Katrin Becker

Microgaming го откри златото од Jurassic Park, богато со карактеристики
2022-04-15

Microgaming го откри златото од Jurassic Park, богато со карактеристики

Брендираните видео слотови овие денови стануваат прилично хит. Microgaming, особено, се истакна во овој оддел со изданија како видео слотот Jurassic Park од 2014 година. Па, подгответе се за уште една забавна дино авантура со Jurassic Park: Gold, објавена на 14 февруари 2022 година. 

Што е безбедност на коцкање преку Интернет и зошто е критична
2022-02-18

Што е безбедност на коцкање преку Интернет и зошто е критична

Онлајн коцкањето има многу предности. Освен што им дозволуваат на играчите да играат насекаде, онлајн казината нудат и дополнителни придобивки како чести бонуси, огромна колекција на игри, искуство во живо итн. Но, сите овие предности не се сметаат за ништо ако играчите не успеат да ги заштитат своите лични податоци. Нема ништо ново за хакерите и измамничките онлајн акти.

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија
2022-01-18

Бицо Казино: Невреме во коцкарската индустрија

И покрај тоа што е новодојденец на сцената на онлајн коцкањето, Bizzo Casino се прославуваше и преземање на онлајн коцкање казино сцена од страна на бура. 

Серијата Gonzo на NetEnt продолжува со Gonzo's Gold
2021-12-12

Серијата Gonzo на NetEnt продолжува со Gonzo's Gold

NetEnt е еден од најголемите иноватори на онлајн казино наоколу. Компанијата се прослави во 2011 година по лансирањето на Gonzo's Qu est. Оваа игра го означи дебито на легендарниот лик Гонзо.

Патувајте во Антички Египет со книгите и круните на Бали Вулф
2021-12-08

Патувајте во Антички Египет со книгите и круните на Бали Вулф

Основана во 1950 година од Гунтер Вулф, Бали Вулф не е најпопуларниот развивач на онлајн казино игри наоколу. Но, германските играчи ќе ви кажат дека знаат многу за овој агрегатор. Компанијата е позната по своите забавни онлајн слотови со класични средновековни теми.

Уживајте во мистично искуство со Начините на Феникс на Playtech
2021-12-06

Уживајте во мистично искуство со Начините на Феникс на Playtech

Се сеќавате на хитот на Betsoft Dragon & Phoenix? Да, така стана вообичаен дуелот Змеј против Феникс во повеќето прегледи на онлајн казино. Но, уште пред лансирањето на оваа игра, Playtech веќе го претстави онлајн слотот Ways of the Phoenix.

Како да се победи во онлајн казино кога е скршен
2021-09-29

Како да се победи во онлајн казино кога е скршен

Ако сакаш победи во казино, тогаш не се коцкајте без пари. Всушност, препорачливо е да земете здив од сцената со коцкање, ако веќе сте го издигнале вашиот субсидиум. Но, колку и да е точна таа изјава, факт е дека сè уште можете да се избркате од тоа сценарио и да преземете некоја акција. Значи, овој напис разгледува неколку хакови кои ќе ви помогнат да уживате во омилените онлајн казино игри дури и кога сте скршени.

Play'n GO започна фантастична покер игра: 3 Hands Casino Hold'em
2021-09-21

Play'n GO започна фантастична покер игра: 3 Hands Casino Hold'em

Play'n GO го лансираше продолжението на Casino Hold'em наречено 3 Hands Casino Hold'em.