1xBet Преглед 2024 - Games

1xBetResponsible Gambling
CASINORANK
9.2/10
БонусБонус за добредојде до 1500 € + 150 бесплатни вртења
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
1xBet is not available in your country. Please try:
Games

Games

Слот игри: Широк опсег на опции

Кога станува збор за слот игрите, 1xBet нуди импресивна разновидност што ќе ве забавува со часови. Со стотици наслови за избор, има по нешто за секого. Од класични машини за овошје до модерни видео слотови со неверојатна графика и извонредни теми, сигурно ќе најдете игра што одговара на вашиот вкус.

Извонредните наслови вклучуваат популарни опции како Starburst, Gonzo's Quest и Book of Dead. Овие игри се познати по нивните возбудливи карактеристики на игра и потенцијалот за големи победи. Без разлика дали претпочитате едноставни слотови со три тркала или посложени слотови со пет тркала со повеќе линии за плаќање, 1xBet ве покрива.

Игри на маса: класични омилени на вашите прсти

Ако игрите на маса се повеќе во ваш стил, 1xBet има голем избор на располагање. Можете да ја испробате вашата среќа во класиците како Блек Џек и Рулет во различни варијации. Без разлика дали претпочитате брза акција на американски рулет или стратешка игра на европски блек џек, постои игра што ќе одговара на вашите преференции.

Уникатни и ексклузивни игри

Покрај заедничките понуди за казино, 1xBet обезбедува и неколку уникатни и ексклузивни игри што нема да ги најдете на друго место. Овие специјални игри додаваат дополнителен слој на возбуда во вашето искуство со игри и ви даваат шанса да пробате нешто ново.

Кориснички интерфејс за беспрекорно играње

Платформата за игри обезбедена од 1xBet обезбедува непречено корисничко искуство со својот интуитивен интерфејс. Навигацијата низ различните категории на игри е лесно, што ви овозможува брзо да ги пронајдете вашите омилени игри без никаква мака. Платформата е оптимизирана и за мобилни уреди, така што можете да уживате во играњето во движење каде и да сте.

Прогресивни џекпот и турнири

За оние кои бараат уште поголеми возбудувања и награди, 1xBet нуди прогресивни џекпот и турнири. Тие им даваат можност на играчите да освојат огромни парични награди додека се натпреваруваат против други. Внимавајте на овие возбудливи настани и искористете ги вашите шанси да станете голем победник.

Добрите и лошите страни на разновидноста на играта

Добрите страни:

 • Широк спектар на слот игри со истакнати наслови
 • Достапни се класични игри на маса како Блек Џек и Рулет
 • Уникатни и ексклузивни игри за дополнителна возбуда
 • Кориснички интерфејс за беспрекорно искуство со игри
 • Прогресивни џекпот и турнири за поголеми награди

Конс:

 • Некои играчи може да претпочитаат поголем избор на игри на маса

Генерално, 1xBet нуди разновидна разновидност на игри што одговара на различни преференци. Без разлика дали уживате да ги вртите ролните на автоматите или да ги тестирате вашите вештини на игри на маса, ќе најдете многу опции за да ве забавуваат. Корисничкиот интерфејс обезбедува непречено искуство со игри, додека прогресивните џекпот и турнирите додаваат дополнителна возбуда. Иако изборот на игри на маса може да се прошири, целокупната разновидност на игри во 1xBet е импресивна.

1xBet нуди широк спектар на игри кои се грижат за различни преференци и интереси. Без разлика дали сте љубител на класични казино игри како блек џек, рулет и бакара, или претпочитате адреналински наплив на спортско обложување, 1xBet има по нешто за секого. Во нашите претстојни делови, ќе ве запознаеме со импресивна низа игри на 1xBet, обезбедувајќи ви сеопфатен преглед на возбудливите опции што ви се достапни. Затоа, останете во тек додека се нурнуваме во воодушевувачкиот свет на игрите на 1xBet и истражувајте ја обемната листа на игри на 1xBet која сигурно ќе ве забавува со часови.

слотови

Во казиното 1xBet можете да најдете онлајн видео слот игри од различни провајдери како што се Microgaming, NetEnt, Playtech и QuickSpin. Ова значи дека можете да најдете некои од најпопуларните онлајн игри на 1xBet како Mega Moolah, Immortal Romance, Starburst или Gonzo's Quest во нивното портфолио.

Односот на исплата во казиното е навистина висок, така што ако изберете да играте овде, можете да добивате редовно. И не само тоа, штом ќе биде објавена игра, можете да ја најдете на веб-страницата на 1xBet Казино.

Можете да најдете 1xBet казино игри од следниве провајдери:

 • Amatic Industries слотови
 • Бетсофт Слот машини
 • Слот машини GameArt
 • Слот машини LuckyStreak
 • Microgaming слотови
 • Net Entertainment Slots
 • Play'n GO слотови
 • iSoftBet слотови
 • Слот машини Red Rake Gaming
 • Слотови за игри во подем
 • Booongo слотови
 • Слот машини Fugaso
 • Habanero Systems слотови
 • Spadegaming слотови
 • Wazdan слотови
 • Слот машини Wazdan
 • BGAMING слотови
 • Evoplay забавни слотови

Бакара

Baccarat е многу популарна игра која лесно се учи. Имате три опции кога станува збор за ставање облози. Можете да се обложувате на „играч“, „банкар“ или „вратоврска“. Минималниот и максималниот износ на влогот се одредуваат пред натпреварот.

Не ви е дозволено да ставате облози на „играч“ и „банкар“ истовремено. Откако ќе се одлучите за видот на облогот што сакате да го ставите и износот што сакате да го обложите, можете да притиснете „Поделете картички“ и и играчот и банкарот ќе добијат по 2 карти.

Победник е страната која ќе добие најголем број на поени. Ако рацете на играчот и банкарот се врзуваат, тогаш облогот „вратоврска“ е победник.

Постојат неколку ситуации кога се дели трета карта:

 • Кога играчот ќе добие две картички со вредност помеѓу 0 и 5 поени
 • Кога банкарот ќе добие рака од две картички вредни помеѓу 0 и 5 поени, а играчот не добил трета картичка
 • Кога банкарот ќе одлучи да добие трета картичка во зависност од картичките на играчот.

Секој пат кога вредноста на раката е 10 или повеќе, се брои само последната цифра. На пример, ако имате две карти 6 и 7 кои изнесуваат 13, десет се занемаруваат, а раката ќе се брои како 3.

Опциите за исплата се како што следува:

 • Кога се обложувате на „плеер“, исплатата е 2:1
 • Кога се обложувате на „банкар“, исплатата е 1,95:1
 • Кога се обложувате на „вратоврска“, исплатата е 8:1

Можете да видите дека „вратоврска“ е облогот што има највисок сооднос на исплата, но во исто време ова е и поризичниот облог.

Блек Џек

Блек Џек е вообичаена казино игра, а позната е и како 21. Главната причина поради која оваа игра е толку популарна е тоа што е толку лесна за играње. Блек Џек е исто така една од најпопуларните игри на 1xBet.

Победник е тој што има карти кои се вкупно 21 или најблиску до 21. Картите помеѓу 2 и 10 имаат иста вредност, кецовите можат да бидат 1 или 11, а бројките имаат вредност 10.

Играта започнува со 2 карти кои ќе бидат прикажани за да можат сите учесници да ги видат, додека дилерот добива две карти каде едната од картите е свртена надолу. Откако играчот ќе ја види својата картичка, има 4 опции: погоди, застане, подели или двојно надолу.

 • Удри – Да „Погоди“ значи да побараш друга картичка.
 • Застанете – „Застанете“ значи да го задржите вашиот вкупен износ и да го завршите вашиот ред. Оваа опција е корисна кога имате карти кои се блиску до 21, ако прескокнете 21 година.
 • Подели – Да се ​​„Сплит“ во блек џек значи дека ви биле поделени две идентични карти и сакате да ги поделите во посебни раце и можете да побарате нова втора карта за секоја.
 • Двојно надолу – „Двоен надолу“ е еден од највозбудливите потези во блек џек. Овој облог ви овозможува да го удвоите вашиот облог во средината на раката во замена за една дополнителна картичка. Ова е исто така многу ризичен потег бидејќи ако добиете ниска карта не можете повторно да погодите.

Рулет

Рулетот се игра на маса за рулет, која се состои од тркало и област за обложување. Тркалото содржи црни и црвени џебови нумерирани од 1 до 36 и еден зелен џеб со број 0. Сите облози се направени пред почетокот на играта и секоја табела има минимален и максимален износ на облог.

За да поставите облог, треба да повлечете чип со саканата вредност во областа за обложување. За да го откажете облогот треба да притиснете „Отстрани ги сите чипови“. Откако ќе ја донесете вашата одлука и ќе го ставите вашиот облог, треба да кликнете на копчето за центрифугирање.

Тркалото и топката ќе се вртат во спротивни насоки и топката ќе слета во еден џеб. Ако сте го предвиделе вистинскиот џеб со вашиот облог, тогаш вие сте победник.

Облози и шанси за рулет

Директно облогот е кога ќе се обложите на кој било број. Шансите за предвидување на овој облог се 2,63%, а исплатата е 35:1.

Сплит Бет е кога се обложувате на два соседни броја со ставање чип на линијата што ги дели двата броја. Шансите да се предвиди исходот е 5,26%, а исплатата е 17:1.

Уличен облог е кога се обложувате на низа броеви, на пример 7, 8 и 9, или 14, 15 и 16. Шансите да се предвиди овој облог е 8,11%, а исплатата е 11:1.

Залог во агол е кога ќе се обложите на четири броја. Можете да го направите ова со поставување на чип на аголот на сите четири броеви. Шансите за предвидување на овој облог се 10,53%, а исплатата е 8:1.

Double Street Bet е кога се обложувате на два реда од еден број, вкупно 6 броеви. Шансите за предвидување на овој облог се 16,22%, а исплатата е 8:1.

Кошница е кога се обложувате на пет броја. Овој облог е достапен само во Американски рулет и им овозможува на играчите да се обложуваат на нула, двојна нула, 1, 2 и 3. Шансите да се предвиди овој облог се 13,16, а исплатата е 6:1.

Сите овие се внатрешни облози и имаат помали шанси за победа, но исплатите се многу подобри. Од друга страна, има играчи кои сакаат да играат на сигурно, па ги претпочитаат надворешните облози. Тука има 3 различни облози, а тие се како што следува:

 • Црвено/Црно обложување е кога се обложувате на бојата и шансите да го предвидите овој облог се 48,60%, а исплатата е 1:1.
 • Парни/непарни облози е кога ставате облог на парни или непарни броеви. Повторно, шансите да се предвиди овој облог се навистина високи, и тие одат до 48,60% и исплатата е 1:1.
 • Ниски/Високи облози е кога ќе се обложите на ниски броеви, од 1 до 18, и кога ќе се обложите на високи броеви, од 19 до 36. Шансите да се предвиди овој облог се 48,60%, а исплатата е 1:1 .

Спортско обложување

Ако се занимавате со спортско обложување, тогаш Казиното 1xBet е најдобриот избор за вас. Вие не само што можете да се обложувате на вашата омилена игра, туку можете и да разговарате со вашите колеги и можеби да добиете некои препораки и совети. Дури и почетниците нема да имаат проблем да ставаат облози бидејќи нивната веб-страница обезбедува детални правила и упатства.

Ако сте љубител на 1xBet, веруваме дека би сакале и 22bet. Прочитајте го нашиот преглед на 22bet денес.

Кои спортови и настани се нудат за обложување?

Постојат бројни можности за обложување кои ќе ги остават без зборови и најпребирливите клиенти. Можете да ставате облози на фудбал, хокеј на мраз, бокс, велосипедизам само за да наведете некои.

Казиното 1xBet нуди широк избор на настани и брза и сигурна обработка на облози. Можете да се обложувате големи на некои од најпопуларните настани со највисоки достапни шанси.

Во денешно време, можете да се обложувате 24/7 благодарение на Интернет. Значи, ако верувате дека можете да го предвидите исходот, добредојдени сте да се обложите во 1xBet казиното.

Топ 5 онлајн блек џек казина во 2024
2023-08-21

Топ 5 онлајн блек џек казина во 2024

Ако сте уморни од играње и жив Блек Џек и вистински Блек Џек во вистински казина, веројатно треба да пробате онлајн Блек Џек. Играњето Блек Џек онлајн наместо неговите други видови има многу предности. Ќе добиете многу подобри приноси бидејќи чини помалку да водите игра на онлајн Блек Џек, ќе уживате во бесплатните обиди, имате различни опции за избор и многу повеќе. 

1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор
2022-11-21

1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор

Најубавуваниот светски фудбалер Дани Алвеш сега е со 1xBet. Дани Алвеш станува амбасадор на доверливата обложувалница.

1xBet вети 1 милион евра хуманитарна помош за Украина
2022-04-05

1xBet вети 1 милион евра хуманитарна помош за Украина

1xBet, глобална обложувалница и технолошка компанија со седиште во Кипар, има направено а Донација од 1 милион евра во добротворни цели и хуманитарни организации како одговор на растечката хуманитарна криза во Украина. 

5 причини зошто 1xBet може да биде најдоброто онлајн казино досега
2021-11-24

5 причини зошто 1xBet може да биде најдоброто онлајн казино досега

Ајде да се соочиме; Од стотиците, ако не илјадници врвни онлајн казина таму, за неискористеното око, сите тие може да изгледаат нешто слично, и може да биде тешко да се направи разлика помеѓу нив.