Benard Maumo

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина
2022-09-17

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина

Правните онлајн коцкање се жешка тема ширум светот. Властите знаат дека нелегалното онлајн коцкање значи повеќе профит за офшор онлајн казина, бидејќи тие ќе го пропуштат толку потребниот приход. Уругвај го сфати овој факт доволно брзо, па оттука и последниот притисок од законодавните тела за формално легализирање на активноста. 

Унгарскиот државен монопол за онлајн спортско обложување ќе заврши во 2023 година
2022-09-14

Унгарскиот државен монопол за онлајн спортско обложување ќе заврши во 2023 година

Правните онлајн спортско обложување и казино игрите стануваат вообичаени на глобално ниво. Неодамна, земји како Холандија, Германија и Украина ги преиспитаа своите закони за коцкање за да ги направат поробусни и поприспособливи. Унгарија има намера да ја следи истата насока откако во февруари 2022 година ја извести Европската комисија за нејзините планови да го прошири својот сектор за игри. 

Како казината заработуваат пари на покер?
2022-07-06

Како казината заработуваат пари на покер?

Покерот е потпора во повеќето онлајн казина. Тоа е игра заснована на вештини каде играчите се соочуваат со дилер или други играчи наместо со резултати генерирани од RNG. Но, бидејќи играта не се игра против куќата, казината смислуваат свои начини да заработат пари од покер игрите. Ова го поставува прашањето; како казината заработуваат на покер? Ова брзо читање открива!

Топ 3 Стратегија за обложување на рулет
2022-06-22

Топ 3 Стратегија за обложување на рулет

Дали сакате да играте рулет онлајн? Тогаш сигурно се мачите да дојдете до одговор на ова прашање. Всушност, нема ништо како успешна стратегија во онлајн рулет за вистински пари. За разлика од игрите засновани на вештини како покер и блек џек, исходите од облозите во рулет се чисто засновани на среќа.

Онлајн казино слотови за вистински пари со 100.000x Джакпот
2022-06-17

Онлајн казино слотови за вистински пари со 100.000x Джакпот

Секој коцкар кој вреди да се троши би сакал да освои сума што ќе го промени животот во најдобрите онлајн казина. Додека игрите како покер и бакара можат да им дадат на играчите оваа можност, тоа е онлајн слотови за вистински пари дека целта на амбициозните играчи. Слотовите се лесни за играње, а исплатите се убави.

Онлајн покер за варијации на вистински пари
2022-06-14

Онлајн покер за варијации на вистински пари

Значи, кои онлајн покер за вистински пари варијација знаеш? Texas Hold'em или Caribbean Stud? Овие се навистина најпопуларната онлајн покер игра. Но, покрај овие опции, постојат многу други варијации кои не треба да се занемарат најдобрите онлајн покер сајтови. Може да играте Omaha Hi, Omaha Hi-Lo, Spanish 21; ги именувате. Така, во овој пост, ќе ги научите најчестите варијации на онлајн покер и зошто треба да ги играте.

Водич за Dummies за играње и победа на онлајн слотови
2022-06-10

Водич за Dummies за играње и победа на онлајн слотови

Слот машините се најиграните онлајн казино игри. Слот машините се убави, лесни за играње и нудат најголеми исплати во онлајн коцкањето. Но, слотовите постојано се развиваат, со комплексна механика на играта и бонус функции кои се додаваат секој ден. 

Одговараат на дилер Блек Џек страна облог Објаснето
2022-05-29

Одговараат на дилер Блек Џек страна облог Објаснето

Блек Џек е веројатно најнаградувачката игра на маса што постои. ЈасЕдноставно е за играње, а играчите можат да го намалат работ на куќата на помалку од 0,50% кога играат со оптимална стратегија.