1xBet Преглед на казино - Responsible Gaming

Age Limit
1xBet
1xBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Коцкањето треба да се смета како забавна активност наместо како извор на приход. Но, во некои случаи, луѓето го забораваат тоа и лесно стануваат зависни. Коцкањето е проблем, вистински проблем кој е поврзан со проблеми со менталното здравје како депресија и анксиозност. Подоцна може да влијае на секој аспект од животот на една личност.

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу.

Дали 1xBet е одговорно казино?

Во казиното 1xBet тие се грижат за своите клиенти и прават се што е во нивна моќ за да ги забавуваат играчите во секое време, истовремено обезбедувајќи дека нивните клиенти одговорно ја користат веб-локацијата. На пример, тие ги рекламираат своите производи, но не ги таргетираат младите на пример.

Малолетното коцкање е кривично дело - во казиното 1xBet на малолетниците не им е дозволено да креираат сметка, па затоа не можат да ставаат облози.

Верни на нивните клиенти – во казиното 1xBet тие навистина користат рекламирање како начин за промовирање на своите производи, но нивните кампањи не се погрешни. На пример, тие навистина велат дека можете да победите многу ако играте некои од нивните игри, но треба да знаете дека тоа е двојно остро сечило, што значи дека постои голема можност да изгубите.

Користете софтвер кој ќе го ограничи пристапот до коцкање како NetNanny или Cyber Patrol. Особено внимателни треба да бидат луѓето кои споделуваат компјутери со малолетни деца.

Тест за самооценување

На луѓето кои имаат проблеми со коцкањето често им е тешко да признаат дека навистина имаат проблем. Тестот за самооценување е направен особено поради таа причина. Тука нема правилен или погрешен одговор. Треба само да бидете искрени кон себе и да откриете дали имате проблем или не:

 • Дали трошите пари неконтролирано на непотребни работи?
 • Дали позајмувате пари за да се коцкате или во најлошото сценарио, дали крадете пари за да се коцкате?
 • Дали поминувате помалку време со семејството и пријателите?
 • Дали ви е навредливо кога некој ќе каже нешто за вашето однесување на коцкање?
 • Дали постојано размислувате за коцкање?
 • Дали трошите помалку време на други работи што ви се допаѓаат, освен коцкање?
 • Дали лажете за да ја прикриете сумата на пари што ја трошите на коцкање?

Ако вашиот одговор е „да“ на три или повеќе прашања, тогаш треба да размислите да направите некои промени во врска со вашата навика за коцкање.

Никогаш не е доцна да признаете дека имате зависност без разлика во која фаза сте. Во 1xBet казиното тие го ценат секој клиент подеднакво и ако знаат дека некој се бори со нивната зависност, ќе се обидат со се за да му помогнат.

Се надеваме дека овие информации ќе ви бидат корисни дури и пред да започнете со коцкање и на тој начин можете да го намалите ризикот од развој на зависност:

 • Не гледајте на коцкањето како главен извор на приход.
 • Поставете временски ограничувања и ограничувања на пари.
 • Не се коцкајте кога сте под дејство на алкохол или дрога.
 • Не се коцкајте кога сте депресивни.
 • Не се коцкајте со парите што не можете да си дозволите да ги изгубите.
 • Никогаш не бркајте ги вашите загуби.

Самоисклучување

Во 1xBet Казино тие ви нудат политика за самоисклучување што ви овозможува да ја затворите вашата сметка или да ги ограничите вашите активности за коцкање на минимум шест месеци.

Откако ќе изберете самостојно да ја исклучите вашата сметка, таа ќе биде затворена и нема да можете да ја користите до истекот на избраниот период. По истекот на периодот на самоисклучување, можете да контактирате со поддршката за корисници за дополнителна помош.

Можете да поставите максимален износ, а штом ќе го достигнете вашиот лимит, нема да можете да ставате повеќе облози. Само запомнете дека секоја промена ќе се реализира само 24 часа по последното ажурирање.

За време на периодот на самоисклучување, не ви е дозволено да отворате други сметки. Компанијата нема да преземе никаква одговорност доколку продолжите да се коцкате под друга адреса и име.

Total score9.2
Добрите
+ Високо ролери казино
+ Се играше во многу земји
+ Најдобар избор на облози
+ Голем избор на игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Англиски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Холандски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (78)
Јапонски јен
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Бурундиски франци
Венецуелски боливари
Виетнамски донг
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Кувајски динари
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Мозамбиски метикали
Молдавски леу
Нигериски наири
Нови тајвански долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Угандански шилинзи
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Филипински пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (181)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Франција
Хаити
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (76)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
French Roulette Gold
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Fashion Punto Banco
Live Grand Roulette
Live Multiplayer Poker
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКарибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Скијање
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложувањеТексас Холдем
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (92)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Samsung Pay
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
VisaWallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (27)