку незгодно. Треба да го направите вашето истражување пред да одлучите која игра сакате да ја играте. Типот на слот што ќе одлучите да го играте ќе го одреди и бројот на бесплатни вртења што ќе ги добиете. Секоја слот игра има различни барања и тие нема да ви ги обезбедат истите шанси за победа. Во случај да имате некои проблеми или сомнежи, можете да контактирате со поддршката за корисници и тие со задоволство ќе ви помогнат.

Може ли да играм слотови бесплатно?

Да, можете да играте онлајн слотови во казино 1xBet без да вложувате депозит. Ова е одличен начин да се запознаете со одредена игра и да видите што таа нуди. Од друга страна, постојат игри кои бараат одредени вештини за совладување, како покер, така што да имате шанса да ја играте оваа игра без да ги потрошите парите е одлично. Можете да ја совладате играта и нејзините правила бесплатно и штом ќе се почувствувате сигурни во себе, можете да направите депозит и да играте за вистински пари.

Дали треба да го преземам софтверот за да играм бесплатни вртења во казиното 1xBet?

Ако сакате да играте игри во казиното 1xBet, не треба да го преземате нивниот софтвер. Вашиот прелистувач треба да се ажурира и вие сте подготвени. Само запомнете дека треба да бидете член на казиното за да ги играте нивните игри. Добрата работа овде е што членството е бесплатно, а уште една одлична работа е што можете да ги играте игрите без да вложувате депозит само за да можете да почувствувате како функционира играта.

Дали ми требаат бонус кодови за да ги играм бесплатните вртења?

Различни казина имаат различни правила во врска со бонус кодовите. За да играте бесплатни вртења во казиното 1xBet, не ви требаат бонус кодови. Но, одвреме-навреме може да има промоција што ќе понуди бонус кодови што можете да ги користите и да добивате дополнителни бесплатни вртења.

Дали 1xBet е легален во мојата земја?

Можете да играте игри во казиното 1xBet речиси насекаде во светот. Има земји кои не поддржуваат онлајн коцкање поради некоја причина, па ако тоа е случај со вашата земја, се плашиме да кажеме дека нема да можете да играте игри. Најдобар начин да се уверите е да одите во казиновеб-страница на и регистрирајте се на 1xBet. Ако вашата земја не е блокирана, тогаш можете да одите. Дури и после ова, сè уште не сте сигурни дека можете да контактирате со поддршката за корисници или да проверите дали вашата земја е достапна во формуларот за регистрација.

Дали има достапни бонуси без депозит на 1xBet?

Во овој момент, нема достапни бесплатни бонуси во казиното 1xBet. Сепак, можете да искористите некои од достапните бонуси кога ќе го направите вашиот прв депозит на пример.

Дали играчите од Индија можат да се регистрираат на 1xBet?

Играчите од Индија се прифатени на 1xBet, уште повеќе, тие можат да ја користат и нивната локална валута.

Дали е достапно обложување во живо во казиното 1xBet?

Можете да најдете дел за обложување во живо во казиното каде што можете да најдете некои од најпопуларните спортови како фудбал, кошарка, бокс, само за да наведете некои.

Кој е ексклузивниот бонус на 1xBet?

Играчите кои прв патуваат може да добијат 100% бонус за натпревар на нивниот прв депозит кој достигнува до 130 долари.

Дали 1xBet казиното вреди моето време?

1xBet може да им понуди на своите играчи плејада на избори. Тие можат да најдат некои од најпопуларните достапни игри, можат да се обложуваат во живо додека играта е сеуште во тек и многу други. Тие се голема компанија со пристојна репутација, па би рекле дека вреди да одвоите време.

Како да го откупите бонусот?

Тоа е многу едноставен процес да ја откупите вашата понуда за добредојде. Откако ќе се регистрирате во казиното и ќе го направите вашиот прв депозит, парите од бонусот веднаш ќе бидат префрлени на вашата сметка. Постојат одредени барања за обложување што треба да се исполнат пред да можете да направите повлекување.

Кои се бонусните услови во 1xBet казиното?

Условите и правилата за бонусот се многу едноставни и доколку сакате, можете да ги проверите во секое време на посветената страница за бонус за прв депозит. Само едно лице може да ја побара понудата. Минималниот износ што треба да го депонирате е 2 УСД или еквивалент на вашата валута и парите од бонусот веднаш ќе бидат префрлени на вашата сметка. Треба да ги исполните условите за обложување за да ги исполнувате условите за повлекување и имате 30 дена од моментот на уплата за да ги исполните тие барања.

На кои игри треба да го користам бонусот?

Можете да ги користите парите од бонус онака како што сакате. Но, треба да запомните дека не секоја игра ги исполнува барањата за обложување на ист начин, па затоа треба да направите истражување пред да започнете да играте.

Како да го искористите бонусот?

Од вас зависи како ќе ги искористите парите од бонусот што ги добивате. Можете да играте безбедно и да заработите пари кои подоцна можете да ги повлечете, тоа е еден начин да го направите тоа. Другиот начин вклучува малку ризик од ваша страна. Но, повторно, ова се бесплатни пари што ги добивате од казиното, па зошто да не ја тестирате вашата среќа. Првиот избор или безбедниот начин е кога треба да победите на 3 натпревари и да добиете минимум 2,75 коефициент. Поризичниот облог е местото каде што можете да го поделите износот на вашиот бонус на 3 високоризични акумулатори кои нудат најмалку 10 според нивните шанси. Ако победите, можете да продолжите да ставате облози со висок ризик и да ги исполните вашите барања за обложување.

Може ли да користам биткоини за да ставам облози?

Биткоинот се прифаќа во казиното 1xBet. Всушност, дури и ќе бидете наградени за користење на биткоини со посебен бонус за добредојде.

Колку брзо се кредитира бонусот?

Парите од бонусот се префрлаат на вашата сметка речиси веднаш. Откако ќе го направите вашиот прв депозит, тој износ ќе биде 100% усогласен и ќе ги имате парите од бонус за неколку секунди.

Дали има достапни бонуси за играчите од Кенија?

Играчите од Кенија се прифатени во 1xBet казиното и ќе добијат 200% понуда за натпревар на нивниот прв депозит до 10.000 KES. Минималниот износ што треба да го депонирате е 122 KES, а штом ќе завршите, парите од бонус веднаш ќе бидат префрлени на вашата сметка.

Може ли да побарам бонус во Франција?

Правилата за Франција се исти како и за останатите европски земји. Ова значи дека можете да добиете 100% бонус за совпаѓање кој оди до $100 на вашиот прв депозит.

Дали е можно да пристапам до мојата сметка од друга земја?

Во случај да сте на службено патување или на одмор, сепак можете да пристапите до вашата сметка. Единствениот проблем би бил ако сте во земја која е ограничена, во тој случај, можетеНе пристапи до веб-локацијата.

Може ли да играм без да дадам доказ за мојот идентитет?

За да имате право да играте во казиното 1xBet, треба да обезбедите доказ за вашиот идентитет. Ќе треба да ја поставите вашата лична карта со вашата фотографија и сите потребни информации како вашето име и адреса. Овој процес е исто така многу важен кога подоцна ќе се обидете да направите повлекување.

Може ли да го користам промотивниот код во ограничени земји?

Се плашиме да кажеме дека не ви е дозволено да го користите промотивниот код или да ја користите веб-страницата додека сте во земја која е ограничена.

Може ли да ги повлечам моите добивки?

Сигурно можете да ги повлечете сите ваши добивки. Сè додека сте ги исполниле сите услови за обложување во случај да играте со бонус пари. Опциите за плаќање се многубројни и можете да го изберете оној кој најмногу ви одговара.

Може ли да користам Skrill или Neteller?

Neteller и Skrill се дозволени само за повлекувања. Не можете да ги користите за да направите депозит.

Дали 1xBet прифаќа играчи од Англија?

Да, можете да ја користите вашата адреса во Англија за да креирате сметка и да уживате во некои од многуте игри што ги нуди казиното.

Дали казиното поседува лиценца за комисија за коцкање?

Не, казиното не поседува лиценца за комисија за коцкање.

Дали казиното поседува лиценца за обложување?

Да, казиното 1xBet има лиценца за еИгри во Курасао.

Кој е минималниот депозит што можам да го направам?

Минималниот депозит е $1.

Дали има обложување во живо на веб-страницата?

Да, во моментов има повеќе од 50 опции за повеќето спортови.

Може ли да гледам игри во живо?

Да, можете да гледате до 4 натпревари во исто време.

Дали има достапна мобилна апликација?

Да, постои мобилна апликација за Android, iOS и Windows.

Дали има мобилна верзија на веб-страницата?

Да.

Кога веб-локацијата за прв пат започна?

Веб-страницата беше лансирана уште во 2011 година.

Дали има некакви такси за трансфер на пари?

1xBet е едно од ретките казина кои ги покриваат надоместоците за своите играчи.

Дали има некои редовни промоции во казиното 1xBet?

Да тие се. Обично ќе добивате е-пошта или текстуална порака секогаш кога има ограничена промоција за да можете да ја искористите.

Дали комбинираните облози се достапни во казиното?

Да.

Дали има достапни специјални облози?

Да.

Може ли да играм лотарија на веб-страницата за казино 1xBet?

Не, во овој момент лотаријата не е достапна.

Како можам да контактирам со поддршката за корисници?

Постојат неколку начини на кои можете да контактирате со поддршката за корисници. Можете да го направите тоа преку разговор во живо, телефон или е-пошта.

Кои документи ми се потребни за да се регистрирам во казиното?

Ќе ви треба или лична карта или пасош.

Кои информации се потребни во слотот „Издадено од“?

Тоа е местото каде што е издадена вашата лична карта или пасош.

Како можам да го внесам мојот телефонски број?

Првото нешто што треба да го внесете е кодот на државата, потоа вашиот телефонски број.

Кој е најдобриот метод за повлекување што можам да го користам?

Најдобар метод за користење е електронски паричник како Neteller или ecoPaz. Тие не само што се сигурни и доверливи, туку и трансферот е скоро моментален.

Кога стриминг 1xBet ќе биде достапен во Европа?

Немаме точни датуми за ова, но сигурни сме дека тоа ќе се случи во блиска иднина.

Како да контактирате со казиното?

Најбрзиот начин за контакт со казиното е преку разговор во живо. Други достапни опции се е-пошта и телефон. Можете да испратите е-пошта до info@1xbet.com или јавете се на +44 127 325-69-87

Дали треба да го користам промотивниот код при регистрацијата?

Да, можете да го користите вашиот промотивен код при регистрација и ќе добиете до 130 долари.

1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор
2022-11-21

1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор

Најубавуваниот светски фудбалер Дани Алвеш сега е со 1xBet. Дани Алвеш станува амбасадор на доверливата обложувалница.

1xBet вети 1 милион евра хуманитарна помош за Украина
2022-04-05

1xBet вети 1 милион евра хуманитарна помош за Украина

1xBet, глобална обложувалница и технолошка компанија со седиште во Кипар, има направено а Донација од 1 милион евра во добротворни цели и хуманитарни организации како одговор на растечката хуманитарна криза во Украина. 

5 причини зошто 1xBet може да биде најдоброто онлајн казино досега
2021-11-24

5 причини зошто 1xBet може да биде најдоброто онлајн казино досега

Ајде да се соочиме; Од стотиците, ако не илјадници врвни онлајн казина таму, за неискористеното око, сите тие може да изгледаат нешто слично, и може да биде тешко да се направи разлика помеѓу нив.

1xBet во трка за три EGR награди
2021-01-21

1xBet во трка за три EGR награди

Провајдер на игри и онлајн казино 1xBet би можел да добие три главни награди во 2021 година по номинацијата во три категории на изданието на виртуелните награди EGR Nordics за 2021 година. Компанијата доби номинации во категориите „Најдобра маркетинг кампања“, „Најдобар оператор за спортско обложување“ и „Најдобар мобилен оператор“.