1xBet - Live Casino

Age Limit
1xBet
1xBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Live Casino

Во казиното 1xBet можете да најдете огромен избор на игри, вклучувајќи рулет со ниски, средни и високи ограничувања, блек џек, покер и варијанти на бакара. Има близу 100 игри во живо категоризирани во различни групи.

Минималните и максималните облози варираат од натпревар до натпревар. На пример, можете да играте Блек Џек со минимален облог од $10 и максимален облог од $5000. Од друга страна, можете да изберете неограничен Блек Џек и да ставате облози до 1$.

Ако сте љубител на игри со лотарија, можете да играте Bet on Numbers или Keno.

Љубителите на рулет можат да уживаат во многу реалистична игра која започнува со облози од 0,20 долари.

Она што го прави казиното Live Dealer толку популарно е фактот што можете да уживате во реалните игри и да гледате играчи кои се физички присутни во казиното и ставаат облози на иста маса како и вие.

Кои игри во живо можам да ги играм на 1xBet?

Можете да најдете игри во живо од други оператори, вклучувајќи:

Ho Gaming, Bingo Boom, GamePlay, Authentic Gaming, Evolution Gaming, Pragmatic Play, Super Spade, Live Euro Roulette, Ezugi, BetConstruct, Lucky Streak, SA Gaming, Asia Gaming, Vivo Gaming, XPG, Dream Games, Fazi и Virginia Live казино.

ТВ игрите, од друга страна, се ставени во посебна категорија и во нив има преноси во живо од TV Bet, Ezugi и LIW. Ново извлекување на лото има на секои 1,3,7 и со разлика од 10 минути. Ова значи дека без разлика која е вашата временска зона, секогаш можете да најдете нова лото игра во која ќе учествувате.

Ограничувањата за обложување зависат од операторот, но сигурно можете да го најдете оној што одговара на вашите преференции.

На пример, ако сте во групата со високи ролки, можете да најдете игри што почнуваат од 500 долари и достигнуваат до 2500 долари. И, ако уживате да играте игри со ниски ограничувања, можете да најдете такви што почнуваат од 0,10 долари и достигнуваат до 1 долари.

Блек Џек во живо

Блек Џек е многу популарна игра и варијантата на NetEnt е строго за високи ролки. Еден облог може да достигне и до 5000 долари.

Играта се игра со 6 палуби и само 7 играчи можат да играат одеднаш.

Блек Џек во живо доаѓа со одредени правила како што се:

 • Натпреварот плаќа 3:2
 • Дилерот стои на сите 17-ки
 • Играчот може да се удвои на која било карта
 • Играчот може да подели карти со иста вредност
 • По поделбата на кецовите, играчот може да добие само една карта за секоја поделена рака.
 • Доколку дилерот`Од прва рака се Асови, играчот може да купи осигурување кое е 50% од вредноста на нивниот првичен влог.
 • Функцијата Дури и пари ви овозможува можност да прифатите исплата 1:1 во случај да имате Блек Џек и дилерот да се покаже како Аце.

Можете да ја видите статистиката на последните 10 раце на дилерот што навистина може да ви помогне во процесот на донесување одлуки за вашиот следен потег.

Рулет во живо

Има многу игри со рулет достапни во казиното 1xBet. Некои од најпопуларните варијанти доаѓаат од Evolution и Authentic.

Обично уживаме во наслови како Lightning Roulette, Roulette Oracle и Roulette Portmaso, но можете да го проверите портфолиото на достапни игри и да ја пронајдете варијантата што ја претпочитате.

Бакара во живо

Baccarat е совршена игра за играчи кои сакаат игри со карти, но не сакаат да научат опширни правила и различни стратегии. Baccarat е дефинитивно најлесната игра што можете да ја играте и да заработите пари на пат. Некои од најпопуларните варијанти вклучуваат:

 • Baccarat змеј тигар
 • Бакара Супер 6
 • Бакара злато
 • Quenco казино Baccarat
 • Турбо Бакара
 • Тема Бакара

Има уште многу, а вие имате слобода да го изберете оној што навистина ви се допаѓа.

Обложување во живо

Обложувањето во живо е во основа ставање облози само неколку моменти по почетокот на натпреварот. Не треба многу да размислувате кога станува збор за вакво обложување, само направете го вашето предвидување и потпирајте се на вашата среќа.

Секој ден, можете да се обложувате во живо на повеќе од илјада настани. Секој спорт што можете да го замислите е вклучен во делот LIVE на казиното. Тоа значи дека можете да се обложувате на фудбалски натпревари, ватерполо, бокс, бејзбол, само да наведете некои.

Ставањето облог е многу едноставно

Една од главните предности кога станува збор за обложување во живо е тоа што можете да заработите големи пари за краток временски период. Фактот дека можете да ставите облог непосредно пред да заврши натпреварот е многу погодно.

Ова значи дека можете да го анализирате натпреварот, да гледате како оди играта и да се обложите. Ова е многу различно од кога треба да се обложите пред да започне натпреварот.

Каде да се стави облог?

Веб-страницата на 1xBet Casino е многу лесна за навигација, така што нема да имате никакви проблеми кога ќе одлучите да поставите облог. Треба само да го изберете најзгодниот метод за вас и да го пронајдете настанот на кој сакате да се обложите.

Total score9.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Англиски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Холандски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (78)
Јапонски јен
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Бурундиски франци
Венецуелски боливари
Виетнамски донг
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Кувајски динари
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Мозамбиски метикали
Молдавски леу
Нигериски наири
Нови тајвански долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Угандански шилинзи
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Филипински пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (181)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Франција
Хаити
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (76)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
French Roulette Gold
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Fashion Punto Banco
Live Grand Roulette
Live Multiplayer Poker
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКарибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Скијање
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложувањеТексас Холдем
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (91)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
VisaWallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (27)