1xBet Преглед на казино - Withdrawals

Age Limit
1xBet
1xBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Withdrawals

Нема подобро чувство од тоа кога заработувате вистински пари додека ја играте вашата омилена игра. Следниот чекор очигледно би бил повлекување. 1xBet казино понуди сигурни начини на плаќање.

Пред да направите повлекување, треба да ги потврдите вашите лични податоци со испраќање копија од вашиот пасош или лична карта. Во некои случаи, казиното ќе бара и фотографија од банкарска картичка.

Како да направите повлекување?

Можете да започнете со повлекување со одење на копчето „Лична сметка“ и изберете „Повлекување средства“. Ако го избравте системот MIR, тогаш, во тој случај, треба да пополните посебен формулар со овие информации:

 • Износ на повлекување
 • Број на картичка и име на нејзиниот сопственик
 • Детали за пасош
 • Домашна адреса и телефонски број

Кога станува збор за Visa картичката, треба да го вклучите бројот, телефонскиот број и името на сопственикот на картичката. За Маестро само бројот на картичката и рокот на траење.

Во случај да имате некои проблеми при повлекувањето, можете да ја контактирате поддршката за корисници и таа ќе ве води низ процесот.

Најдобар начин за повлекување средства е со користење на е-паричници. Тие не се толку барани и се што треба да направите е да направите сметка користејќи ја вашата е-пошта. Уште повеќе, префрлање на вашите пари на Yandex. Парите се толку лесни и има 0% провизија.

Време на повлекување

Времето на повлекување зависи од методот што го користите за да ги уплатите вашите добивки. Ако користите е-паричници, времето за повлекување е обично 24 часа или помалку. Ако користите кредитна или дебитна картичка, времето за повлекување е помеѓу 3 и 5 дена. Ако користите банкарски трансфер, времето за повлекување е помеѓу 1 и 5 дена.

Бонус за повлекување

За да направите повлекување, треба да ги исполните сите барања на секој облог. Откако ќе завршите со превртување на бонусот, можете да ги соберете средствата на вашата сметка.

Кога станува збор за повлекување, постојат многу методи што можете да ги користите.

Банкарски картички

 • Виза
 • Mastercard
 • Маестро

Е-паричници

 • WebMoney
 • QIWI
 • Скрил
 • Б-плаќање
 • Совршени пари
 • Светот на тенкови
 • Светот на воените бродови
 • Светот на воените авиони
 • Вкредитори
 • Џетон паричник
 • Пајдуња
 • Експрес унија Камерун
 • Кешмал
 • Runpay Wallet
 • FastPay
 • Sticpay
 • Paynet

Мобилни плаќања

 • Beeline
 • МТС
 • Tele2
 • Мегафон
 • Тателеком
 • МЦ Украина
 • LifeCell
 • Аиртел
 • Динарак
 • М-Бир
 • CBE
 • М-Песа Кенија
 • Рејкеш

Платежни системи

 • Нетлер
 • ecoPayz
 • Плаќач

Терминали за самопослужување

 • Кредитори на PBC

Интернет банкарство

 • Приват24
 • Локален банкарски трансфер
 • Кина UnionPay банка
 • ECOBANQ
 • Поларис банка

Припејд картички

 • Астро платежна картичка
 • Ваучер Paycasa

Банкарски трансфер

 • Локален индонезиски БТ
 • Локален малезиски БТ
 • Локален тајландски БТ
 • Локален виетнамски БТ
 • Екобанка
 • Пристап до банка
 • Пристап до банка PLC (дијамант)
 • Херитиџ банка
 • Зенит банка
 • FCMB
 • УБА
 • Првата банка
 • Фиделити банка
 • Кистоун банка
 • GTB
 • Станбиќ IBTC банка
 • Стандардна чартер банка
 • Стерлинг банка
 • Банка на Унијата
 • Унити банка
 • Вема банка
 • Џаиз банка
 • СитиБанка
 • Enterprise Bank
 • Сепа
 • Доверба за плаќање88
 • Анинда банка Хавалеси
 • Акили Хавале

Криптовалута

 • Биткоин
 • Лајткоин
 • Dogecoin
 • Цртичка
 • Етереум
 • ZCash
 • Игра Кредити
 • НЕМ
 • Бајтекоин
 • ДигиБајт
 • Биткоин злато
 • Биткоин Кеш
 • QTUM
 • СТРАТИС
 • Бран
 • Монета од американски долари
 • Тетер
 • ТРОН
 • Bitshares
 • Е-ВАУЧЕРИ
 • ПС Ваучер
 • Е-ваучер Perfect Money

Валута

Ова се следните валути кои се прифатени во 1xBet казиното за повлекување:

 • Новозеландски долари
 • Узбекистан Сом
 • Ирански риали
 • Конго франци
 • Македонски денари
 • Анголски Кванзас
 • Индонезиски рупии
 • Мексикански пезоси
 • Филипински пезоси
 • Грузиски Ларис
 • Бурундиски франци
 • Чилеански пезоси
 • Бугарска Лева
 • Тајландски Бах
 • Чешка коруни
 • Јужноафрикански ранд
 • Норвешка круна
 • Бразилски Реал
 • Кениски шилинзи
 • Индиски рупии
 • Марокански дирами
 • романски Леи
 • туниски динари
 • српски динари
 • Белоруски рубли
 • Танзански шилинзи
 • боливиски Боливијанос
 • јапонски јен
 • Омански Риали
 • виетнамски Донг
 • Египетски фунти
 • Уругвајски пезоси
 • Венецуелски боливари
 • Малезиски Рингити
 • Азербејџански Манати
 • Молдавски Леи
 • Украински гривни
 • евра
 • американски долари
 • Ерменски драми
 • Уганда шилинзи
 • Перуански Nuevos Soles
 • Колумбиски пезоси
 • парагвајски гуарани
 • австралиски долари
 • Нигериски Наира
 • Британски фунти
 • Долари од Хонг Конг
 • Унгарски форинти
 • Гана Cedis
 • Кувајтски динари
 • Катарски риали
 • Алжирски динари
 • Мозамбика Метикалс
 • Јордански динари
 • швајцарски франци
 • турска лира
 • Бангладешки Такас
 • исландски круни
 • Нови тајвански долари
 • Сингапурски долари
 • полски злоти
 • Аргентински пезоси
 • Хрватски куни
 • Израелски Нов Шекели
 • Кинески јуани
 • Етиопјанец Бирс
 • Канадски долари
 • Судански фунти
 • Бахреински динари
 • Албански Лека
 • Казахстански Тенгес
 • Саудиски риали
 • шведски круни
 • Јужнокорејски Вон
 • Замбиски квачас
Total score9.2
Добрите
+ Високо ролери казино
+ Се играше во многу земји
+ Најдобар избор на облози
+ Голем избор на игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Англиски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Холандски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (78)
Јапонски јен
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Бурундиски франци
Венецуелски боливари
Виетнамски донг
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Кувајски динари
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Мозамбиски метикали
Молдавски леу
Нигериски наири
Нови тајвански долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Угандански шилинзи
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Филипински пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (181)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Франција
Хаити
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (76)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
French Roulette Gold
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Fashion Punto Banco
Live Grand Roulette
Live Multiplayer Poker
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКарибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Скијање
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложувањеТексас Холдем
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (92)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Samsung Pay
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
VisaWallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (27)