20bet Преглед 2024 - FAQ

20betResponsible Gambling
CASINORANK
7.78/10
БонусБонус $120 + 120 бесплатни вртења
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
20bet is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Какви видови игри нуди 20bet? Во 20bet, ќе најдете широк спектар на игри кои одговараат на вкусот на секој играч. Тие нудат широк избор на слотови, вклучувајќи класични слотови, видео слотови и прогресивни слотови за џекпот. Ако игрите на маса се повеќе во ваш стил, можете да уживате во класиците како блек џек, рулет, бакара и покер. Дополнително, тие имаат дел за казино во живо каде што можете да играте со вистински дилери за извонредно искуство.

Како да се игра во казиното 20Bet?

Ако сакате да погледнете што нуди казиното, можете лесно да го направите тоа кога ќе се упатите на нивната веб-страница. Можете да пробате некои од игрите во забавен режим и да се забавувате. Но, ако сакате да играте за вистински пари, ќе мора да креирате сметка и да го потврдите вашиот идентитет за да можете подоцна да ги повлечете вашите добивки.

Дали 20Bet казиното е достапно во мојата земја?

Ако коцкањето е легално во вашата земја, веројатно можете да пристапите на страницата. За да бидете сигурни дека можете да креирате сметка и да се коцкате за вистински пари, треба да отидете и да ја проверите листата на Ограничени земји. Ако вашата земја не е на списокот, тогаш можете да играте во казиното.

Дали треба да плаќам даноци на моите добивки?

Казиното не применува никакви такси за своите корисници, но тоа може да го направи вашиот локален даночен орган. Мора да ги знаете законите во вашата земја во врска со коцкањето.

Може ли да се откажам од билтените за е-пошта?

Ако не сакате да добивате промотивни е-пораки од казиното, можете лесно да се откажете. Упатете се до вашата е-пошта и отворете една од е-поштата од казиното. На крајот од е-поштата ќе има копчето „Отпишете“, само кликнете на него и ќе завршите.

Каде можам да ја видам мојата историја на обложување?

Ако сакате да ја видите вашата историја на обложување, треба да отидете во „Моја сметка“, а потоа да кликнете на „Историја на облози“. Или, ако сакате, можете да изберете да добивате редовни извештаи на вашата е-пошта. Контактирајте со поддршката за корисници и тие ќе ви помогнат да ги промените поставките во вашата сметка.

Може ли да станам партнер?

Ако сакате да станете подружница на 20Bet Казино, ќе мора да пополните апликација и да чекате за одобрување. Откако ќе го направите тоа, ќе почнете да заработувате од секој играч што ќе го упатите во казиното.

Мојот тим победи, но јас не ја добив мојата исплата. Зошто е тоа така?

Треба да бидете сигурни дека кога ставате облог, целосно ги разбирате условите. На пример, ако ставите облог дека одредена екипа ќе постигне гол во одредено време, но тимот постигне гол во дополнителното време, тогаш вашиот облог ќе изгуби.

Зошто мојот облог беше поништен?

Облозите може да се поништат поради многу различни причини. На пример, спортски настан може да биде откажан или тим може да биде дисквалификуван.

Може ли да си ги вратам средствата ако ги изгубам на облог?

За жал, не можете да добиете поврат на парите што сте ги изгубиле играјќи.

Може ли да откажам облог што сум го ставил по грешка?

За жал, штом ќе поставите облог, тој не може да се откаже. Поради таа причина, треба да бидете многу внимателни кога играте за вистински пари.

Моите средства не се префрлени на мојата сметка. Зошто е тоа така?

Вообичаено, средствата се префрлаат на вашата сметка веднаш, но понекогаш е можно да потрае некое време за да се обработи депозитот. Ова се случува поради начинот на плаќање што го користите и казиното нема никаква контрола врз него.

Кога правите депозит користејќи е-паричници, трансферот е скоро веднаш или може да потрае до 15 минути. И, кога користите криптовалути или дебитни картички, може да потрае и до 24 часа за да се обработат средствата. Ако поминале повеќе од 24 часа и сè уште не сте ја примиле вашата уплата, тогаш треба да ја контактирате поддршката за корисници.

Моето барање за повлекување е одбиено. Зошто е тоа така?

Ако вашето барање за повлекување е откажано, тоа може да биде од многу различни причини. Има некои грешки кои играчите обично ги прават, затоа погрижете се и вие да не го правите истото. Користете го истиот метод за повлекување како оној што го користевте за да направите депозит. Ако проблемот продолжи, тогаш ви предлагаме да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе го разгледаат проблемот.

Може ли да користам туѓа картичка за да направам депозит?

Можете да користите само начин на плаќање што е на ваше име за да уплатите и да ги повлечете добивките од вашата сметка.

Може ли да играм рулет онлајн?

Откако ќе се приклучите на казиното 20Bet, можете да играте многу различни игри за вистински пари, а една од нив е рулетот. Постојат многу различни варијации на играта од кои можете да изберете. Имајте на ум дека постојат некои правила низ кои треба да поминете пред да одлучите да играте за вистински пари.

Кој број победува најмногу во рулет?

Не можеме да кажеме дека постои една единствена бројка што ќе удира почесто од другите. Ова е игра на среќа и никако не можете да влијаете каде ќе слета топката. Единственото нешто што можете да го направите кога играте рулет е да одлучите која игра сакате да ја играте и каков облог ќе ставите. Ако сакате да останете повеќе на безбедна страна, треба да ги изберете надворешните облози. Тие покриваат поголем дел од табелата и шансите за победа овде се скоро 50-50.

Како да победите кога играте рулет?

Рулетот, исто како и секоја друга казино игра е игра на среќа. За да победите, треба да ја имате среќата на ваша страна и да развиете стратегија за секоја игра што сакате да ја играте. Постојат многу различни стратегии кога станува збор за рулет и некои играчи тврдат дека тие функционираат. Не можеме да кажеме дека постои еден сигурен начин кој ќе ви помогне да победите секој пат, но може да ги подобри вашите шанси за победа.

Колку време е потребно за повлекување средства?

Откако казиното ќе го добие вашето барање за повлекување, ќе го обработи што е можно поскоро. Откако вашите средства ќе бидат ослободени, со нив управува давателот на плаќања што го користите. Времето на повлекување ќе се разликува, а некои начини на плаќање нудат побрзо повлекување, додека на други ќе им треба одредено време.

Може ли да откажам повлекување?

Кога ќе побарате повлекување и тоа сè уште е на чекање, тогаш можете да го вратите повлекувањето. Можете да го откажете и средствата ќе бидат вратени на вашата сметка. Но, штом ќе се ослободат средствата, тогаш ништо не можете да направите.

Зошто не можам да ја потврдам мојата е-пошта?

Кога ќе креирате сметка во казиното 20Bet, ќе добиете е-пошта со врска за потврда на која треба да кликнете за да ја потврдите вашата сметка. Ако не сте ја примиле е-поштата од казиното, треба да ја проверите и папката Spam. Ако не е ниту таму, тогаш можете да ја контактирате поддршката за корисници за помош.

Зошто не можам да го активирам мојот телефонски број?

Кога ќе го внесете вашиот телефонски број, проверете дали сте ги исклучиле нулата, + и кодот на државата.

Може ли да сменам некои лични податоци во мојата сметка?

Можете да промените некои информации во вашата сметка. За да го направите тоа, треба да контактирате со Поддршка за корисници или да испратите е-пошта каде што ќе прикачите документи со кои се потврдува вашата сметка.

Може ли да ја затворам мојата сметка?

Ако мислите дека коцкањето предизвикува проблеми и почнува да ви штети на вашиот живот, тогаш треба да ја контактирате поддршката за корисници. Тие ќе ви помогнат да одлучите што е најдоброто нешто за вас. Можете привремено да ја затворите вашата сметка и да видите дали можете да ја контролирате вашата навика за коцкање или не. Ако не можете, тогаш можете да ја затворите вашата сметка на подолг период или да размислите дури и за трајно затворање на вашата сметка. Имајте на ум дека штом ќе ја затворите вашата сметка трајно, нема да можете повторно да ја отворите.

Зошто не го добив мојот бонус за добредојде?

Може да има неколку причини зошто не сте го добиле бонусот. Проверете дали сте ги пополниле сите потребни полиња во вашата сметка кога сте ја создале. Депонирајте барем минимален износ потребен за да го добиете бонусот. Казиното 20Bet нуди два бонуси за добредојде, еден е за казиното и еден за спортската книшка. Ако сте побарале еден од бонусите и не можете да го барате другиот. Имате право на само еден бонус за добредојде и не можете да ги искористите двата бонуси, за жал.

Дали е безбедно казиното 20Bet?

Казиното 20Bet ги има сите потребни лиценци за работа. Тоа значи дека вашите лични и финансиски информации се безбедни и дека казиното нуди фер игри.

Какви бонуси можам да побарам во казиното 20Bet?

Во моментот кога ќе ја креирате вашата нова сметка и ќе го направите вашиот прв депозит, можете да побарате многу дарежлив бонус за добредојде. Подоцна, има многу различни промоции достапни за вас откако ќе станете редовен во казиното. Ќе добивате известување секогаш кога има нешто за вас, но ако не сакате да пропуштите ништо, тогаш ви предлагаме да се најавувате на вашата сметка од време на време и да го проверувате делот Промоции во вашата сметка.

Какви игри можам да играм во казиното 20Bet?

Има многу различни игри што можете да ги играте во казиното 20Bet. Постои дел за казино што нуди слотови, игри на маса и многу повеќе. Исто така, казиното нуди широк избор на пазари за обложување на речиси сите големи спортски настани.

Може ли да играм во казино на мојот мобилен телефон?

20Bet Casino сè уште нема посебна апликација за мобилни корисници, но добрата вест е што нивното казино е достапно на вашиот пренослив уред. Можете да пристапите до вашата сметка користејќи прелистувач и ќе го добиете истото искуство со игри како да играте на вашиот компјутер.

Како да контактирате со поддршката за корисници?

Најдобриот и најзгодниот начин да стапите во контакт со поддршката за корисници е преку функцијата Разговор во живо што е достапна 24/7. Можете исто така да им испратите е-пошта.

Дали има некакви провизии за трансакции?

Казиното не вклучува никакви такси кога или депонирате средства или ги повлекувате вашите добивки. Во секој случај, начинот на плаќање што го користите може да наплати надомест. Најдобар начин да дознаете е да се упатите до благајната и веднаш до начинот на плаќање што сакате да го користите ќе ги најдете сите потребни информации.

На кои спортови можам да се обложувам?

Постојат многу различни спортови на кои можете да се обложувате. Казиното 20Bet ги вклучува сите главни настани и некои помалку познати. Можете исто така да се обложувате на е-спортови како CS, Dota 2 и многу повеќе.

Кои земји имаат ограничен пристап до казиното?

Некои земји не можат да пристапат до казиното, вклучувајќи ги Белорусија, Естонија, Француска Гвајана, Појасот Газа, Курасао, Франција, Латвија, Холандија, Обединетото Кралство, Русија, САД, Кипар и многу повеќе.

Дали се достапни игри во казино во живо во казиното 20Bet?

Да, 20Bet Casino има дел за казино во живо каде што можете да најдете некои од најпопуларните игри како Блек Џек, Рулет, Покер и многу други.

Како можам да го повлечам мојот бонус?

Кога добивате бонус од казиното, тој обично доаѓа со барања за обложување. Треба да ги исполните условите за обложување пред да можете да побарате повлекување.