1xBet Преглед на казино - Responsible Gaming

1xBetResponsible Gambling
CASINORANK
9.2/10
БонусБонус за добредојде до 1500 € + 150 бесплатни вртења
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
1xBet is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Коцкањето треба да се смета како забавна активност наместо како извор на приход. Но, во некои случаи, луѓето го забораваат тоа и лесно стануваат зависни. Коцкањето е проблем, вистински проблем кој е поврзан со проблеми со менталното здравје како депресија и анксиозност. Подоцна може да влијае на секој аспект од животот на една личност.

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу.

Дали 1xBet е одговорно казино?

Дали 1xBet е одговорно казино?

Во казиното 1xBet тие се грижат за своите клиенти и прават се што е во нивна моќ за да ги забавуваат играчите во секое време, истовремено обезбедувајќи дека нивните клиенти одговорно ја користат веб-локацијата. На пример, тие ги рекламираат своите производи, но не ги таргетираат младите на пример.

Малолетното коцкање е кривично дело - во казиното 1xBet на малолетниците не им е дозволено да креираат сметка, па затоа не можат да ставаат облози.

Верни на нивните клиенти – во казиното 1xBet тие навистина користат рекламирање како начин за промовирање на своите производи, но нивните кампањи не се погрешни. На пример, тие навистина велат дека можете да победите многу ако играте некои од нивните игри, но треба да знаете дека тоа е двојно остро сечило, што значи дека постои голема можност да изгубите.

Користете софтвер кој ќе го ограничи пристапот до коцкање како NetNanny или Cyber Patrol. Особено внимателни треба да бидат луѓето кои споделуваат компјутери со малолетни деца.

Тест за самооценување

Тест за самооценување

На луѓето кои имаат проблеми со коцкањето често им е тешко да признаат дека навистина имаат проблем. Тестот за самооценување е направен особено поради таа причина. Тука нема правилен или погрешен одговор. Треба само да бидете искрени кон себе и да откриете дали имате проблем или не:

 • Дали трошите пари неконтролирано на непотребни работи?
 • Дали позајмувате пари за да се коцкате или во најлошото сценарио, дали крадете пари за да се коцкате?
 • Дали поминувате помалку време со семејството и пријателите?
 • Дали ви е навредливо кога некој ќе каже нешто за вашето однесување на коцкање?
 • Дали постојано размислувате за коцкање?
 • Дали трошите помалку време на други работи што ви се допаѓаат, освен коцкање?
 • Дали лажете за да ја прикриете сумата на пари што ја трошите на коцкање?

Ако вашиот одговор е „да“ на три или повеќе прашања, тогаш треба да размислите да направите некои промени во врска со вашата навика за коцкање.

Никогаш не е доцна да признаете дека имате зависност без разлика во која фаза сте. Во 1xBet казиното тие го ценат секој клиент подеднакво и ако знаат дека некој се бори со нивната зависност, ќе се обидат со се за да му помогнат.

Се надеваме дека овие информации ќе ви бидат корисни дури и пред да започнете со коцкање и на тој начин можете да го намалите ризикот од развој на зависност:

 • Не гледајте на коцкањето како главен извор на приход.
 • Поставете временски ограничувања и ограничувања на пари.
 • Не се коцкајте кога сте под дејство на алкохол или дрога.
 • Не се коцкајте кога сте депресивни.
 • Не се коцкајте со парите што не можете да си дозволите да ги изгубите.
 • Никогаш не бркајте ги вашите загуби.
Самоисклучување

Самоисклучување

Во 1xBet Казино тие ви нудат политика за самоисклучување што ви овозможува да ја затворите вашата сметка или да ги ограничите вашите активности за коцкање на минимум шест месеци.

Откако ќе изберете самостојно да ја исклучите вашата сметка, таа ќе биде затворена и нема да можете да ја користите до истекот на избраниот период. По истекот на периодот на самоисклучување, можете да контактирате со поддршката за корисници за дополнителна помош.

Можете да поставите максимален износ, а штом ќе го достигнете вашиот лимит, нема да можете да ставате повеќе облози. Само запомнете дека секоја промена ќе се реализира само 24 часа по последното ажурирање.

За време на периодот на самоисклучување, не ви е дозволено да отворате други сметки. Компанијата нема да преземе никаква одговорност доколку продолжите да се коцкате под друга адреса и име.

1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор
2022-11-21

1xBet соработува со Дани Алвеш за да стане амбасадор

Најубавуваниот светски фудбалер Дани Алвеш сега е со 1xBet. Дани Алвеш станува амбасадор на доверливата обложувалница.

Топ 5 онлајн блек џек казина во 2022 година
2022-11-12

Топ 5 онлајн блек џек казина во 2022 година

Ако сте уморни од играње и жив Блек Џек и вистински Блек Џек во вистински казина, веројатно треба да пробате онлајн Блек Џек. Играњето Блек Џек онлајн наместо неговите други видови има многу предности. Ќе добиете многу подобри приноси бидејќи чини помалку да водите игра на онлајн Блек Џек, ќе уживате во бесплатните обиди, имате различни опции за избор и многу повеќе. 

1xBet вети 1 милион евра хуманитарна помош за Украина
2022-04-05

1xBet вети 1 милион евра хуманитарна помош за Украина

1xBet, глобална обложувалница и технолошка компанија со седиште во Кипар, има направено а Донација од 1 милион евра во добротворни цели и хуманитарни организации како одговор на растечката хуманитарна криза во Украина. 

5 причини зошто 1xBet може да биде најдоброто онлајн казино досега
2021-11-24

5 причини зошто 1xBet може да биде најдоброто онлајн казино досега

Ајде да се соочиме; Од стотиците, ако не илјадници врвни онлајн казина таму, за неискористеното око, сите тие може да изгледаат нешто слично, и може да биде тешко да се направи разлика помеѓу нив.