22BET - Live Casino

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Live Casino

Казино игрите во живо се многу популарни во последно време. Секој сака да игра игра која ја води реално лице во студио или понекогаш во копнено казино. Причината зад ова е затоа што казина во живо ги комбинираат најдобрите карактеристики на казиното во реалниот свет со онлајн искуството. Не е изненадување што казиното во живо станува еден од најпопуларните избори во последно време.

Во казиното 22Bet можете да играте различни игри во живо, вклучувајќи:

 • Бакара во живо
 • Блек Џек во живо
 • Казино Холдем во живо
 • Француски рулет во живо
 • Во живо Hi-Lo
 • Рулет во живо
 • Слотови во живо
 • Во живо Texas Hold'em
 • Покер со три карти во живо

Блек Џек во живо

Блек џек во живо во казиното 22Bet се напојува со Evolution Gaming. Во казиното можете да најдете 40 маси за блек џек во живо со 7 слободни места. Игрите имаат опција Bet Behind и во исто време нудат две вообичаени варијанти за извлекување, бесконечен и бесплатен блек џек за обложување.

Можете да ја изберете играта по ваш избор и да уживате во врвен квалитет на стриминг и професионални дилери кои со задоволство ќе комуницираат преку разговор во живо во случај да имате прашања или две. Минималниот облог на масата Блек Џек започнува од 0,50 долари, а максималниот облог на некои маси е 1000 долари.

Бесконечен Блек Џек

Бесконечниот блек џек нуди неколку уникатни додатоци и поради таа причина е многу популарна варијанта. Играчите кои имаат 6 карти со вкупна вредност од 21 се автоматски победници според правилото на Чарли. Други правила вклучуваат 21+3 странични облози и играчите можат да ставаат опционални облози како Hot 3 и Bust It.

Бесплатен залог Блек Џек

Бесплатниот блек џек за обложување е популарен бидејќи може да прифати стотици играчи во исто време. Но, тоа не е сè, играта нуди 4 странични облози со исплати кои можат да одат навистина високи:

 • Исплата 100:1 со 21+3 и Hot 3 облози
 • Исплата 250:1 со обложувањата Bust It

Друга работа што ја нуди играта и е навистина привлечна за играчите е Free Double на 9, 10 и 11, и Free Split на сите парови освен на 10, J, Q и K.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо е популарна варијанта од NetEnt со облози кои се движат од $1 и $2.500. Оваа варијанта вклучува страничен облог Perfect Pairs со потенцијал за победа 30:1 и страничен облог 21+3 што може да донесе огромна победа до 100:1.

Рулет во живо

Ако сакате да му дадете шанса на Live Roulette, можете да го направите тоа со минимум 0,20 долари, но ако сакате да играте со високи влогови, можете да поставите облози што достигнуваат и до 2.000 долари. Некои од варијантите вклучуваат европски, француски и американски рулет.

Во некои од тие игри дилерите во живо користат автоматизирани тркала, а во други го вртат тркалото.

Молња рулет

Lightning Roulette од Evolution Gaming доаѓа со мултипликатори кои може значително да ја зголемат вашата потенцијална победа. Ако сметате дека победата од 35:1 не е толку интересна, тогаш треба да ја испробате оваа варијанта и да започнете да ставате облози Straight Up.

Има случајно избрани среќни броеви и множители помеѓу x50 и x500. Ограничувањата на оваа табела се помеѓу $0,20 и $1.000.

Мајчин рулет во живо

Native Live Roulette од Evolution Gaming е навистина меѓународна дестинација за игри. Играта се нуди на многу јазици што им овозможува на играчите од целиот свет да се чувствуваат поудобно и да ја играат играта на својот мајчин јазик.

Играта се нуди на следниве јазици: руски, турски, шпански, германски, шведски и арапски.

Изборот на домашни табели вклучува: Ruletka Live, Turkce Rulet, Ruleta En Vivo, Deutsches, Svensk, Arabic и London Roulette.

Рулет во живо

Live Roulette од NetEnt нуди игри со ограничувања кои може да бидат пониски од она што сме навикнати да го гледаме во други варијанти. Но, тоа не значи дека тука застанале. Тие ви нудат можност да се обложите дури 40.000 долари на Рапид рулет, 100.000 долари на стандардни и ВИП маси и 200.000 долари на автоматски рулет во живо.

Бакара во живо

Играњето Live Baccarat со користење на вистински карти што ги делат вистински дилери е многу повозбудливо отколку само да играте против компјутерот. На овој начин се чувствувате како да учествувате во играта и можете да комуницирате со дилерот и другите игри, така што тоа е како мал социјален настан.

Live Baccarat – Evolution Gaming

Бакара во живо од Evolution Gaming е возбудливо искуство бидејќи тие нудат неколку варијанти од кои можете да изберете. На пример, ако изберете Speed Baccarat, тоа значи дека можете да поставите повеќе облози во исто време.

Ако сакате да ја зголемите неизвесноста, тогаш треба да изберете Squeeze или Control Squeeze Baccarat. Ограничувањето на некои од овие табели е дури 1 $, а на некои е високо до $10.000. На овој начин и ниските и високите ролери можат да најдат нешто со што ќе бидат задоволни.

Baccarat во живо - Азија игри

Asia Gaming е возбудлив специјалист за Baccarat кој нуди пет лоби во едно. Ако обезбедите највисок облог, можете сами да го направите стискањето. Ова значи дека можете да влезете во ВИП лобито и сами да го контролирате темпото на играта. Највисоката сума што можете да ја инвестирате во Live Baccarat е 30.000 долари по игра.

Обложување во живо

Обложувањето во живо им овозможува на играчите да се обложуваат откако натпреварот веќе започнал. Искусните играчи тврдат дека навистина можат да заработат добри пари благодарение на облозите во живо, а новите играчи најмногу зависат од нивната среќа.

Секој ден има повеќе од 1000 настани во делот во живо на 22Bet Казино. Можете да се обложувате во живо на речиси секој спорт што можете да го замислите како снукер, ватерполо или бокс, само да наведете некои.

Ставањето облог е многу лесно благодарение на обложувањето во игра. Една од главните предности на обложувањето во живо е тоа што можете да заработите огромна сума пари за краток временски период. Може да се обложите непосредно пред крајот на натпреварот, така што вашите шанси за победа се доста добри.

Тоа е затоа што го гледате напредокот на играта и можете да ја анализирате играта за да го олесните донесувањето конечна одлука.

Ако одлучите да се обложите во живо на фудбалот, да речеме, треба да знаете дека во спортот, исто како и во игрите во казино, не можете да го предвидите исходот. Понекогаш се чини дека работите се очигледни, но не се.

Ако сте љубител на спортот, знаете дека има моменти кога тимот што најмалку очекувавте да победи, победува на крајот или тим што губеше цело време, може да поведе само неколку секунди пред крајот на натпреварот. Иако не можете да предвидите некои работи, знаеме дека не можете да победите ако не сте подготвени да преземете некои ризици.

Total score8.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Oracle Blackjack
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Rocket League
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (50)