Amok

Age Limit
Amok
Amok is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Онлајн казиното Амок е меѓународно казино основано во 2021 година. Сопственост и управуван е од Infiniza Limited. Амок онлајн казино работи под мастер лиценца издадена на нејзината матична компанија од страна на Малтешкиот орган за игри. 

Amok Casino соработува со некои од најистакнатите студија, како што се NetEnt, Microgaming, Elk Studios, iSoftBet и Pragmatic Play, за да одржува ажурирано лоби за игри. Со над 3000+ игри, вклучувајќи слотови, игри на маса и добро избрани казино игри во живо. Веб-страницата на Amok Casino има смела шема на бои, едноставен распоред и интерфејс погоден за мобилни телефони. 

Овој преглед на Amok Online Casino ќе ги нагласи клучните карактеристики што го прават реномиран.

Games

 Онлајн казиното Amok има над илјада казино игри - и повеќе игри се додаваат редовно. Сигурно нема да ви биде досадно кога играте во Amok Casino. Каков вид на игра преферирате, од џекпот до игри на маса, ќе можете да ја најдете во ова казино. Amok Casino има широк избор на видео слотови и игри на маса, без оглед на вашиот буџет.

Видео слотови

Онлајн казиното Amok има одличен избор на онлајн слотови. Игрите доаѓаат во различни теми, линии за плаќање и други уникатни бонус функции. Може да најдете слотови со мотори со фиксни линии за плаќање или мега начини за платежни линии. Некои од овие слотови вклучуваат:

 • Пари Воз 2
 • Книга на мртвите
 • Слатка бонанца
 • Ѕвездено избувнување
 • Сонцето на среќата

Џекпот

Делот за џекпот е главната атракција за високо-ролерите во казиното Амок. Нуди прогресивни и фиксни џекпот со огромни исплати. Тековниот износ на џекпот обично се прикажува во горниот дел од играта. Некои од игрите вклучуваат:

 • Fortune Reels
 • Ориент воз
 • Макари за еднорог
 • Бисери на просперитет
 • Џуџиња на среќата

Игри на маса

Игрите на маса се најдобро оценети меѓу ентузијастите на казино. Овој дел е секогаш преполн со илјадници наслови во повеќето онлајн казина. Во Amok, имате пристап до над 1000 игри на маса со различни теми, линии за плаќање, големини на облози, бонус функции и поставки за ролни. Некои од најдобрите игри на маса вклучуваат:

 • Блек Џек Повеќе рака
 • 3D рулет
 • Cribbage
 • Европски Блек Џек
 • Џокер покер

Казино во живо

Лобито за игри на Amok не е ограничено на слотови, блек џек и џекпот; играчите исто така можат да изберат од уникатниот избор на игри со дилери во живо. Тие се во интеракција со крупиите од реалниот живот кои ги повикуваат снимките. Постои функција за страничен разговор што ја прави интеракцијата уникатна. Тие вклучуваат:

 • Извонреден рулет
 • Молња Бакара
 • Казино ХолдЕм
 • Блек Џек Гранд ВИП
 • Монопол во живо

Bonuses

Ќе имате право на релативно скромна бонус за добредојде: 100 бесплатни вртења - без обложување кога ќе се регистрирате. Неделниот бонус за враќање на готовина од 10% несомнено е фантастична бонус понуда која секако треба да го привлече секој играч со високи ролери. Бонусите во казиното се многу чести меѓу онлајн казината. Обично се прифаќа како маркетиншка алатка за привлекување нови играчи и задржување на постојните играчи. Онлајн казиното Amok нуди бонус за добредојде на своите нови корисници како пакет за добредојде. Играчите можат да го активираат овој бонус откако ќе се пријават со испраќање е-пошта за поддршка на клиентите. Доаѓа со минимален депозит од 10 €. Можете да ги прегледате сите барања за обложување за секоја понуда за бонус под бонусните T&C. Постојните играчи можат да ги искористат предностите на други понуди за бонуси за да ги зголемат своите салда. Тие вклучуваат:

 • Неделен Cashback
 • Прагматични падови и победи

Languages

Онлајн казиното Amok поддржува добар број јазици. Ова е направено за да се приспособат играчи од различни региони на нејзиниот значаен пазарен удел. Играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу претпочитаните јазици. Сите достапни јазици се доминантни во земјите каде што е лиценцирано онлајн казиното Amok. Тие вклучуваат:

 • Англиски
 • фински
 • шведски
 • норвешки
 • француски

Countries

Пазарниот удел на Амок го сочинуваат играчи кои живеат во различни региони. Ова бара потреба да има повеќе заеднички валути во овие региони. Сепак, играчите можат да ја постават својата претпочитана валута кога се регистрираат. Поддржани валути вклучуваат: 

 • Канадски долари
 • евра
 • Норвешка круна
 • шведски круни

Promotions & Offers

Онлајн казиното Amok нуди одлични бонус пакети и за новите и за постоечките играчи. Дневните и неделните бонуси се приспособени за експоненцијално проширување на сметките на играчите за да им овозможат непречено искуство со игри. Играчите можат да ги користат бонусните понуди и бесплатните вртења за да играат сеопфатна колекција на слотови, џекпот и класични игри на маса како блек џек или рулет. 

Зошто Амок онлајн казино?

Amok е целосно лиценциран и е темелно прегледан и оценет во име на onlinecasinorank.org. Ова онлајн казино може да се пофали со одлична графика и целокупно корисничко искуство, освен безбедноста. Нашиот преглед на казиното Амок нагласува зошто ќе уживате да полудите на оваа врвна локација за игри. Играјте над 3.000 игри, вклучувајќи ги и најдобрите слотови од преку 80 добавувачи на софтвер. Уживајте во возбудливите искуства на казино во живо и освојте ги најголемите џекпот.

Ќе добивате лудо добар седмичен поврат на готовина за загуби од слотови и наведени игри во живо. Можете исто така да освоите дополнителни награди со натпреварување на возбудливи турнири. Додадете голем избор на начини на плаќање и професионална поддршка 24/7, и лесно е да се види зошто нашите рецензенти на казино Амок мислат дека би биле луди да не играте овде.

Software

Онлајн казиното Amok нуди огромна колекција на казино игри од некои од водечките развивачи на софтвер на пазарот. Неверојатната палета на игри не би била достапна без поддршката од бројни реномирани развивачи на софтвер. Овие студија имаат задача да креираат казино игри кои ќе го направат незаборавно искуството на играње на секој играч. Освен тоа, играчите можат брзо да го сортираат лобито на играта користејќи провајдери на софтвер на опцијата Пребарување. 

Повеќето од давателите на софтвер во онлајн казиното Amok се многу популарни меѓу онлајн казината. Тие држат одлични рекорди за развој на извонредни казино игри. Некои од најдобрите провајдери на софтвер вклучуваат:

 • Quickspin
 • Игдрасил
 • NetEnt
 • Прагматична игра
 • iSoftBet

Support

Amok Online Casino ги поддржува своите клиенти преку објект за разговор во живо што е достапен 24/7. Ова им помага на сите играчи и покрај нивната временска разлика. 

Играчите исто така можат да стигнат до тимот за поддршка преку е-пошта (support@amokcasino.com) или телефонски повик. Освен тоа, делот ЧПП нуди некои брзи одговори на општите прашања во врска со плаќања, бонуси и игри.

Deposits

Онлајн казиното Amok нуди повеќе безбедни и сигурни банкарски опции. Минималниот депозит е 10 евра. На играчите им се препорачува да го користат истиот метод и за депозити и за повлекувања. 

Различни банкарски опции се достапни на различни локации. Некои од популарните методи вклучуваат:

 • Paysafe картичка
 • Нетлер
 • Јетон
 • MasterCard/Visa
 • Скрил
Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Норвешки
Фински
Француски
Шведски
БонусиБонуси (6)
Без обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (4)
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (5)
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Финска
Швајцарија
ИгриИгри (5)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
AstroPay
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Interac
Jeton
MuchBetter
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Rapid Transfer
Skrill
Sofort
Trustly
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (49)