Aw8

Age Limit
Aw8
Aw8 is not available in your country. Please try:
Trusted by
PAGCOR

About

Aw8 е воспоставена, добро позната и доверлива дестинација за спортско обложување и премиум казино игри во Југоисточна Азија. Со својата 24/7 покриеност на спортски и казино игри од врвни продавачи на софтвер во индустријата, Aw8 стана водечка платформа за забава за играчи со седиште во Југоисточна Азија.

Aw8 Casino се брендира како врвна дестинација за онлајн казино во Сингапур за игри во казино и обложување за играчи од Југоисточна Азија. Веб-страницата нуди во однос на квалитетот на игрите и за целокупното искуство во казиното. Неговото лоби за игри има врвни наслови од Pragmatic Play, Spadegaming, Microgaming и Evolution. Покрај ова, делот за казино во живо има подеднакво импресивен сет на игри со дилери во живо. Навигацијата на страницата е лесно, со игрите јасно наведени во категории и функцијата за пребарување каде што можете да најдете која било игра што ја сакате, а да не ја спомнуваме нивната веб-локација пријателска за мобилни телефони за да ја направат оваа платформа достапна од која било локација. Aw8

Games

Казиното Aw8 значи бизнис кога станува збор за испорака на возбудливи казино игри. За да обезбеди премиум коцкање за своите корисници, ова казино соработува со врвни продавачи на софтвер како Microgaming, Pragmatic Play, NextSpin, Spadegaming и Playtech, меѓу другите. За делот за дилер во живо, работи со реномирани имиња во играта како што се Evolution Gaming, AllBet, Sexy Baccarat и Ebet. Неговото портфолио за игри редовно се ажурира за да биде во тек со најновите изданија од неговите партнери за продавачи на софтвер. Без разлика дали барате модерни слот игри или предизвикувачки казино игри во живо, Aw8 казиното и платформата за забава дефинитивно вреди да се провери.

Онлајн слотови

Ако сте љубител на слот игри, тогаш Aw8 е совршен придружник. Можете да уживате во различни слот игри, во стотици конфигурации на ролни, линии за плаќање и теми. Некои од најпопуларните слот игри ги вклучуваат The Dog House Megaways, Wolf Gold, Book of Magic, Buffalo King и Nights of Egypt. Платформата е лесно достапна и може лесно да се истражи со користење на функцијата за пребарување на платформата. Сите слот машини на платформата се достапни со бесплатна демо игра што е совршено решение за сите почетници.

Игри на маса

За игри на маса, Aw8 им нуди на своите играчи огромен избор. Можете да уживате во различни варијанти на рулет, блек џек, бакара и покер. Популарни и возбудливи игри за проверка во овој дел се Европски рулет, Baccarat Deluxe, Bonus Poker и American Baccarat. Како слотови, повеќето од игрите на маса се достапни во бесплатна игра. Со повеќе од 100 игри на маса за избор, можете лесно да ја пронајдете играта што одговара на вашиот животен стил или стратегија за субсидирам.

Withdrawals

Сепак, списокот со опции за плаќање варира и банкарските информации не се видно прикажани на почетната страница. Ќе треба да се регистрирате за сметка пред да можете да ги проверите достапните банкарски методи.

Bonuses

На Aw8, играчите можат да уживаат во широк спектар на бонуси за казино што може да се користат при играње казино игри или обложување на спорт на платформата. Играчите имаат право на два вида бонуси за добредојде понудени на Aw8: бонус за добредојде во казино и бонус за добредојде во спортска книга.

  • Одговара на 150% депозит до 500 SGD.
  • 100% Поклопување на депозит до 800 SGD.

За да го соберете овој бонус за добредојде, едноставно регистрирајте се за сметка и направете депозит. Тоа е толку едноставно! Овие нови бонуси на клиентите се подложени на одредени услови. На пример, добиениот бонус за казино не е применлив за игри со бакара и игри на маса. Дополнително, потребен е пропуст за играње x18 и за бонусот и за депозитот. Спортскиот бонус, од друга страна, треба да се обложува на настани со коефициент од најмалку 1,6.

Освен стандардниот бонус за добредојде, Aw8 обезбедува и други видови бонуси и кампањи за нивните лојални клиенти. На пример, Aw8 нуди дневен бонус за повторно вчитување за слотови, понуда за враќање на готовина од 5% и неделна кампања за попуст од 0,5%. Овие се достапни на врвот на редовните слотови турнири кои се организирани од платформата за забава.

Languages

Aw8 може да се репродуцира на неколку јазици кои се Англиски , кинески , тајландски , малајски , виетнамски

Mobile

Со Aw8, можете да уживате во искуството на мобилното казино благодарение на неговата целосно одговорна и лесно достапна веб-страница. Од играчите не се бара да преземаат домашна апликација за уреди со iOS или Android за пристап до платформата и нејзините услуги. За да го играте неговото мобилно казино, едноставно пристапете на страницата преку прелистувачот на вашиот мобилен уред. Веб-страницата и нејзините игри се целосно оптимизирани за искуство со мобилни игри и веднаш се прилагодуваат на големината на екранот на вашиот уред. Со неговата функција за мобилно казино, бидете сигурни дека можете да уживате во вашите омилени казино игри насекаде, во секое време.

Live Casino

За оние кои сакаат попредизвикувачки и автентично искуство во казиното, пробајте го делот за дилер во живо на Aw8. Со Aw8 казино во живо, можете да играте против професионален дилер во реално време каде било и во секое време, дури и во удобноста на вашиот дом! Достапните игри на дилер во живо вклучуваат бакара, рулет и покер. Ова се неколку што вреди да се споменат: Live Baccarat, Ultimate Texas Hold'em Poker, Triple Card Poker и Speed Baccarat. Платформата за забава Aw8 исто така испорачува премиум казино игри во живо од Evolution Gaming како Monopoly Live и Dreamcatcher. Сепак, повеќето од игрите со дилер во живо понудени во казиното Aw8 може да се играат само со вистински кредит.

Software

Кога станува збор за игрите, Aw8 нуди широк опсег на премиум игри и пазари за обложување. Нивните оператори партнери се едни од најдобрите во бизнисот, како Microgaming, Mega888, 918Kiss, Playtech, Allbet, Прагматична игра , PlayTech , Play' n go , Азија игри , Топ Тренд Игри на среќа , Spade Gaming, Microgaming, Dream Gaming, секси Baccarat, Ebet, Еволуција игри , Mega888 UFABet, IDNpoker, Fishing War, Fishing God, GG Fishing и WM Casino.

Support

телефон, Разговор во живо , Е-пошта , Социјални медиуми

Deposits

Забавната платформа Aw8 е исто така посветена на брзи и безбедни касиерски услуги. Во моментов поддржува популарни опции за плаќање како Skrill, кредитни и дебитни картички. Достапната опција за плаќање ќе се прикаже на сметката на играчот при регистрација и најавување.

Како дел од својата платежна политика, поддржува плаќања во неколку валути, вклучувајќи SGD, MYR, THB, IDR и VND, како и поддршка за плаќања со користење на Bitcoin. Сите барања за повлекување се обработуваат веднаш и Aw8 се стреми да ги заврши сите трансакции во рок од 24 часа.

Total score7.7
Добрите
Лошите
- Опциите за плаќање не се транспарентни

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Виетнамски
Кинески
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (2)
Reload бонусБонус за добредојде
ВалутиВалути (4)
Виетнамски донг
Малезиски рингити
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Виетнам
Индонезија
Малезија
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (3)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (3)
ATMBank transfer
Online Bank Transfer
СофтверСофтвер (9)