22BET Преглед 2024 - Responsible Gaming

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $300
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
22BET is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Иако коцкањето е забавна активност, постојат одредени ризици. Казиното ги информира своите клиенти за шансите за победа, но тие исто така ги предупредуваат своите играчи за потенцијалните ризици. Затоа, поштено, навистина треба да бидете внимателни кога станува збор за коцкање, бидејќи лесно можете да се занесете.

Со цел да ви помогнеме подобро да ги разберете вашите навики, ве советуваме да ги разгледате овие едноставни прашања и искрено да одговорите на нив. Ако одговорот е „да“ на повеќето од нив, тогаш вашето однесување ве става во ризик:

 • Дали ги трошите парите неконтролирано?
 • Дали позајмувате пари за да се коцкате?
 • Дали поминувате доволно време со вашето семејство?
 • Дали се лутите кога луѓето ги спомнуваат вашите навики за коцкање?
 • Дали сè уште го имате истиот интерес за вашите хоби како пред да започнете со коцкање?
 • Дали се чувствувате очајно поради вашите неуспеси во коцкањето?
 • Дали лажете за да ја прикриете сумата на пари што ја трошите на коцкање?

Првиот чекор кон какво било закрепнување е да признаете дека навистина имате проблем. Затоа, запомнете дека никогаш не е доцна да признаете дека имате зависност и обидете се да се изборите со неа. Не можете сами да го направите тоа, па затоа треба да побарате помош и стручна и од вашето семејство.

За ваше добро, прочитајте ги следните информации дури и пред да започнете со коцкање за да го намалите ризикот од развој на зависност:

 • Не гледајте на коцкањето како главен извор на приход.
 • Поставете ограничувања за време и пари и никогаш не ги кршете кога играте.
 • Никогаш не се коцкајте ако сте под дејство на алкохол или други супстанции.
 • Никогаш не се коцкајте кога се чувствувате депресивни, бидејќи тоа може да влијае на вашето одлучување.
 • Коцкајте се со пари што можете да си дозволите да ги изгубите.
 • Никогаш не бркајте загуби.
Лимит на депозит

Лимит на депозит

22Bet поставува дневни и неделни лимити за секој играч. Ако сакате, секогаш можете да ги намалите границите и таа одлука стапува во сила веднаш. Но, во случај да сакате да го зголемите лимитот за депозит, може да потрае и до 24 часа пред да се обработи барањето. Можете да ги приспособите вашите ограничувања за депозит во „Поставки за сметка“.

Самоисклучување

Самоисклучување

Играчите можат да се одморат од коцкањето кога сакаат. Тие имаат можност да ја замрзнат својата сметка за период од 6 месеци до 5 години. На овој начин играчите можат да се заштитат од компулсивно коцкање бидејќи не можат да се коцкаат додека не истече периодот на заклучување.

Ако ви треба помош со само-исклучувањето, можете да контактирате со Поддршката за корисници и таа ќе ве води низ процесот. Можете исто така да го направите тоа сами. Треба да се најавите на вашата сметка и да пристапите до делот „Профил“ во делот „Моја сметка“.

Треба да запомните дека треба да донесете одлука да се исклучите себеси од коцкањето. Казиното може да ви помогне во процесот, но тие не можат да донесат одлука наместо вас.