20bet Преглед на казино - Responsible Gaming

20betResponsible Gambling
CASINORANK
7.78/10
БонусБонус за добредојде до $120 + 120 бесплатни вртења
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
20bet is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е сериозен проблем кој е тесно поврзан со проблеми со менталното здравје како депресија. Ова е проблем кој може да влијае на вашиот живот од секој аспект и може да доведе до банкрот. Коцкањето е забавна активност и треба да се гледа како таква, а не како начин за заработка.

Ако мислите дека имате проблеми со коцкањето и дека развивате зависност, треба да размислите да разговарате со професионалец. Зависноста од коцкање, исто како и секоја друга зависност е комплексен проблем кој може да му наштети на вашиот живот и е нешто со кое не можете сами да се справите.

Првото нешто што треба да го направите, дури и во моментот кога ќе ја креирате вашата сметка, треба да го ограничите вашиот депозит. Кога ќе ги поставите овие граници, тие ќе ви помогнат подобро да го контролирате вашиот буџет.

Тест за самооценување

Тест за самооценување

Тестот за самооценување ќе ви помогне подобро да го разберете вашето однесување при коцкање.

Одговорете на следниве прашања за да ги разберете вашите навики за коцкање, и не треба да се каже дека треба да бидете искрени кога го правите тоа.

· Дали трошите пари неконтролирано?

· Дали позајмувате пари за да се коцкате?

· Дали поминувате повеќе време на коцкање и помалку време со вашето семејство?

· Дали се навредувате ако некој ги спомне вашите навики за коцкање?

· Дали се чувствувате како да сте изгубиле интерес за други работи во вашиот живот?

· Дали се чувствувате депресивно или дури и самоубиствено?

· Дали лажете за да ја прикриете сумата на пари што ја трошите на коцкање?

Одговорно играње

Одговорно играње

Многу е важно да знаете во што влегувате дури и во моментот кога ја креирате вашата сметка. Коцкањето е активност што треба да ја правите во слободното време само за забава. Казиното 20Bet се грижи нивните играчи да знаат дека постои одреден ризик кога играте за вистински пари. Можно е да добиете голема победа кога играте која било игра во казино, но во исто време, можно е да изгубите и многу пари. За да спречите тоа да се случи, треба да разберете во што навлегувате на самиот почеток.

Од таа причина, ви предлагаме да искористите некои од функциите што ги нуди казиното и да поставите некои ограничувања на вашата сметка. Така подобро ќе контролирате колку трошите, а штом ќе ја достигнете границата не треба да се обидувате да ја зголемувате.

Доколку во секој момент верувате дека ви треба стручна помош, не двоумете се да ја побарате. Има многу различни организации со кои можете да стапите во контакт, како што се анонимни коцкари и терапија за коцкање, и тие ќе ви дадат совет за тоа што треба да правите.