20bet Преглед 2024 - Live Casino

20betResponsible Gambling
CASINORANK
7.78/10
БонусБонус $120 + 120 бесплатни вртења
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
20bet is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Ако сакате да играте игри на маса во живо, тоа можете да го направите во 20Bet Casino. Игрите се напојувани од некои од најдобрите провајдери на софтвер, вклучувајќи ги Evolution Gaming, Pragmatic Play, Lucky Streak, Playtech и Ezugi. Некои од најпопуларните игри со дилер во живо од тие провајдери вклучуваат Speed Baccarat, Quantum Blackjack, Blackjack Live, Portomaso Oracle Roulette, Mega Sic Bo, Dream Catcher, Monopoly Live, Deal, или No Deal, Dream Catcher и Lightning Dice.

Покер во живо

Покер во живо

Играњето покер во живо е врвното искуство што можете да го имате откако ќе се приклучите на 20Bet Casino. Постојат различни варијации на играта и можете да ги најдете следниве овде:

 • Карибите Студ покер
 • Казино Холдем
 • Лоби за покер
 • Страна залог Сити
 • Тексас Холдем бонус покер
 • Покер со три карти
 • Крајниот Тексас Холдем

Откако ќе ги научите правилата за играње покер онлајн, можете лесно да се префрлите на играње покер во живо. Иако играта е иста, сепак има некои разлики. Ќе забележите дека не сте само вие и вашиот компјутер или рачен уред, туку овој пат ќе играте со дилер во живо со кој можете да разговарате.

Постојат бројни причини зошто луѓето избираат да играат покер во живо. На пример, можеби нема да можете да патувате во копнено казино и на овој начин можете да го доживеете вистинскиот шарм на играта додека останувате дома.

Правилата на играта се исти без разлика дали ќе одлучите да ја играте онлајн или со дилер во живо. Играта започнува со играчите кои ставаат почетен облог и потоа дилерот им дели карти на играчите.

Кога ќе ги видите вашите карти и ако сте задоволни со нив, можете да изберете да го зголемите облогот кога ќе дојде редот и кога другите играчи треба да ве следат, или ќе ги преклопат и отфрлат картите и ќе ги напуштат сите чипови што ги додале. на играта.

Играчите кои продолжуваат да играат се познати како активни играчи и кога ќе заврши последната рунда на обложување, следува пресметка, каде што сите играчи ги покажуваат своите карти и оној што има највисоко рангирана рака ја зема наградата.

Идејата на играта е да ја имате најдобрата рака со пет карти или да ги убедите играчите дека правите со блефирање до крајот на играта.

Пред да одлучите да играте покер за вистински пари, ви предлагаме прво да го научите рангирањето на рацете. Ова е нешто што сигурно треба да го научите напамет, на пример не сакате да завршите со одбивање добра картичка.

Ова се рангирањето на рацете од високо до ниско:

Ројал Флеш

Ова е рака која се состои од пет последователни карти од истиот костум каде што А е висока карта. Значи, за оваа рака, потребни ви се следните картички, AKQJ-10.

Стрејт Флеш

Ова е рака која се состои од пет последователни карти од ист костум.

Четири од еден вид

Ова е рака која се состои од четири карти од ист ранг и една друга карта.

Фул Хаус

Ова е рака која се состои од три карти од ист ранг и пар карти од друг ранг.

Исплакнете

Ова е рака која се состои од пет карти со ист костум, но не во последователен редослед.

Директно

Ова е рака која се состои од пет карти со последователни рангови, а не сите од ист костум.

Три од еден вид

Ова е рака која се состои од три карти од ист ранг и две карти од различни рангови.

Два парови

Ова е рака која се состои од две карти од еден ранг и две други карти од втор ранг.

Пар

Ова е рака која се состои од две карти со еднаков ранг и три неспоредливи карти.

Висока карта

Ова е рака која се состои од само една карта која има вредност, највисоката карта.

Покер игра

Пред да одлучите да играте покер, треба да одлучите која верзија на играта сакате да ја играте, најдете маса што е во рамките на вашиот буџетски лимит.

Дилерот во покер има позициска предност, па поради таа причина, дилерот се избира по случаен избор, за секој круг.

Пред секоја зделка, играчите треба да ставаат облози и наједноставниот аранжман е да се стави еднаков износ наречен ante bet. Ако никој не ставил облог пред вас, имате две опции, можете да проверите или можете да се обложите. Кога проверувате, не се обложувате што значи дека не ставате чипови, но не виткате ни. Кога се обложувате, ставате чипови во средината на тенџерето и останувате во кругот.

Други опции достапни за играчите се следните:

 • Преклопете – ова е моментот кога ќе ви испаднете од рака и нема да учествувате повеќе до следниот договор.
 • Повик – ова е акција која ќе ви овозможи да останете во кругот и сè што треба да направите е да одговарате на најновиот облог или покачување.
 • Подигнување - ова е акција што ја преземате ако сте сигурни дека можете да го освоите тенџерето или ако сакате да блефирате на вашиот пат. Треба да одговарате на претходниот облог и ставате друг облог што го зголемува облогот за играчите кои се уште се во рундата.

На крајот на краиштата, картите се поделени и сите рунди за обложување се завршени, време е за пресметка. Ако има само едно лице во играта, тогаш нема потреба од пресметка, но ако останат повеќе играчи тогаш пресметката е делот каде се споредуваат картите. И оттука натаму е многу едноставно, играчот со карти со највисок ранг е победник.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо

Постојат многу различни табели за Блек Џек што можете да ги најдете во казиното 20Bet, а некои од нив го вклучуваат следново:

 • Бесконечен Блек Џек
 • Лоби Андар Бахар
 • Црниот руски Блек Џек
 • Блек Џек 1
 • Блек Џек 16
 • Блек Џек 2
 • Блек Џек 3
 • Блек Џек 6
 • Блек Џек 7
 • Блек Џек А
 • Блек Џек Азур А
 • Блек Џек Азур Б
 • Блек Џек Азур Ц
 • Блек Џек Азур Д
 • Блек Џек Азур Е
 • Блек Џек Азур Ф
 • Блек Џек Азур Г
 • Блек Џек Азур Х
 • Блек Џек I
 • Блек Џек Азур Ј
 • Блек Џек Б
 • Блек Џек Ц
 • Блек Џек Класик 1
 • Блек Џек Класик 10
 • Блек Џек Класик 11
 • Блек Џек Класик 12
 • Блек Џек Класик 13
 • Блек Џек Класик 14
 • Блек Џек Класик 15
 • Блек Џек Класик 16

Кога играте Блек Џек, играте против дилерот и не ви е грижа за другите играчи на масата, во случај да играте во копнено казино или со дилер во живо.

Идејата на играта е да се има рака која изнесува вкупно 21, или што е можно поблиску без да пропадне. Прво треба да го ставите вашиот облог, а потоа дилерот ќе ви подели две карти свртени нагоре и две карти за нив. Картите на дилерот ќе бидат една свртена нагоре и една свртена надолу. Ако сте доволно среќни да добиете кец на десетка и карта со десет вредности, тогаш ова се нарекува „природен блек џек, и вие сте победник на рундата. Истото важи и за дилерот. И ако и двете, вие и дилерот имате природен блек џек, играта завршува со туркање и сите облози се враќаат.

Ако никој нема природен блек џек, тогаш играта продолжува. Играчот е секогаш првиот што ќе ја заврши својата рака. Постојат неколку опции кои ќе ви помогнат да ја подобрите вашата рака. Најчеста акција е да се удира или да стои. Кога стоите, тоа значи дека сте задоволни со вашата рака и се надевате дека дилерот или ќе пропадне или ќе има помала вредност. Кога ќе погодите, ќе добиете дополнителна картичка со надеж дека ќе ја подобри вредноста на вашата рака.

Ако сте многу сигурни со вашата рака, можете да се удвоите. Ова значи дека ќе го удвоите вашиот облог и ќе добиете една дополнителна картичка за тоа.

Кога двете карти што ги добивате се со иста вредност, можете да ја поделите раката и да ја играте како две посебни раце.

Кога картата на дилерот е кец на десетка, голема е шансата дилерот да има блек џек. Значи, во овој случај, можете да купите осигурување, што е спореден облог дека дилерот има блек џек. Кога ќе го ставите овој облог, дилерот ќе ја провери неговата картичка и ако има блек џек, ќе добиете исплата за вашиот страничен облог, но ќе го изгубите вашиот првичен облог.

Странични облози во Блек Џек

За да бидат работите поинтересни, некои варијанти на Блек Џек додадоа странични облози. Ова се некои од најпопуларните:

21+3

Ова е облог дека првите две карти поделени на играчот и првата поделена карта на дилерот ќе направи покер рака со три карти, Флеш, Стрејт, Три од еден вид и Стрејт Флеш.

Блек Џек Топ 3

Ова е облог дека првите две карти поделени на играч и првата карта поделена на дилерот ќе ги формираат следните покер раце, Three of a Kind, Straight Flush и Three of a Kind Suited.

Совршени парови

Ова е спореден облог дека првите две карти кои ќе се поделат или со вас или со дилерот ќе бидат пар со иста вредност. Може да има мешани парови. обоени парови и совршени парови.

Рулет во живо

Рулет во живо

Рулет е уште една игра што може да ја играте во живо во 20Bet Casino. Постојат многу различни варијации на играта, така што нема да бидете кратки за избор, а некои од нив вклучуваат:

 • Молња рулет
 • Американски рулет
 • Арапски рулет
 • Автоматски рулет
 • Авто - Рулет La Partage
 • Авто - Рулет ВИП
 • Автоматски рулет
 • Автоматски рулет 1
 • Автоматски рулет 2
 • Автоматски рулет 3
 • Автоматски рулет 1
 • Казино Авијатичарски рулет
 • Казино Малта рулет
 • Кумбија Рулета 1
 • Deutsches Roulette
 • Дијамантски рулет
 • Рулет со двојна топка
 • Рулет Драгонара
 • Моден рулет
 • Рулет од прво лице
 • Голем казино рулет
 • Хиподром Казино Гранд Казино
 • Извонреден рулет
 • Инстант рулет
 • Јапонски рулет
 • Лондонски рулет
 • Холандија рулет
 • Норшки рулет
 • Oracle 360
 • Oracle 360 рулет
 • Oracle казино
 • Oracle казино рулет
 • Oracle казино рулет 360
 • Казино Портомасо
 • Портомазо казино рулет
 • Моден рулет Portomaso
 • Рулет Portomaso Oracle 1
 • Рулет Портомазо Оракл 2
 • Престиж Авто Рулет
 • Казино Рулет Принцеза
 • Одморалишта Атлантик Сити
 • RNG Молња рулет
 • Рулет
 • Рулет 1
 • Рулет франкофон
 • Злато рулет 2
 • Злато рулет 3
 • Рулет во живо
 • Рулет лоби
 • Ruleta En Vivo
 • Рулекта во живо
 • Салон приватен рулет 1
 • Салон приватен рулет 2
 • Шангри Ла рулет
 • Рулет Славјанка
 • Брзина автоматски рулет
 • Брзински рулет
 • Брзина рулет Џекпот
 • Суомалаинен Рулети
 • Свенск рулет
 • Türkçe Правило 2
 • Турски рулет
 • ВИП рулет

Пред да одлучите да играте за вистински пари, добро е да ги пребродите правилата на играта. Добрата работа е што можете да играте рулет бесплатно во казиното 20Bet за да ги практикувате правилата и да развиете стратегија.

Ова е прилично едноставна игра за играње и ќе ги научите основите за кратко време. Рулетот се игра со тркало кое содржи 37 џебови во европскиот и францускиот рулет и 38 џебови во американскиот рулет. Броевите се од 1 до 36 и се обоени или црвено или црно. Европскиот и францускиот рулет имаат една нула обоена зелена, а американскиот рулет има единечна и двојна нула.

Целта на играта е да се предвиди бројот што белата топка ќе слета. Мора да го ставите вашиот облог на масата, а потоа дилерот ќе заврти топка на тркалото на рулетот и кога топката ќе падне во еден џеб, ако точно сте предвиделе, ќе добиете исплата.

Постојат многу различни облози што можете да ги поставите и она што треба да го знаете овде е дека има облози што ќе платат повеќе и облози што ќе платат помалку. Исто така, важно е да се знае дека некои облози ќе се случуваат почесто, а други не. Значи, треба да одлучите дали сакате да играте повеќе на безбедна страна или да играте попредизвикувачка игра, изборот е ваш.

Сите облози се поделени во две групи, внатрешни и надворешни облози. Внатрешните облози се оние кои ќе понудат подобра исплата и тие се следните:

· Директен облог е облог на еден конкретен број со најголема исплата.

· Сплит облог е облог на два броја и овој облог нуди исплата од 11 спрема 1.

· Уличен облог е облог на 3 броја со исплата од 11 до 1.

· Агол залог е облог на 4 броја со исплата од 8 спрема 1.

· Првите четири се облог на следните броеви 0, 1, 2 или 3.

· Шест линија е облог на 6 броеви со исплата од 5 до 1.

Надворешните облози се облози кои нудат речиси 50-50 шанси за победа. Овие облози се одлични ако сте со мал буџет и сакате да ја продолжите вашата игра. Нема да освоите многу, но во исто време нема да изгубите многу пари и можете да играте подолг период. Ова се надворешните облози што можете да ги ставите во рулет:

· Црвено или црно е облог дека топката ќе слета на црвен или црн џеб.

· Чудно или парно е облог дека топката ќе слета на непарен или парен број.

· Ниско или високо е облог дека топката ќе слета или на низок број, кој вклучува броеви од 1 до 18, или на висок број кој вклучува броеви од 19 до 36.

· Сплит колона е облог што покрива еден од 12 конкретни броеви по ред.

· Split Dozen е облог што покрива еден од 12-те конкретни броеви во блок.

Обложување во живо

Обложување во живо

Во казиното 20Bet има цел дел посветен на облози во живо. Ова се облози кои можете да ги поставите додека натпреварот е сеуште во тек. Постојат многу различни причини зошто луѓето сакаат обложување во живо, возбудата е веројатно најголемата причина од сите. Но, ова ќе ви овозможи да ја анализирате играта додека е во тек и можете да одлучите каков облог да поставите, наместо да се обложувате пред да започне играта.