888 Casino Преглед 2024 - Support

888 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $100 + 88 бесплатни вртења
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
888 Casino is not available in your country. Please try:
Support

Support

888 Казино за поддршка на клиентите Преглед: Пријател на потреба

Разговор во живо: Брз и практичен

Функцијата за разговор во живо што ја нуди 888 Casino е вистинска промена на играта. Како страствен ентузијаст на онлајн казино, ја ценам удобноста да можам веднаш да допрат за поддршка. Без разлика дали имате прашање за игра или ви треба помош со вашата сметка, нивните агенти за разговор во живо брзо одговараат, обично во рок од неколку минути. Тоа е како да имате пријателски помошник веднаш на дофат на раката.

Поддршка за е-пошта: длабинска, но одложена

Додека поддршката за е-пошта обезбедена од 888 Casino е позната по својата темелност и внимание на деталите, таа доаѓа со мал недостаток - време на одговор. Ако одберете да ги контактирате преку е-пошта, бидете подготвени да чекате до еден ден за одговор. Меѓутоа, штом ќе ви се вратат, бидете сигурни дека тие сеопфатно ќе ги решат вашите грижи.

Телефонска поддршка: Брза и пријателска

За оние кои претпочитаат подиректна комуникација, 888 Casino нуди и телефонска поддршка. Сфатив дека нивните телефонски агенти се неверојатно пријателски расположени и корисни. Тие трпеливо ги слушаа моите прашања и даваа брзи решенија без никаква мака.

Генерално, каналите за поддршка на клиентите на 888 Casino нудат сигурна помош кога е потребно. Функцијата за разговор во живо се издвојува како најбрзата опција за итна помош, додека поддршката за е-пошта обезбедува длабински одговори и покрај подолгото време на чекање. И ако сакате да разговарате директно со некого, неговата телефонска поддршка е брза и ефикасна.

Затоа, продолжи и уживај во искуството со игри знаејќи дека помошта е само еден клик или повик!

Друг начин да стапите во контакт со казиното е телефонски. Ова е бројот со кој можете да контактирате: +44 2034 781878.

Можете исто така да им испратите е-пошта на support@888casino.com ако не ви треба итен одговор.

Топ 3 онлајн казино добредојдени понуди за многу подобри депозити во август
2023-08-02

Топ 3 онлајн казино добредојдени понуди за многу подобри депозити во август

Ова е уште еден нов месец, а сајтовите за онлајн казино ги зголемуваат своите понуди за добредојде за да привлечат најмногу играчи. Но, изборот на идеален бонус за добредојде може да биде незгоден, особено за новите гејмери ​​кои немаат доволно искуство со бонуси во казиното.

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари
2023-05-29

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари

Провајдерот за дигитална забава, Playson, ја продолжи соработката со 888casino, реномирана онлајн казино. Во нивното ново партнерство, казиното ќе ги снабдува наградуваните содржини на Playson во повеќе европски земји, вклучително и Италија, Шведска, Данска и Романија. 

888 казина ги револуционизира онлајн игрите со нови надградби
2019-11-07

888 казина ги револуционизира онлајн игрите со нови надградби

888casinos воведе елегантен нов најсовремен кориснички интерфејс што ги прави онлајн игрите попривлечни и привлечни за своите клиенти од Њу Џерси