Eddy Cheung

Areas of Expertise

Блек ЏекПокерБакара
Како да играте рулет - целосен водич
2022-09-01

Како да играте рулет - целосен водич

Постојат повеќе казино игри за избор и играње во најдобрите онлајн казина. Повеќето почетници се во потрага по нешто едноставно, забавно и наградувачко. Тоа е она што привлекува нови играчи и ги одржува да се враќаат. 

Како да станете професионален коцкар?
2022-08-30

Како да станете професионален коцкар?

Сакате да станете професионален коцкар? Да се стане професионален коцкар бара многу напорна работа и посветеност. Играчите мора да сфатат сè како што треба, од типот на онлајн казино игри што треба да ги играат, до математичката страна на овие игри. Да се стане професионален коцкар не е сечија шолја чај.

Стратегија за рулет: Која е најдобрата стратегија за рулет?
2022-07-30

Стратегија за рулет: Која е најдобрата стратегија за рулет?

Дали постои стратегија за рулет што сè уште функционира во 2022 година? Тоа е она што штотуку ќе го дознаете. Рулетот е класична игра на маса која е омилена на фановите повеќе од 300 години. Тоа е игра заснована на среќа каде играчите треба само да го предвидат точниот број, боја или комбинација на тркалото.

Исплати на рулет: Како да се пресмета победата
2022-07-27

Исплати на рулет: Како да се пресмета победата

Рулет е лесна онлајн казино игра каде играчите се обложуваат на одреден број на кој ќе слета топката. Но, учењето да се пресметаат исплатите на рулет не е опција. Тоа е затоа што тркалата на рулет може да се појават во различни форми, што го прави малку незгодно за почетници. 

Најбогатите покер играчи во светот 2022 година
2022-07-24

Најбогатите покер играчи во светот 2022 година

Онлајн покер е една од оние игри што ги привлекуваат најдобрите играчи во казиното. Тоа е игра заснована на вештини која ги спротивставува играчите наместо куќата. Покер турнирите нудат и награди од стотици илјади долари. Накратко, играта е магнет за вешти и богати играчи на казино. 

Закони за онлајн коцкање: Зошто коцкањето е нелегално?
2022-07-09

Закони за онлајн коцкање: Зошто коцкањето е нелегално?

Играњето казино игри е лесно допир на екранот, благодарение на мобилните и интернет технологиите. Но, иако онлајн коцкањето е легално во повеќето држави, некои земји сè уште заземаат тврд став за оваа активност. Значи, зошто коцкањето е нелегално во овој ден и ера? Дали постојат валидни причини да се криминализира оваа активност?

Сè што треба да знаете за бонусите во казиното
2022-07-03

Сè што треба да знаете за бонусите во казиното

Казината ја совладале уметноста на привлекување и задржување на лојални играчи. Иако факторите како репутацијата на казиното и квалитетот на играта можат да привлечат искусни играчи, почетниците често ги разгледуваат бонусите во казиното. На крајот на краиштата, нема смисла да се регистрирате за ништо во свет исполнет со опции.

Одете на неверојатна вселенска авантура со Illogicool од Elk Studios
2022-04-27

Одете на неверојатна вселенска авантура со Illogicool од Elk Studios

Elk Studios не е еден од нив онлајн казино агрегатори на содржина што ги бомбардираат играчите со нови изданија сега и тогаш. Но, кога ќе го направат тоа, тоа е врвен хит.